Jump to content
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Recommended Posts

nie wiem co napisać to się przyczepie, wniosłeś coś do tematu tym ? masz jakieś obserwacje w stosunku do W7RC vs Vista SP2 ? a powyższy post zostawię jaki jest na złość aby cie oczy bolały :D :lol2:

Vista sp2 vs sp1 uruchamia się minimalnie szybciej i minimalnie szybciej działa pod pulpitem. Co do wydajności to brak różnic , ale i tak jest lepiej od najnowszych buildów W7.

No to i ja się wypowiem w kwestii szybkości ładowania. Mam Vistę Home Premium Box 32bit i Windows 7 64 bit. Czasy uruchamiania (od menu wyboru systemu operacyjnego do ukazania się pulpitu)

- Windows 7: minuta i kilka sekund

- Vista: minuta i dwadzieścia kilka sekund.

Przy czym na Windows 7 mogę pracować w kilka sekund po ukazaniu się pulpitu a Vista jeszcze przez następne półtorej minuty mieli i ładuje dodatki i jest w tym czasie mało responsywna. Nawet logo Avira na Windows 7 tylko miga przez moment a przy ładowaniu a na Vista pokazuje się na dobre kilka sekund nie mówiąc już o tym że muszę długo czekać na załadowanie Aviry po ukazaniu pulpitu Vista. W obu systemach mam już sporo dodatków ładowanych razem z systemem (centrum HP do drukarki, RivaTuner, SpeedFan, Antywirus Avira, SetPoint do myszki, Open Office - szybkie uruchamianie, itd.).

Ogólnie Windows 7 w tej chwili nie wyświetla wogóle blue-screenów, szybko się ładuje i właściwie wszystko działa włącznie z grami typu "steam". Raczej jestem zadowolony. Vista po ponad roku intensywnego używania już czasami prezentuje bluescreen (może niepotrzebnie potraktowałem ją programami czyszczącymi rejestr).

Niepokoi mnie tylko w Windows 7:

- w aktualizacjach nie widzę *żadnych* aktualizacji bezpieczeństwa poza nowymi sygnaturami wirusów Windows Defendera. Na Vistę mam dość często aktualizację bezpieczeństwa dla systemu. Pewnie to dlatego że W7 to na razie wersja RC.

- wolałbym aby MS rzadziej wypuszczał nowe systemy operacyjne a dłużej dostarczał udoskonalenia do istniejących systemów. Jak dla mnie to już Windows 2000 był dobrym systemem (nadal duża część programów dla XP działa na Windows 2000). Teraz pewnie kupię Windows 7 i mam tylko nadzieję że nowe wersje DirectX będą na Windows 7 wypuszczane dłużej niż na XP.

No to i ja się wypowiem w kwestii szybkości ładowania. Mam Vistę Home Premium Box 32bit i Windows 7 64 bit. Czasy uruchamiania (od menu wyboru systemu operacyjnego do ukazania się pulpitu)

- Vista: minuta i dwadzieścia kilka sekund.

....

- wolałbym aby MS rzadziej wypuszczał nowe systemy operacyjne a dłużej dostarczał udoskonalenia do istniejących systemów. Jak dla mnie to już Windows 2000 był dobrym systemem (nadal duża część programów dla XP działa na Windows 2000). Teraz pewnie kupię Windows 7 i mam tylko nadzieję że nowe wersje DirectX będą na Windows 7 wypuszczane dłużej niż na XP.

widzisz mam dokladnie odwrotnie :lol:

win2k byl swietnym systemem, uzywalem dluuugo zanim win xp wyszedl, a jesli chodzi o OS to moje zdanie takie ze MS mogl naprawic viste (ulepszyc) ale nie byloby z tego takich pieniedzy jak z nowego OS, stad taka kampania i tempo prac przy 7, bo zyc (na bogato) z czegos trzeba, a update visty nie da takiej kasy jak dobrze rozreklamowany nowy system ktory naprawi opinie ms-u zanizona przez viste :wink: oby tylko wszystkie poprawki ktore dostanie RC nie spieprzyly roboty :lol:

Vista sp2 vs sp1 uruchamia się minimalnie szybciej i minimalnie szybciej działa pod pulpitem. Co do wydajności to brak różnic , ale i tak jest lepiej od najnowszych buildów W7.

ta. tylko ile bylo marudzenia na viste nim ukazaly sie SP1 i SP2. a teraz vista jest caly i w ogole uber.

Posiada ktoś może drukareczkę HP 3816 ?? Udało się wam ją zainstalować pod Win 7 ?? Ja próbowałem już wszystkiego, a i tak drukuje krzaczki zamiast tekstu :lol2:

A masz sterowniki dla Visty? Jeśli nie, to poszukaj sterowników dla Visty od podobnego/starszego modelu.

A masz sterowniki dla Visty? Jeśli nie, to poszukaj sterowników dla Visty od podobnego/starszego modelu.

Niech sprawdzi i te od xp - u mnie Hauppague lata bez problemow na sterach xp , tak samo sieciowka Asusa :)

Ktos wczesniej pisal ze zablokowali opcje wyciagania paska zadan. Da sie to zrobic w ustawieniach:

PPM na pasek zadan => ustawienia => pasek zadan => od gory mamy 3 opcje od paska zadan, tzn: zablokuj pasek zadan, wlacz autoukrywanie paska zadan, uzywaj malych ikon.

To akurat nie ma nic z tym co napisałeś :) to robi się tak samo jak w poprzednich wersjach windows. Odblokowujesz pasek, chwytasz myszką i rozciągasz jak ci pasuje.

Dołączona grafika

Edited by rafa

alvin

Wiekszosci userom Windows 7 startuje szybciej niz Vista , Microsoft glosi podobne informacje

dla przykladu mam trzy Windowsy 7 2x 32 i 64 bit ,w wszystkich wypadkach startuje szybciej niz Vista.

Wiec .......? na logike 12sto latka ,cos musisz miec w tym twoim Windows 7 zryte ,albo walisz scieme ?

alvin

Wiekszosci userom Windows 7 startuje szybciej niz Vista , Microsoft glosi podobne informacje

dla przykladu mam trzy Windowsy 7 2x 32 i 64 bit ,w wszystkich wypadkach startuje szybciej niz Vista.

Wiec .......? na logike 12sto latka ,cos musisz miec w tym twoim Windows 7 zryte ,albo walisz scieme ?

no ok, jak wiekszosc jest zadowolona to ich sprawa, ja nie jestem, licze, ze bede w pazdzierniku, byc moze "cos" instalowanego (a nie robie restartu po kazdym instalowaniu najmniejszego programu, np nod32 nie wymaga) zaczyna mieszac, trudno mi powiedziec, wiem co widze i dlatego wstrzymuje sie narazie z pochwalami do czasu kiedy win7 bedzie na polce w sklepie i producenci beda wydawac prog/ster w 100% zgodne z 7 :wink:

Mam pytanie czy ktoś z was ma problem z restartami i wyłączaniem kompa ? W obu przypadkach system się wyłącza ekran gaśnie ale komp dalej pracuje, reset nie działa muszę wyłączać przez długo przytrzymany przycisk zasilania albo zasilaczem. Dodam że ma XP nie miałem takich problemów.

Najprawdopodobniej w systemie masz włączone przechodzenie w stan hibernacji/uśpienia którego Twój sprzęt poprawnie nie obsługuje.

Chyba że dzieje się to podczas pracy a nie bezczynności...

Zamiast sieciowej dodaj lokalną, Add Printer > Local > New Port > Local Port > Name new port

\\DESKTOP(nazwa kompa pod którym jest drukarka)\t610(sieciowa nazwa drukarki)

Sterowniki instalujesz normalne dla systemu na którym dodajesz drukarkę, to jedyny sposób dla mnie i plotera pod win7.

Wroce do tematu: Robie tak, jak piszesz i generalnie wszystko przechodzi bez problemu: dodaje port, prosi o sterownik, pyta sie czy ustawic jako domyslna, czy druknac strone testowa i jak dochodzi do ostatniego okienka z podsumowaniem, to wywala mi cos takiego:

drukarka.jpg

Jedyne, co moge kliknac, to Anuluj, co zamyka okno i caly proces dodawanie *** strzela.

Any ideas?

W7 - 45 sek od nacisniecia przycisku power na obudowie (mierzone stoperem przed dwoma minutami)

poprzedni system to byl XP pro - nie mierzylem wprawdzie, ale na oko ze dwa razy dluzej to trwalo. Roznica sprzetowa jest taka, ze w porownaniu do XP dolozylem 2 GB ramu.

Wroce do tematu: Robie tak, jak piszesz i generalnie wszystko przechodzi bez problemu: dodaje port, prosi o sterownik, pyta sie czy ustawic jako domyslna, czy druknac strone testowa i jak dochodzi do ostatniego okienka z podsumowaniem, to wywala mi cos takiego:

OBRAZEK

Jedyne, co moge kliknac, to Anuluj, co zamyka okno i caly proces dodawanie *** strzela.

Any ideas?

Niestety ale tu już nie mam pojęcia, jedynie inne sterowniki może.

Mam naprawdę mało spotykaną drukarkę (1118mm szerokości zadruku) i w ten sposób poszło bez problemu, ale ja nie robiłem druku testowego tylko przeszedłem dalej i ustawiałem sobie wszystko w opcjach.

Mam pytanie:

Ponieważ czesto zmieniam ustawienia TCP/IP w karcie sieciowej zaleznie do jakiego łącza jestem podpięty zuwazyłem ze Windows zapamietuje ustawienia i zaleznie jakie wpisze to wyskakuje Network np 2/3/4/5. Da sie jakoś wybierać spośród tego? Żeby ich zakazdym razem nie wpisywać tylko sobie wybrać gotowe skoro gdzieś to zapamiętuje?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

witam,

czy jest sens instalować windowsa 7 64bity w obecnej wersji? Nie śledzę za bardzo tematu, ale wiem, że rzekomo więc osób mówi że windows 7 jest udanym produktem póki co. Bo martwię się stabilnością pracy.

Wydaje mi się to trochę naciągane. Jeśli weźmiemy to info za pewnik, to wychodzi na to, że:

- albo Win7 ma piekielnie dobrze zrobioną optymalizację i idealnie dopasowuje się do sprzętu

- albo to nic innego jak dobrze zrobiony XP, bo on także wstawał na takim konfigu bez oporu (Visty nie próbowałem)

Ciekawi mnie tylko, czy to raczej optymalizacja instalatora przez MS, czy raczej specjalnie modyfikowana instalka (przez hackerman1).

Guest
This topic is now closed to further replies.

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.