Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie poszukuję dysku SSD którego wysokość jest 7mm (bodajże standardowa wysokość to 9,5) do mojego laptopa wejdzie tylko 7mm dysk - i szukam czegoś takiego.

Podobno Cruciale C300 i C400 są w takich wymiarach - ktoś coś słyszał takiego?

 

Np. Intele G2 i G3 - po usunięciu tej czarnej ramki na topie mają po 7mm:

 

http://images.anandtech.com/reviews/storage/Intel/320/DSC_2612.jpg

 

Specyfikacja G3:

 

http://download.intel.com/design/flash/nand/325152.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi wytłumaczy gdzie tu logika jesli chodzi o ten podpunkt FAQ z pierwszej strony ?

 

Tak wygląda porada

Włączenie opóźnionego zapisu:

 

Po włączeniu tej opcji zapis na naszym dysku będzie najpierw buforowany przez system Windows, minimalizuje to ilość zapisów oraz zwiększa nieznacznie wydajność. Należy pamiętać iż włączenie tej opcji naraża nas system na utratę danych podczas awarii zasilania, wszystkie buforowane dane podczas braku prądu zostaną uszkodzone lub utracone. Aby włączyć opóźniony zapis dla dysku SSD należy:

 

1. Udajemy się do Menadżera Urządzeń, prawy klawisz myszy na Komputer, z menu kontekstowego wybieramy Właściwości następnie Menadżer Urządzeń.

 

2. Z rozwijanego drzewa wybieramy Stacje dysków i dwukrotnie klikamy na nasz dysk SSD, przechodzimy do zakładki Zasoby i zaznaczamy opcję Włącz opóźnienie buforu zapisu na tym urządzeniu i klikamy OK.

 

3. Jak mamy więcej dysków na których chcemy włączyć opóźniony zapis to powtarzamy powyższy punkt, po zakończeniu mamy już włączony opóźniony zapis.

 

a tak wygląda moje okienko

Dołączona grafika

 

To w końcu chodzi o włączenie czy wyłączenie ?

 

 

I mam jeszcze problem z komendą mklink

 

po komendzie

mklink /d "C:\Windows\SoftwareDistribution" "x:\SoftwareDistribution"
(x to moja partycja na ktora chce przeniesc owy folder)

 

wyskakuje mi komunikat

Nie można utworzyć pliku, który już istnieje.

 

Co robię źle ?

Edytowane przez blackbird25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buforowanie zapisu jest najważniejsze dla wydajności i masz zaznaczone. Jest tak domyślnie. Druga opcja dotyczy opróżniania bufora przy zamykaniu systemu. Nie ma potrzeby jej zaznaczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Rodzina dysków SSD OCZ Vertex 3, którą przetestowaliśmy na łamach PurePC kilka tygodni temu, to aktualnie ekstraklasa wydajnościowa i niestety jednocześnie cenowa. Zwłaszcza wersje w rozmiarach 120 i 240 GB pozytywnie zaskakują swoimi ponadprzeciętnymi osiągami, ale kosztują wcale niemałe pieniądze w przeliczeniu na krajową walutę w stosunku do zarobków. Producent postanowił więc przygotować także ofertę dla mniej zamożnych amatorów nowych technologii - dlatego powstały serie Agility i Solid trzeciej generacji. OCZ Agility 3 można śmiało określić mianem tańszych braci Vertex 3 o zbliżonych parametrach, wszak zastosowany kontroler to nowa odsłona SandForce SF-2281, natomiast w roli interfejsu występuje Serial ATA 6.0 Gb/s. Oznacza to oczywiście równie wysokie transfery za około 150 złotych mniej niż trzeba zapłacić za Vertex 3 o identycznej pojemności. Brzmi zbyt pięknie, aby było prawdziwe? Gdzie zatem może tkwić haczyk?</p>

<p>Autor: Caleb - Sebastian Oktaba</p>

 

TEST OCZ AGILITY 3 60 GB i 120 GB - TAŃSZY BRAT VERTEX 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Caleb - robiłeś podejście do testów przy różnym stopniu zapełnienia dysków? Szczególnie przy Agility vs Vertex jest to ciekawe.

Czekamy na te Marvele i Samsungi :)

 

Świetna cena za dobry dysk. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Caleb - robiłeś podejście do testów przy różnym stopniu zapełnienia dysków? Szczególnie przy Agility vs Vertex jest to ciekawe.

Czekamy na te Marvele i Samsungi :)

 

Myślę, że poświęcimy temu osobny art - weźmiemy najpopularniejsze dyski z różnymi kontrolerami, zapełnimy w 25/50/85% i zrobimy komplet testów, żeby za każdym razem nie wałkować tematu. Natomiast Cruciala i Samsuga mam na uwadze i będę o nie walczył ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że poświęcimy temu osobny art

Czy w testach, możecie jakoś wyróżniać testowany dysk / testowane dyski względem dysków do których robicie porównanie? Wystarczą inne kolory "słupków" dla każdego testowanego dysku a człowiek nie będzie musiał mozolnie wyszukiwać wśród nazw dysku wśród urządzeń danych do porównania a będzie kierował się jakimś wyróżniającym się kolorem.. Moim zdaniem, dzięki temu, wykresy będą bardziej czytelne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w testach, możecie jakoś wyróżniać testowany dysk / testowane dyski względem dysków do których robicie porównanie? Wystarczą inne kolory "słupków" dla każdego testowanego dysku a człowiek nie będzie musiał mozolnie wyszukiwać wśród nazw dysku wśród urządzeń danych do porównania a będzie kierował się jakimś wyróżniającym się kolorem.. Moim zdaniem, dzięki temu, wykresy będą bardziej czytelne

 

Jasna sprawa, tak zrobimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup dysku 160GB Intel x25-m, ale zastanawiam się czy na mojej mobo - dość starej - nie będę miał problemów z jego obsługą, a jeśli nawet ruszy to czy nie będzie działał z mocno ograniczoną prędkością? Czy seria Intela x25-m nie jest obarczona jakimiś fabrycznymi problamami i warto brać takiego okazyjnego niby nowego na miesięcznej gwarancji w cenie 550 zł?

Warto kupić jakiś dodatkowy kontroler, czy może zupełnie odpuścić sobie SSD na moim mobo?

Z góry dzięki za wszelkie uwagi i opinie.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło po przeczytaniu tego artykułu. Co z danymi na uszkodzonym dysku, który chcemy odesłać na gwarancję? W zależności od typu uszkodzenia / elektronika, fizyczne uszkodzenie talerza /, praktycznie nie jesteśmy w stanie się do nich dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup dysku 160GB Intel x25-m, ale zastanawiam się czy na mojej mobo - dość starej - nie będę miał problemów z jego obsługą, a jeśli nawet ruszy to czy nie będzie działał z mocno ograniczoną prędkością? Czy seria Intela x25-m nie jest obarczona jakimiś fabrycznymi problamami i warto brać takiego okazyjnego niby nowego na miesięcznej gwarancji w cenie 550 zł?

Warto kupić jakiś dodatkowy kontroler, czy może zupełnie odpuścić sobie SSD na moim mobo?

Z góry dzięki za wszelkie uwagi i opinie.

 

Z tego co wiadomo to seria G2 Intel'a jest bardzo udana, brak jakichkolwiek dziwnych problemów. Cena za ten dysk jest baaardzo niska wręcz podejrzana. Co do mobo to się nie przejmuj (nie ograniczy wydajności), kop będzie taki, że hoho :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej uważaj, ten sam użytkownik wystawia identyczny dysk tylko, że na aukcji a nie kup teraz (z identycznym opisem). Wszystko wygląda podejrzanie, choć komentarze pozytywne. Opcja płacę z allegro powinna być najbezpieczniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel załatał buga w SSD serii 320

 

Ma załatać a nie załatał. Poprawionego firmware jeszcze nie wypuścili.

 

 

Czy ktoś z Was się orientuje czy dyski SSD 320 Intela są sprzedawane w Polsce w komplecie z kablami i ramą do zamocowania w zatoce 3.5"?

I czym się różni reseller box od retail box, bo różnica w cenie na modelu który chcę kupić 35zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma załatać a nie załatał. Poprawionego firmware jeszcze nie wypuścili.

 

 

Czy ktoś z Was się orientuje czy dyski SSD 320 Intela są sprzedawane w Polsce w komplecie z kablami i ramą do zamocowania w zatoce 3.5"?

I czym się różni reseller box od retail box, bo różnica w cenie na modelu który chcę kupić 35zł.

 

Mam Boxa (w opisie nie było czy to reseller czy retail) i mam ramę i kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tan24

Co było by wydajniejsze , użycie technologii INTEL SRT(dysk ssd jako cache), czy dysk ssd jako system, posiadam vertex 2 60gb ssd (na razie jako system), tylko, że przy zapełnieniu danych jego wydajność spada prawie dwukrotnie w przypadku odczytu i prawie trzykrotnie podczas zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku ssd i wiekszej ilosci RAM, radzicie wylaczyc w Win7 pagefile w ogole (0 MB), czy ustawic na jakas stala, niska ilosc MB (jaka) - zeby w ogole byl? A moze lepiej przeniesc pagefile do ramdysku?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku ssd i wiekszej ilosci RAM, radzicie wylaczyc w Win7 pagefile w ogole (0 MB), czy ustawic na jakas stala, niska ilosc MB (jaka) - zeby w ogole byl? A moze lepiej przeniesc pagefile do ramdysku?

 

Radzę wyłączyć plik strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam od kilku dni o dyskach SSD i dalej nie wiem jaki dysk by tu wybrać. Najbardziej polecany jest wszędzie Crucial M4 aczkolwiek w FAQ na 1. stronie jest napisane że do pracy bez TRIM to niebardzo. Już byłem niemal zdecydowany na Samsunga 470 ale jest problem z dostępnością.

 

Dlaczego M4 nie nadaje się do pracy bez TRIM?

 

Mam laptopa HP dv6599ew, SATA II, Windows Vista 32bit, 4GB RAM z czego Vista widzi tylko 3GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie się nie nadaje tylko nie jest zbyt polecany przy dużym obciążeniu dysku. Bo samo Garbage Collection nie działa zbyt szybko i wtedy można zaobserwować spadek wydajności. Przy lekkim typowo domowym użyciu bez katowania duża ilością plików np video będzie ok.

 

Pozostały ram wykorzystaj jako dodatkowy cache do dysku programem Fancycache ;)

 

Samsung nie dostępny? Bzdura. Samsung 470 Series 64GB (Mz-5PA064/EU) - Ceneo.pl

 

 

@tan24 - SSD jako system.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tan24

a są gdzieś testy porównujące srt do samego ssd jako system? Bo brakuje mi miejscana ssd, zwłaszcza do cache'owania gier i nie wiem czy nie lepsze by było srt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...