Jump to content
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Recommended Posts

Hmmm - nie wiem czy tylko ja tak mam, ale wczoraj nie chciał mi IE otworzyć żadnej wiadomości na mojej poczcie (poczta.fm) ... loguje się bez problemu, otwiera liste maili i jak chcę otworzyć pisze że podany adres strony nie istnieje :/ myślałem że mi net nawala ale na lapie chodzi bez problemu - ot pierwszy zgrzyt ... wcześniej chodziło więc może coś sie samo naprawi :)

po drugie - nadal problem z ATT ... cały czas po restarcie wywala komunikat żebym zainstalował LOW LEVEL DRIVER ... dalej bede próbował ale czarno to widzę - dodam że nie istalowałem update do grafy z aktualizacji ...

po trzecie - za każdym razem jak podłącze przenośną pamięć pod USB zaleca mi naprawę ... nie ważne ze kość jest czysta i po formacie ... i strasznie mi zamula żeby ją otworzyć i przegrać cos na kompa ... ale ważne że działa ...

Z punktu widzenia osoby niezbyt obeznanej z komputerami (tzn na pewno nie jestem ekspertem) system jest wg mnie lepszy od Visty - zwłaszcza że to beta ... Ładny wizualnie, po instalce mamy praktycznie wszystko zainstalowane (plus dla osób nie do końca znających się na komputerach ;) ) a do tego jest stabilnie szybki ...

Co może przeszkadzać to wg mnie brak możliwości formatowania dysku, ustawiania partycji itp podczas instalacji - chyba że to ze względu na bete właśnie. No i wyskaujący napis że wszystko wymaga podpisu cyfrowego w tym systemie jak instaluje... dużo czasu minie jak powstaną programy pod W7 chociaż tutaj mogę się mylić :)

Co może przeszkadzać to wg mnie brak możliwości formatowania dysku, ustawiania partycji itp podczas instalacji - chyba że to ze względu na bete właśnie.

Szczególnie moze przeszkadzac brak czegos co w instalatorze jest i mozna to wykonć....

Szczególnie moze przeszkadzac brak czegos co w instalatorze jest i mozna to wykonć....

upsss ... dałbym sobie coś uciąć twierdząc ze nie ma ... widocznie ominąłem ... nie usprawiedliwia mnie to - ale skoro jest to pod jakimś przyciskiem - mogli faktycznie zostawić "po staremu" ...

Widzę że musze bardziej czuwać podczas instalowania ;) Chociaz GParted jakoś najwygodniejszy mi się wydaje do zabawy w formaty i partycje ...

a co do gier - zawsze instaluje tam gdzie ja chcę :) i fakt - w W7 patrze nie ma opcji to nie ma - w koncu to beta :) a że mi ukryli ją jedni - nieładnie ;) w ramach skarcenia siebie wyrzuce W7 i raz jeszcze zainstaluje aby skorzystać z tego dobrodziejstwa :)

A co tyczy się IE - też macie tak z pocztą ???

Edited by Krzysiu1983

Proszę o pomoc z dźwiękiem pod Win7. Mam kartę Sound blaster Live! 5.1 SB0100 i głośniki Genius (sygna). Ściągałem już kilkanaście paczek pod XP, Vistę i jakieś łaty pod siódemkę, ale na żadnym nie grają dobrze, bo albo działają 2 satelity albo 1 i trzeszczy w dodatku. Jakby ktoś miał stery to rzućcie linę. Co i jak ew. po kolei instalować, bo to pewnie nie taka prosta sprawa, bo trzeba narzędziem dodatkowym ustawić cmss, aby grało 5 satelit+sub. Będę wdzięczny, bo już 2 tygodnie się z tym męczę, a jutro biba i przydałoby się naprawić ten problem.

Na jakiej minimalnej konfiguracji chodzi Wam siódemka? U mnie celek m 430 i 512MB i hula aż miło :-)

BTW: w świetle prawa betę można testować na otrzymanym serialu do wydania rynkowego win 7? Czy to mogą testować tylko osoby fizyczne czy także firmy?

Nie chce zakładać nowego tematu, myśle że tu tez bedzie dobre miejsce. A chciałem sie zapytać o to czy ktoś próbował instalować Windows 7 z winXP na jednaym dysku. Obydwa x64. Mam Win7 zainstalowany i chciałem dograć XP na drugiej partycji. Jednak stało sie to co myślałem, xp dał swój bootloader i to jeszcze w innym miejscu niz win7. Bo jak chce naprawić bootloadera poprzez włączenie kompa z płytki win7 i "naprawić" ten bootloader to robi na swoją strone i włącza sie win7, a jak zrobie to samo z płytą xp to sie włącza tylko xp. Zaden system nie chce popuścić a chce takie menu do wyboru który system ma sie włączyć... Jeszcze ten win7 utworzył sobie jakąś partycje systemową 200mb która nie jest widoczna w Mój Komputer i myśle że XP z nią nie może sobie poradzić... Jakieś sugestie? :)

pzdr

Sprobuj formacik i najpierw zainstalowac XP, a dopiero potem Win7.

Ew. zajrzyj do topicu o Viscie i poradach odnosnie tamtejszego bootloadera - w siodemce jest, zdaje sie, taki sam, wiec porady dla Visty powinny pasowac.

Wiem, instalowałem ten EasyBCD na XP jak i Seven jednak nie dał mi pożądanego efektu albo nie umiem nim sie posługiwać... :unsure:

Myślałem o tym aby najpierw XP postawić jednak sami wiecie że to czasochłonne a mając juz Win7 nie zaszkodziło spróbować dograć XP...

Na jakiej minimalnej konfiguracji chodzi Wam siódemka? U mnie celek m 430 i 512MB i hula aż miło :-)

BTW: w świetle prawa betę można testować na otrzymanym serialu do wydania rynkowego win 7? Czy to mogą testować tylko osoby fizyczne czy także firmy?

Chodziło OK na

Celeron 1,7GHz 128KB cache (socket 478)

640MB RAM

Hmm. To co sądzicie o próbie używania tego jako pierwszego systemu na moim lapku? Zaznaczam, że przy otwartej operze z paroma kartami, itunes'ie, gg, msn, i eset internet security nawet mój mocno pocięty i zoptymalizowany xp potrafi troszke przymulić (mało ramu) I jak z nietypowymi sterownikami? Np do przycisku FN w moim laptopie są stery tylko pod xp, sądzicie, że dadzą rady się zainstalować w 7? Poza tym czy Vlite ogarnia 7-kę?

Wiem ale właśnie na tym komputerze robie same podstawowe rzeczy. GG, MSN, Opera, Itunes, utorrent czasem film w subedicie czasem jakiś dokument w office 2007 i na tym się kończy jego rola, więc nie powinno być problemów, rajt? Jedyne 2 rzeczy które mnie właśnie interesują to szybkość i kompatybilność z tymi nieszczęsnymi klawiszami funkcyjnymi i w sumie kartą wlan firmy lan-express

Edited by Sysak

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...