Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

W dodaj/usuń programy został mi wpis do programu, którego nie mam (wywaliło błąd podczas instalacji CS4), w jaki sposób mogę się go pozbyć, w regedit go nie widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodaj/usuń programy został mi wpis do programu, którego nie mam (wywaliło błąd podczas instalacji CS4), w jaki sposób mogę się go pozbyć, w regedit go nie widzę?

Musi tam być. Tylko może jest pod inną nazwą np zamiast tytułu gry nazwa producenta lub cos podobnego związanego z grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycje dodaj usuń widoczne są z opcji programów: CCleaner, Spybot S&D (widok zaawansowany) oraz kilku innych narzędzi. Niestety nie wiem, jak radzą sobie w 7.

Ścieżka do rejestru w XP to: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

Szukaj podobnej w Seven. Dana aplikacja nie musi być pod swoją nazwą. Może być pod nazwą producenta lub kluczem- np. {5783F2D7-0101-0409-0000-0060B0CE6BBA}.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka sterów do "avertv studio 303" lub tunerów tego pokroju, to producent już ich nie wspiera sterownikami od czasu xp. Natomiast działają sterowniki DScaler-4.1.17 plus mają wsparcie 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka sterów do "avertv studio 303" lub tunerów tego pokroju, to producent już ich nie wspiera sterownikami od czasu xp.

I pewnie z tego "niewspierania" wspierają vistę x86 softem znajdującym sie na ich stonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

I pewnie z tego "niewspierania" wspierają vistę x86 softem znajdującym sie na ich stonie...

Uzywales tego softu? Ja tak , wersja starego pvr pod xp dziala poprawnie , nowa wersja mce pod "viste" u mnie wylacza sie non stop sama z siebie (raz po 30 sekundach , raz po 5 minutach , czego na xp nie ma) , dlatego na sevenie i viscie kombinowalem by udalo sie zainstalowac te pod xp , w rezultacie podziekowalem Averovi bo Haupejdz dziala poprawnie na sterach z xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyrzucałem to co próbowałem zainstalować, i win sobie znalazł drivery na ms update jednak :) No i śmiga rzecz jasna ;) Dziwne ale prawdziwe :)

 

Pomóżcie mi jeszcze proszę z jednym. Czy licencja dla RC 7100 wyklucza używanie systemu na komputerze w pracy? Sklep komp. Nie ma tam żadnego subiekta, nie jest też nic komercyjnego tworzone, zwykły komp serwisowy.

No i druga sprawa czy mając w nim Durnia 1300 i 256 DDR warto w ogóle próbować?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc: Daj sobie na spokoj. Az tak podniecajacy jest ten win 7? Widzisz jaka mam konfiguracje...i z ciekawosci znowu zainstalowałem na oddzielnym dysku ubuntu. Teraz sie zastanawiam, czy nie uzywac go jako glownego systemu, bo za idiotyzm (w przypadku mojej konfiguracji kompa) uznaje spelnianie dosc wysokich zalecen co do konfigu dla samego systemu. Tu media dzialaja mi pieknie, filmy w hd odtwarzaja sie plynnie, czego w win7 brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem po instalacji i wygląda na to że masz Jacku rację. Włącza się to to 3minuty, akurat najmniejszy problem bo komp chodzi od 9 do 17 non stop. Jednak szczerze to reakcje systemu dużo szybsze niż na obecnym gracie i win98 więc, jakiegoś linuxa bym spróbował w sumie gdyby nie to że musi tam działać jeden soft serwisowy do katalogowania. A że był pod winde pisany to pewnie nikłe szanse :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

U mnie ten system bootuje w okolo 26 sekund (XP zbiera sie dluzej), u Ciebie 3m...najs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś skonfigurować uTorrenta na Windows 7 2100? Przekierowałem porty, otworzyłem firewall, mam zielone kółeczko, ale port dalej zamknięty... Po zrobieniu tego samego dla Soulseeka - port jest otwarty; w uTorrencie cały czas zamknięty..? O co może chodzić? (Netia 1MB)

edit: a właśnie zauważyłem, że znowu mam wykrzyknik, a nic nie zrobiłem. WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

U mnie utorent 1.8.3 smiga , z tym ze wylaczony jest upnp port mapping , wlaczony nat-pmp oraz w routerze port przekierowany. Bitcomet tez dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ciekawostka , generalnie tez mam prawie Netie bo net osiedlowy w ich 3 polaczonych spolkach. Moze reinstalnij utorenta , sprawdz inne wersje , odpal w zgodnosci z xp sp2 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program świeżo zainstalowany (tak jak cały os), mam ver. 1.8.3 - sprawdzać starsze? Jak w 7 64 uruchomić w trybie zgodności z xp sp2? (a tak na marginesie, na drugim kompie, gdzie jest xp 32 wszystko działa jak należy - wniosek: wina systemu(?).

edit: Przy WYŁĄCZONYM firewallu windowsa port pozostaje zamknięty. Co do antivira mam AVG Free, a ta wersja z tego co mi wiadomo w ogóle nie ma do czynienia z portami.

Edytowane przez galver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam win7 na C:/ , zainstalowalem teraz win xp sp3 na G:/ i niestety przy restarcie kompa nie mam systemu do wyboru tylko od razu xp startuje :( Oczywiscie system goly i wesoly i nic na nim nie dziala bez sterownikow od plyty glownej (nie mam neta nawet bo nie ma sterow od lan, dobrze ze mam asus express gate i dzieki niemu moge pisac tutaj). Co moge w tej sytuacji zrobic? Niestety nie moge sciagnac sterow do xp z express gate, bo on tylko pozwala zapisywac pliki na pamieciach zewnetrznych a akurat nie mam pendrive'a pod reka, straszny beton ;/ Jak wlaczyc Win7 teraz teraz zeby sciagnac stery do xp i jak zrobic zeby bylo wybieranie systemu na starcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) gdzie jest xp 32 wszystko działa jak należy - wniosek: wina systemu(?). (...)

Nie wina systemu, tylko twoich ustawień. Coś musisz mieć nie tak. Ja również mam x64 i 1.8.3 - działa.

 

Sprawdź czy nie masz przypadkiem ustawionego losowego przydzielania potru przy starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem po instalacji i wygląda na to że masz Jacku rację. Włącza się to to 3minuty, akurat najmniejszy problem bo komp chodzi od 9 do 17 non stop. Jednak szczerze to reakcje systemu dużo szybsze niż na obecnym gracie i win98 więc, jakiegoś linuxa bym spróbował w sumie gdyby nie to że musi tam działać jeden soft serwisowy do katalogowania. A że był pod winde pisany to pewnie nikłe szanse :(

Wszystko wina maleńkiej ilości ramu. Zamiast do niej ładować system musi pakowac dane na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy bcd i dodaj wpis z 7.

ale jak ja go sciagne teraz jak nie mam pendrive, nie moge sciagac instalacji zadnych programow. Nie moze ktos wrzucic tekstu jaki mam dopisac do boot.ini czy gdzies? Bez tego programu sie nie obejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wina systemu, tylko twoich ustawień. Coś musisz mieć nie tak. Ja również mam x64 i 1.8.3 - działa.

 

Sprawdź czy nie masz przypadkiem ustawionego losowego przydzielania potru przy starcie.

Nie mam. Inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Inne pomysły?

Upewnij się w konfiguracji Zapory systemu Windows czy port jest oznaczony jako otwarty zarówno w sieciach prywatnych jak i publicznych. Może jest włączone losowanie portu przy każdym uruchomieniu uTorrenta? U mnie ten program nie sprawiał żadnych kłopotów a też siedzę na Windows7 RC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Witam, jak zrobic coś takiego jak wyżej, tyle, że na win7? Sposoby z xp zawodzą. Chodzi oczywiście o widok listy na pulpicie.

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...