Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to karta po rozbiórce bloku i założeniu ponownym przestała działać. Na sam koniec jak jeszcze z wami pisałem to miałem miliony makrobloków, później to już tylko black lcd.

 

Blok mam taki:

http://www.cooling.pl/xspc-razor-4870-acet...ukt,551021.html

 

I nie nie pokręciło mnie montować blok z 4870 na gtx280 :D

 

Caleb, do zbiorczego się nie nadaje, szukajka nie znalazła podobnych problemów z makroblokami po godzinie, 2 bez obciążenia więc była by głupota.

 

To idę strzelić coś na gardło a rano się zajmę się reperowaniem znów platformy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec obnizajcie takty w 2D i napiecie, na prawde warto!

Ja obnizylem na 195/150@0.968V. Do 2D starcza, wszystko chodzi ok, temperatury spadly znacznie jak rowniez zuzycie energii w 2D o prawie 20W! To bardzo duzo i warte jest zachodu, zwlaszcza jak ktos nie gra duzo...

 

 

Ja tam chetnie wrocilbym jednak do 7300GT, ale kupca na 4850 znalezc nie moge :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo zadałem pytanko czy moja temperatura karty jest prawidłowa to odesłano mnie do tego tematu ale tu pisze wiele na temat temperatur ale odp na moje pytanko nie znalazłem więc proszę odpowiedzcie mi mam radeona 4870 gigabyte 1gb i w systemie mam 68 stopni a pod obciążeniem 80 stopni czy to normalna temperatura ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, dużo czytałem, jednak wyniki są rozbieżne, gram na 1280zx1024 i dlatego mam właśnie dylemat...

Nie opłaca się... To tak, jakbyś wymieniał HD4830 na HD4850. Podkręć to co masz i poczekaj do wiosny na 40nm generację kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko dotyczące właśnie kart z tematu.

Jaki model 4850 wybrać:

 

ASUS referencyjny ten: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,56903/

 

czy PALIT SONIC ten: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,59427/

 

bo palita kupie za 550zł czyli myślę dobra cena

 

są jakieś problemy z tym Palitem czy już jest ok? Może użytkownicy się wypowiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale u mnie w sklepie się nie kupi go za tyle oj na pewno nie!

A koleś ma już kopmpa mieć przed świętami dla którego kupuje tą grafe no i się zastanawiam nad tym palitem bo mają go na stanie w sklpie którym kupuje no i asus mają w komputroniku.

chodzi o to żeby karta była cicha i stabilna czyli to co powinno się wymagać od każdego podzespołu

to jak jest z tymi kartami?

jaka jest najlepsza 4850 w cenie koło 550zł?

użytkownicy palita proszę o opinie na jej temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg 100 stron : 'co lepiej kupic referata gigabyte czy asusa a moze palita' ludzie odpalcie google. przesukajcie ten topic. nie mowie zebyscie czytali 240 stron ale wysilcie sie troche, bo tu ludzie maja inne problemy gdzie sie cis ciach!li a taki lenie ich zagluszaja. w necie jest pelno testow, recenzji, atykulow nie idzcie na latwizne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że czytam teraz o tym palicie i znajduję różne opinie choć jak przyjdzie dobry egzemplarz to zwykle ludzie są zadowoleni.

A że chce dowiedzieć się jakie są opinie użytkowników tej karty z naszego forum to chyba nie jest złe

Jak da rede to dziś pójde do sklepu i przetestuje tego sonica i bede pewny czy zamawiać inną czy ta będzie ok

mają 3 więc jak jedna wadliwa to iną się weźmie :D

 

@mobot nie denerwuj się tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie denerwuje sie ale od 100 stron slysze [czytam :P] o tym jaka grafe wybrac. przelec pare stron do tylu a znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania. nawet ktos nagrywal dzwiek wentyla tego sonica :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie pytanie juz padlo-zapewne tak-przeczytalem lacznie moze polowe tematu i nie mam juz sily, czytac ciagle tych samych pytan :P krotka pilka-jaka macie mniej wiecej temp sekcji w IDLE i po kilku min Furmarka. Bo cos mi sie zdaje, ze mimo 2-120mm wentyli wiejacych na karte-temp sekcji jest nieco za wysoka-radiatory i tak zamontuje to jest oczywiste-ale chcialbym wiedziec mniej wiecej czy bezpiecznie moge uzywac karty, w czasie czekania na paczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmienilem bios w Sapphire HD 4870 512 MB DDR5.

Mialem problemy z wywalaniem sie gry w GTA: SA. Teraz jak ręką odjał.

Bios zaden modowany. Skorzystałem z biosu udostepnionego przez Sapphire.

Dla zainteresowanych:

tak wyglądał wysyp gry

 

a tu rozwiazanie problemu czyli w jaki sposob zmienić bios.

 

Dla potomnych:

http://www.sapphiretech.com/us/support/drivers.php tutaj znajduje sie bios

http://www.techpowerup.com/downloads/1282/...sh_2.0.1.5.html tutaj program do flashowania grafy WinFlash

 

Przed zmiana biosu upewnijcie sie, ze macie karte graficzną ATI Radeon HD 4870 512MB DDR5!

Na stikerze karty:

PN 188-01E85-001SA

SKU# 11133-00-20R

 

Ewentualnie sprawdzcie informacje z CCC:

Oryginalny bios to:

24.07.2008

BIOS version: 011.006.000.003.000000

 

Sciagamy nowy bios, sciagamy winflash.

Program rozpakowywujemy np. do C://winflash

pliczek z biosem (1e8501sa.002) do tego samego katalogu.

 

Wlaczamy z menu start Uruchom.. nastepnie wpisujemy cmd i wciskamy Enter.

Włącza sie nam wiersz polecen.

 

Jak ktos nie zył w epoce DOSu, to moze miec problemy z poruszaniem sie po wierszu polecen.

 

polecenie "cd .." kieruje nas pietro wyżej czyli folder wyżej.

Aby wejsc z

C:\\Documents and Settings\user\

do

C:\\Documents and Settings\

wpisujemy

C:\\Documents and Settings\user\cd ..

Jednym słowem na koncu sciezki dopisujemy cd.. az dotrzemy do C:\\

teraz aby przejsc do katalogu z winflashem znow korzystamy z polecenie cd, ale tym razem zamiast kropek wpisujemy nazwe kalatogu:

C:\\cd winflash

Bedąc w katalogu z winflashem mozemy zacząć zmieniać bios w karcie graficznej. Nim jednak przystapimy do działania upewnijmy sie, ze wylaczyliśmy Rive Tuner, Ati tray tools lub inne podobne programy.

 

Aby zmienić bios wpisujemy:

atiwinflash.exe -f -p 0 1e8501sa.002

i czekamy nieco ponad minute. Jesli flashowanie sie nie powiedzie, nie resetujemy komputera tylko probujemy do skutku. Mnie sie udalo za pierwszym razem ;)

 

Parametr "0" w scieżce oznacza gorny slot PCI-E. Jesli nasza karta jest w dolnym slocie czyli drugim, to wtedy wpisujemy "1" zamiast "0". Czyli:

atiwinflash.exe -f -p 1 1e8501sa.002

Po poprawnym flashowaniu wyskakuja 2 okienka. Jedno z informacja o zakonczeniu flashowania. Jaki bios był i jaki mamy obecnie. A pozniej okienko słuzace do zresetowania komputera.

 

Pamietajcie, zeby reset zrobic dopiero po poprawnym flashowaniu.

 

To chyba tyle :)

Zycze powodzenia

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do posiadaczy Powercolor 4870 Zerotherm. Otoz GPU-Z pokazuje u mnie tylko tyle czujnikow:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czy u was jest tak samo ? To samo mialem na 4850 Palita non-sonic. Z tym ze teraz innego windowsa mam swiezo postawionego wiec to nie to.

PCB niby referencyjne tylko dodatkowe fazy wiec nie wiem w czym problem.

 

Znalalazlem w necie SS'y GPU-Z powercolora i sa wszystkie wskazniki. Wie ktos w czym problem ?

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie pytanie juz padlo-zapewne tak-przeczytalem lacznie moze polowe tematu i nie mam juz sily, czytac ciagle tych samych pytan :P krotka pilka-jaka macie mniej wiecej temp sekcji w IDLE i po kilku min Furmarka. Bo cos mi sie zdaje, ze mimo 2-120mm wentyli wiejacych na karte-temp sekcji jest nieco za wysoka-radiatory i tak zamontuje to jest oczywiste-ale chcialbym wiedziec mniej wiecej czy bezpiecznie moge uzywac karty, w czasie czekania na paczke.

Wcale nie trzeba czytać 100% - od tego jest wyszukiwarka tego tematu na dole strony. Każdy topik tak można przeszukiwać!

 

Apeluje do osoby z pierwszego posta (cavarr) lub moderatora aby zamieścił w nim takie pytanie i odpowiedź: Jakiego 4850/4870 teraz kupić najlepiej...

Można by tez zamiescić info o typowych temperaturach różnych części kart bo to tez sie powtarza co chwila.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie max V mogę dać Radeonowi HD4850 do testów??. Obecnie Jadę 1.4V na codzień i temp max mam 48 stopni na s1. Marzy mi się 1000MHz :)

Bajki jakieś opowiadasz. 48'C chyba w spoczynku. Ja na swoim TR HR-03 przy taktach 850mhz, napięciu 1.39V i Fanderze 1400RPM mam ponad 70'C w ATT 3D REANDER. Rury cieplne radiatora parzą, więc nie sądze, że podstawa styka sie źle ze rdzeniem. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajki jakieś opowiadasz. 48'C chyba w spoczynku. Ja na swoim TR HR-03 przy taktach 850mhz, napięciu 1.39V i Fanderze 1400RPM mam ponad 70'C w ATT 3D REANDER. Rury cieplne radiatora parzą, więc nie sądze, że podstawa styka sie źle ze rdzeniem.

Ja na 1,4v i 900 na rdzeniu mialem na accelero s1+2x120mm 37 idle/54 stress (furmark ze zmieniona nazwa). Na wc mam 31/42. Nie dziw sie, ze dzon ma niskie, tylko sie lepiej zastanow, czemu Ty masz takie wysokie. Moze za slaby nawiew, kiepska wentylacja, a moze wlasnie kiepski styk? Ja mialem na accelero na poczatku z 10C wiecej, dopoki nie wygialem zapinki i dokrecilem na sile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niedowiarków

 

Ponawiam pytanie Jakie max V do testów wytrzyma HD4850. Radiatory mam zamontowane na sekcji zasilania więc o jej przegrzanie się nie boje.

Zmien sobie nazwe pliku furmark.exe, bo po wyniku widze, ze masz niezmieniona, wiec Twojemu testowi daleko do full stressu. Lepiej zapewnij jakis nawiew oprocz radiatorow na sekcje zsialnia, jesli jeszcze go nie masz i chcesz sie brac za porzadne oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...