Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

EmO83

nie widzialem nigdzie zmodowanych biosów do naszej grafy

ATT daje rade :)

 

Chodzi mi o bios z podbitym napieciem na gpu bo ja nie moge dac mojego biosu do edycji bo mi wywala blad gdy chce go zaladowac i moze ktos takowy posiada wgrany na palicie to by mi go tylko przeslal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burning, gdybyś czytał, a nie rzucał okiem, to byś wiedział, że cudów nie ma ;)

"...po roku znów nowa karta" - gdzie tam masz "pół roku" :)

 

Dalej piszecie, że 512 do niskich, 1gb do wysokich, a podanych przezemnie gier nikt nie sprawdził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli na ATIkach te gry działają słabo, a na nV dobrze to jest to ewidentna wina programistów :/

na szczęscie w podane tytuły nie gram :P

 

ogólnie jestem zwolennikiem Nvidii, ale ostatnio przywalili w c***a zmieniając cyferki tylko i wyłącznie (poza 9600GT - fajna karta, myślałem nad nią, ale za parę złoty więcej był 4850)

 

chciałem czekac do wiosny i brać 280GTX, ale GRID zmusił mnie do szybkiej zmiany grafiki :) bo FarCry hulał idealnie na moijej 6800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

A brałeś pod uwagę Auras Fridge?

Nie. O tym chłodzeniu nie myślałem. Z tego co wyczytałem to sprawuje się całkiem miło, ale jak z kompatybilnością z 4870 no i trzeba by zamontować na niego jakiegoś wentyla 12cm.

 

No cóż dodaję go do mojej listy :)

 

Więc trzeba będzie wybrać z VF1000, Accelero +12cm, Fridge +12cm.

 

oj pod koniec miesiąca czeka mnie składanie nowego kompa. Dopiero zacznie się kombinowanie, zamawianie i bieganie po sklepach <_<

 

Mam tylko nadzieję że do końca miesiąca pojawi się więcej 4870 1GB w sprzedaży.

 

No cóż jak już zmontuję nową platformę to zrobię wam relację ze zmiany chłodzenia i temperatur.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burning, ja chciałbym, aby ktoś sprawdził działanie tych gier albo na Ati z 1GB ramu, albo na NV z 512, będzie wiadomo, czy to stery, czy po prostu ramu jest za mało - ja nie twierdzę, że coś jest lepsze, sam właśnie przez pięcioma minutami sprzedałem 3870, byłem z niej BARDZO zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś innego cię blokuje w lepszej wydajności, typu: CPU, RAM.

 

Ja już to wcześniej zauważyłem zmieniając konfigurację z Asus Striker + E6600 + 2x 1024Mb 800Mhz CL5 na Maximusa z E8400 +2x1024 1066Mhz CL4. Mimo że grafa ta sama to wydajność w grach dużo lepsza. W między czasie miałem jeszcze P35-DQ6 z Q6600 i 4x1024 1066, ale to chodziło średnio, natomiast na Maximusie Q6600 z 4x1024 1066 chodził całkiem miło, ale wolniej od obecnej konfiguracji. Jestem ciekaw co będzie za miesiąc jak złożę zestaw: Maximus Extreme + E8600 +2x2GB 1800Mhz/2000Mhz +4870 1GB :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokopalem troche i zadzialal mi RBE i znow mam maly problem :angry: po sfleschowaniu nowego biosu wylancza mi sie monitor gdy zaladuje mi sie windows musialem odinstalowac karte z poziomu trybu awaryjnego i spowrotem wgrac stary bios. Wiecie co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor na biurku, zlapalem tez po drodze E8400 :D

Ale nie sadze, zeby procesor mial jakikolwiek wplyw na mozliwosc podbijania napiec na 4850 :(

Naprawde nikt nie wie, w czym moze byc rzecz? Bios manager nie chce pokazac wiekszgo napiecia, niz 1,158.

Czy, aby dojsc do 1.21 trzeba zmianiac napiecia w mobo? Np dla szyny PCI Express. Pomozcie, bo ten Sapphire ma mozliwosci, temperatury to ja wieksze w pokoju mam... No, troche przesadzilem, ale chcialbym wycisnac z gada ostatnie poty, a tu taki zonk z napieciem. Ja rozumime, jakbym go spalil, ale nawet nie daje mi na to szans :D

 

Moze jeszcze inaczej. Jaki Bios byscie mi doradzili do Sapphire? Znalazlem kilka, ale te co ciekawsz sa pod toxica.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokopalem troche i zadzialal mi RBE i znow mam maly problem po sfleschowaniu nowego biosu wylancza mi sie monitor gdy zaladuje mi sie windows musialem odinstalowac karte z poziomu trybu awaryjnego i spowrotem wgrac stary bios. Wiecie co moze byc przyczyna?

Sflashowaniu, wyłącza

 

Zainstaluj stery 8.8, albo nie zwiększaj maksymalnych zegarów w romie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawilem mocowanie dlugiego radiatora na zasilaniu + wymienilem oryginalna tasme termo. Dokladniej 'dociagnalem' srubkami 'lapy' coolera i oto najnizsze temperatury jakie zdolalem uzyskac:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

- sluze ewentualna pomoca bo juz mam dosyc grzebania przy tym Accelero S1 Rev.2 ;-]. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie, ale nie chce mi się przewalać przez cały teamt by zebrać te kilka opinii. Ale co na dzień dzisiejszy polecicie z 4870 ? Jest jakaś firma której należy się wystrzegać? Brałbym raczej wersje 512MB, bo 1GB raczej mi się nie przyda. No i wolałbym nie zmieniać chłodzenia, więc przydał by się jakiś 4870 z niereferencyjnym dobrym chłodzeniem. Szukałem po sklepach i z tego co widzę to same oryginalne chłodzenia. Myślałem też by spróbować zamontować to chłodzenie z 8800GT (DUORB).

 

Znalazłem jeszcze tego Palita, ale gdzieś czytałem, że z Palitami są problemy.

 

http://www.allegro.pl/item451107540_palit_...12mb_gddr5.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor na biurku, zlapalem tez po drodze E8400 :D

Ale nie sadze, zeby procesor mial jakikolwiek wplyw na mozliwosc podbijania napiec na 4850 :(

Naprawde nikt nie wie, w czym moze byc rzecz? Bios manager nie chce pokazac wiekszgo napiecia, niz 1,158.

Czy, aby dojsc do 1.21 trzeba zmianiac napiecia w mobo? Np dla szyny PCI Express. Pomozcie, bo ten Sapphire ma mozliwosci, temperatury to ja wieksze w pokoju mam... No, troche przesadzilem, ale chcialbym wycisnac z gada ostatnie poty, a tu taki zonk z napieciem. Ja rozumime, jakbym go spalil, ale nawet nie daje mi na to szans :D

 

Moze jeszcze inaczej. Jaki Bios byscie mi doradzili do Sapphire? Znalazlem kilka, ale te co ciekawsz sa pod toxica.

Może lepiej pobawić się ołówkiem i miernikiem. Na tym chłodzeniu co masz 850Mhz jest w zasięgu ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja obecnie gram na 1152x864, 19" LG CRT. Grac sie da, ale obiektom daleko od plynnosci i zachowania gladkiej tekstury :) Mowie o Stalkerze... Przynosze dzisiaj do domu tego LG LCD i zobaczymy, jak sobie z nim poradzi moj Sapphirek.

Ja na Twoim miejscu jeżeli miałbym wybór między 19'' a 20'' to brał bym jednak te 20.

Przedewszystkim - zawsze trochę większy.

A ten kto powiedział że 4850 nie uciągnie w 1680x1050 jest w błędzie. Oczywiście zależy to od gry (UT3 full detale w 1680, AFx8, bez AA) i mam ponad 50fps stałe.

Oczywiście nie tyczy się to gier typu Crysis, tu już niestety aby zachować chociaż te 37fps stałe (przy detalach Wysokich) musiałem grać w 1440x900, i szczerze nie przeszkadzało mi to zbytnio.

A kupując 20'' będziesz miał w 1440x900 nieznacznie gorzej, zaś w 1680x1050 nie będziesz potrzebował w zasadzie Anti Aliasingu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gierek pokroju ME, Kings Bounty, Wiedzmin , Sacred 2 , DMC 4 spokojnie starcza 2900 pro zeby grac 1920x1200 (bez AA of course). Wiec 4850 spokojnie sobie poradzi w 1680x1050 chyba , ze ktos kocha FPSy :)

 

BTW apropo monitorow to jak juz to warto zainwestowac w 22" rozdzialka ta sama co w 20" , a plamka o przyjaznej dla czlowieka wielkosci :) Bo jak odpalisz 20" i cos nie bedzie obslugiwalo skalowania czcionek (co sie zdarza zwlaszcza grom) to potem nie jest przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starą? Nie.

Zoptymalizowaną? Też nie, chyba że masz włączoną funkcje Framerate Smoothing (powoduje wygładzanie ilości FPSów redukując powoli detale itp) lub/oraz po edycji pliku kwestie "MinDesiredFramerate", gdzie standartowo jest 35 (wtedy gdy spada poniżej 35fpsów wyłączane są wszelkie detale). A ustawienia moje są takie iż wygładzanie klatek wyłączone, zaś minimalna ilość klatek ustawiona na 0.

 

Zresztą, czy to ważne? Grafika ładna, gra się fajnie, jest płynnie, problemu nie widzę.

Pozatym, to że jest zoptymalizowana to znaczy źle? Rozumiem że Crysis nie jest zoptymalizowany zatem?

Pozatym, gry nie kończą się na Crysisach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury, bzdury. Ja napisałem, że się nie nadaje i to podtrzymuję.

 

UT3 - j.w. Na 3870 latała mi na maksie.

 

Skalowanie zawsze pogarsza obraz, czy to komuś przeszkadza - kwestia jednostkowa. Ja już taki jestem, że mi przeszkadza.

 

Niemieckie demo Sacred 2 w 1680 z aax4 i anizo na 4850 (niekręconym) wysiadało strasznie, częste spadki poniżej 20fps. Mam screeny ;) Wcześniej był link.

 

Co do "skalowania czcionek" - pewnie mam szczęście, ze nie wiem, co to, bo mam 20" i jakoś normalnie pracuję ;) Nie powiększam okna przeglądarki, nie mam powiększonych ikonek na pulpicie, za to mam zdrowe oczy ;) :) :)

 

Gier mam dużo, kocham się w odpalaniu i sprawdzaniu "jak chodzi". Skoro napisałem, że 4850 nie nadaje się do nowych gier w 1680 z AA i Anizo, to się nie nadaje, prosta sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, czy to ważne? Grafika ładna, gra się fajnie, jest płynnie, problemu nie widzę.

Pozatym, to że jest zoptymalizowana to znaczy źle? Rozumiem że Crysis nie jest zoptymalizowany zatem?

Pozatym, gry nie kończą się na Crysisach...

Mogę wiedzieć co Cię ugryzło z tym Crysisem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkich chcesz przekonać, bo "moja racja jest bardziej mojsza niż twojsza" ;)

 

a ja celowo kupiłem monitor 19" klasyczny!! 4:3 1280x1024 bo to fajna rozdziałka jest

 

siedze blisko, wiec jest ok a filmy (mimo czarnych pasków) doskonale mi sie oglada z wyra

 

i moge napisac - bzdura, na co taka rozdziała, taki monitor, przecież 1280x1024 z AAx4 wystarcza..

ale napisze racja jest jak gluetus - każdy ma swoją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20" to Twoje 19+połowa 19 dostawiona do boku, jakoś tak, mogę się mylić, wysokość chyba mamy taką samą ;)

 

Panorama jest "bliższa" ludzkiemu oku, dlatego masz kino panoramiczne.

 

Dalej, jak wszędzie, przekręcacie co człowiek napisze...

No, ale nic to, trzeba niebawem iść spać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przekręcam - mówię, że często kwestia gustu

a z równania pitagorasa wychodzi mi, ze 20" w proporcji 16:10 jest 1/4 niższa od 19" w 4:3 *

 

co do panoramy vs klasyk - w pracy mam panorame i sobie chwale, do grania wole klasyka :) kwestia gustu

 

*z pitagorasa:

 

1) klasyczna:

4x * 3x = 19" (x jest stałe, bo to proporcja, szukamy wysokości wynoszącej w klasyku 3x)

12x^2 = 19

x^2 = 19/12

x^2 = 1,58(3)

x = 1,2583057..

3x = 3,775

 

2) panorama 16:10

16x * 10x = 20"

160x^2 = 20

x^2 = 2/16

x^2 = 0,125

x = 0,3535533

10x = 3,535

 

czyli jednak 20" będzie niższa

 

ale nie o to tu chodziło - zgadzam się, że do 1650x1050 lepszy będzie 4870

 

nie zgadam się jednak jeśli ktoś uważa, że 1280x1024 jest z d***, bo ja się na niej świetnie bawię i nie ja jeden!

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...