Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie proszę bo czuba dostaje już.

Jak już mówiłem uruchomiłem w pracy tego grata, W7 zainstalowany jakoś działa ;)

 

Tylko muszę dostać się do sieci sklepowej i za cholere nie mogę :/ System oczywiście chce cały czas coś diagnozować paski latają a efektów żadnych oczywiście.

 

Może ja czegoś nie rozumiem i trzeba inaczej podejść do problemu, ale pozwolę sobie zobrazować sytuację.

 

Był grat z sieciówką, i przypisanym IP etc.

Mac podmieniłem na ten sam co na poprzednim kompie, adresy te same z internetem się łączę bez problemu ale już sieci żadnej nie widzi. Da się jakoś komputery sieciowe dodać? Mamy soft serwisowy z którego bazą chciał nie chciał muszę się połączyć a wyrzuca błąd braku serwera. Zwyczajnie nie widzi.

 

Ale UWAGA, utworzyłem skrót i chciałem na odczepnego sprawdzić czy zadziała coś jeśli podam mu lokalizację do pliku na serwerze zamiast uruchamiać z instalki na swoim kompie, i co? Wpisując ładnie podpowiadał resztę ścieżki, nawet zaczął się uruchamiać ale wciąż, brak połączenia.

EDIT: Nawet "otwórz lokalizację pliku" działa i znajduje mi folder. Więc dlaczego nie chce mnie połączyć? :(

Łysieje już powoli :(

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakiś cyrk. W7 chodzi z miesiąc bez problemów. Dzisiaj odpalam a tu "system nie jest oryginalny" :huh: Jest oczywiście aktywowany. Zdenerwował mnie trochę, bo akurat dzisiaj mam zawieść tego kompa do rodzinki. Kliknąłem "przypomnij później" bo akurat mi się spieszyło. Potem spróbowałem pobrać (dla testu) WMP i przeszedł sprawdzanie legalności bez problemu. Zrestartowałem go i już tego komunikatu nie było.

 

Wie ktość ocb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, tak ni z gruszki ni z pietruszki chciał aktywacji choć już to zrobiłem jakieś 2 miechy temu. Mało tego wpisałem klucz co ostatnio i pisze mi, że zły :| Wisałem drugi, trzeci aż w końcu napis "Aktywacja przebiegła pomyslnie" dziwna rzecz ale działa więc się nie przejmowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się w konfiguracji Zapory systemu Windows czy port jest oznaczony jako otwarty zarówno w sieciach prywatnych jak i publicznych. Może jest włączone losowanie portu przy każdym uruchomieniu uTorrenta? U mnie ten program nie sprawiał żadnych kłopotów a też siedzę na Windows7 RC.

 

Aż takim lamerem nie jestem:), z tym wszystko było skonfigurowane poprawnie. Problem już rozwiązałem, a sęk tkwił w tym, że mój router co jakiś czas zmienia mi static IP (np z x.x.x.2 na x.x.x.3) a ja otwarłem sobie ten sam port dla obu IP. Po usunięciu jednego z wpisów w routerze, port się otwarł i wszystko działa. Zastanawia mnie jednak, dlaczego wciąż - pomimo otwartego portu i poprawnej konfiguracji sieci - mam małe transfery: na łączu 1MB pobieram max 30kbps przy >500 aktywnych seed'ach..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc: Daj sobie na spokoj. Az tak podniecajacy jest ten win 7? Widzisz jaka mam konfiguracje...i z ciekawosci znowu zainstalowałem na oddzielnym dysku ubuntu. Teraz sie zastanawiam, czy nie uzywac go jako glownego systemu, bo za idiotyzm (w przypadku mojej konfiguracji kompa) uznaje spelnianie dosc wysokich zalecen co do konfigu dla samego systemu. Tu media dzialaja mi pieknie, filmy w hd odtwarzaja sie plynnie, czego w win7 brak...

 

Ty jestes neizly bajerant ze pociskasz takie herezje , filmy HD odtwarzaja Ci sie plynnie na Sempronie 2200+ :)

no ladny kit , ze ci W7 ledwo zipie to zachwalasz Ubuntu ,ot to takie popularne kitowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zastanawia mnie jednak, dlaczego wciąż - pomimo otwartego portu i poprawnej konfiguracji sieci - mam małe transfery: na łączu 1MB pobieram max 30kbps przy >500 aktywnych seed'ach..?

Ale to już zalezy jakie łącza i na ile maja włączone użytkownicy od których pobierasz.

Na www.speedtest.net wszystko gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Aż takim lamerem nie jestem:), z tym wszystko było skonfigurowane poprawnie. Problem już rozwiązałem, a sęk tkwił w tym, że mój router co jakiś czas zmienia mi static IP (np z x.x.x.2 na x.x.x.3) a ja otwarłem sobie ten sam port dla obu IP. Po usunięciu jednego z wpisów w routerze, port się otwarł i wszystko działa. Zastanawia mnie jednak, dlaczego wciąż - pomimo otwartego portu i poprawnej konfiguracji sieci - mam małe transfery: na łączu 1MB pobieram max 30kbps przy >500 aktywnych seed'ach..?

Bo windowsy maja limit do 10 polaczen tcpip , zmien to paczem i powinno bansowac.Half open fix czy jajkos tak ;) Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadziwiające jest to ze czym nowszy build tym lepszy wynik :blink: dwa miesiece temu mialem 6,5

na wszystkim i 7,1 na memory

Dołączona grafika

Tak z czystej ciekawości przyjacielu jakie masz dyski i le ich w radi0 połączonych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to już zalezy jakie łącza i na ile maja włączone użytkownicy od których pobierasz.

Na www.speedtest.net wszystko gra?

Uśrednione wyniki:

dl: 0,7 Mb/s

up: 0,1 Mb/s

ping: ~100ms

serv Kosice

 

Źle nie jest chyba?

 

Bo windowsy maja limit do 10 polaczen tcpip , zmien to paczem i powinno bansowac.Half open fix czy jajkos tak ;)

Znajduje tego mnóstwo dla XP, masz może jakiś link dla 7 64 7100 (jakiś bezpieczny:))?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jajca, odpalając plik oto co otrzymałem:

 

"The patch is not required, because this Windows version has no limit of half-open connections quantity."

i aplikacja została automatycznie zamknięta.

co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ile pokazuje Ci polaczen? U mnie 10 , zmienilem na 100 i gitara - kazdemu 7 inaczej chodzi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć jak wymusić instalacje sterowników z visty pod w7 rc? mam 6600gt i do tego stary monitor crt. nie moge włączyć większej rozdzielczości niż 1024x768. jak próbuje wrzucić coś z visty instalator wywala komunikat, że nie może znaleść sterownika pod ten system. pozatym stery od nvidii rozpoznaja inaczej monitor niż nim jest. nawet jak zainstaluje monitor to we właściowścach zaawansowancyh ekranu widać dobry, a we właściwościach sterownika jakiś inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki jest aktualny stan działania Comodo Firewall z Windows 7? Wszystko działa? W "search" mowa jest o jakiś problemach ale nie wiem czy coś może uległo zmianie i już działa ok.

I jeszcze pytanie czy jak mam W7 x64 to domyślam się że należy ściągnąć wersję Comodo dla Vista 64?

W7 RC x64.

Ogólnie chodzi mi o to aby było filtrowanie ruchu wychodzącego, tzn. jak jakiś nowy program zechce się łączyć z Internetem to abym miał możliwość zablokować - wbudowany firewall wogóle nie zauważa takich sytuacji.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na starym EIZO F520 nie było takich problemów. Nie wiem jak RC, bo jeszcze nie wrzuciłem, ale na BETA wszystko pięknie działało - 1024x768x100Hz i był dostęp do wyższych rozdzielczości. Sterowniki od MS. Karta NV 6150SE.

 

Omiń instalator i spróbuj ręcznie wymusić instalację sterowników przez "Zmień sterownik".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi mi o to aby było filtrowanie ruchu wychodzącego, tzn. jak jakiś nowy program zechce się łączyć z Internetem to abym miał możliwość zablokować - wbudowany firewall wogóle nie zauważa takich sytuacji.

To włącz zaawansowane ustawienia zapory, będzie zauważał.

http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/1188,...ieciowej_w.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z W7 na lapku braciaka... chodzi o to ze jak podlacze laptop przez kabel do routera to czasami (a nawet b. czesto) nierozpoznaje sieci przez co nie mam dostepu do internetu, jednak moge bez problemu przesylac z/do pliki (tzn. komputer stacjonarny tez z W7 widzi laptop i na odwrot). Czasami poprzelaczanie kilku opcji w centrum sieci lub zapory systemu windows pomaga, tak wiec czego to moze byc wina? Dodam ze XP ktory tez zainstalowany jest na lapku wykrywa siec bez problemu.

 

I jeszcze jedno, pod W7 wylaczylem obsluge IPv6, bo slyszalem ze sa z ta wersja jakies problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jestes neizly bajerant ze pociskasz takie herezje , filmy HD odtwarzaja Ci sie plynnie na Sempronie 2200+ :)

no ladny kit , ze ci W7 ledwo zipie to zachwalasz Ubuntu ,ot to takie popularne kitowanie

Guzik wiesz na temat sprawnosci dzialania tego systemu na moim komputerze, wiec nie pitol, ze ledwo zipie. Herezje? Ok, tego sie nie wzbraniam, bo po co gdakac jak reszta... Film (720p) dziala mi pod Ubuntu plynnie, gdzie w win 7 juz nie. Moze sie czepisz, ze nie mialem na mysli materialu z BR? Nie klamie, nie wychwalam ubuntu, po prostu napisałem swoje zdanie, ktore mialo dac uzytkownikowi Havoc dobitna informacje, ze na slabszym od mojego sprzecie nie powinien sie bawic w siodemke.. Glownie uzywam win 7, ale nieraz korzystam z linuxa - nie jestem fan boyem systemow ze znakiem pingwina.. :|

 

A 'herezje' jako takie bede dalej pisał odnosnie win7, a mianowicie bede dawal sprzeciw zdaniu jakoby niedostatek ramu byl przyczyna zauwazalnie mniej plynnego odtwarzania mediow. Ale posiadacze core duo i reszty szybszych procesorow.. swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie , mam problem z Live Mailem - nie moge odpalic :

 

Dołączona grafika

 

(laska celowo w nagrode by Was tlo nie zmeczylo :lol2: )

 

Probowalem reinstalowac , zasysac z innych zrodel , odpalac w kompatybilnosci - nic to nie daje :|

 

Seven of koz.

 

Gral ktos w Fallouta 1/2 na Sevenie? Macie kolorowe plamy , jakby "artefakty"? Obraz wyglada "smieciowo" , jakby z 8 bitowcow :|

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...