Skocz do zawartości
Rikki

Let's Talk Tech

Rekomendowane odpowiedzi

Przycisnęło mnie wkońcu do kupienia jakiejś przenośnej pamięci. Zastanawiałem się nad pendriverm ok 16 gb, jednak cena 199 zł trochę mnie przeraziła. Przeszedłem na dział dysków przenośnych a tam segate 320 gb za 189. Wielkość nie miała tu większego znaczenia, dlatego szybko zdecydowałem się na twardziela. Pogooglałem trochę aby sprawdzić co to wkońcu kupiłem. Okazało się, że dysk należy do rodziny dysków i urządzeń FreeAgent GoFlex. Zainteresowało mnie urządzenie Odtwarzacz multimedialny HD | Cyfrowy odtwarzacz multimedialny | Telewizyjny odtwarzacz multimedialny | FreeAgent | GoFlex TV HD | Seagate , które mogłoby zastąpić mój wysłużony odtwarzacz dvd oraz konieczńośc znoszenia kompa do tv.

 

ps. ciekawy artykuł nt G2. Oby tak było. Wyjście hdmi dałoby wiele ciekawych możliwości. Nie pozostaje nic innego jak czekać.

 

Tego typu playerow jest na peczki, mozna wybierac i przebierac. Propozycja WD byla nawet u nas testowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecze Mundialu 2022 transmitowane na żywo z Japonii przez hologramy 3D?

 

Wyobraźcie sobie 200 kamer HD okalających stadion i rejestrujących obraz w 3D. Pod płytą boiska umieszczone będą mikrofony rejestrujące okazjonalne przekleństwa piłkarzy i świst powietrza przecinanego przez pędzącą piłkę. Wszystko po to, aby zarejestrowany obraz i dźwięk odtworzyć na stadionach całego świata. W czasie rzeczywistym. Przy pomocy hologramów. W skali 1:1 oczywiście.

:blink:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już ma z miesiąc, przynajmniej taki jest wykop z filmikiem na ten temat [;

Wykop.pl - Jak będzie wyglądał Mundial 2022? Japończycy szykują prawdziwą rewolucję

 

IMO świetna sprawa, o ile to ogarną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy stadion jest innej wielkosci, o różnych proporcjach długosci do szerokości. Beda rozciągać piłkarzy i grać jajowatą piłką ;) ?

 

Pomijając hologramy, jak oni chcą przesyłać taką ilość danych w czasie rzeczywistym po całym świecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że tak samo jak obecnie "N-kę" i inne HD. Walisz w ciemno z danymi naprawczymi i tyle.

Skoro to ma być typ nowoczesnej telewizji, to nie potrzeba żadnej weryfikacji otrzymanych danych ani kierowania ich pod konkretny adres. Zwykłym talerzem i dekoderem od Cyfry tego nie ogarniesz, więc nie muszą się martwić o bezpieczeństwo transmisji, gdy pan Józek zechce sobie odtworzyć te hologramy na trawniku w ogrodzie przy okazji niedzielnego grilla. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy stadion jest innej wielkosci, o różnych proporcjach długosci do szerokości. Beda rozciągać piłkarzy i grać jajowatą piłką ;) ?

 

Pomijając hologramy, jak oni chcą przesyłać taką ilość danych w czasie rzeczywistym po całym świecie?

 

Boisko jest wszedzie takie samo... ;) Ja zrozumialem, ze tylko boisko beda przesylac, a na trybunach normalnie widzowie beda siedziec.

 

A co do ilosci danych: satelita, zajmujesz caly 72 MHz transponder, masz wtedy jakies 120 Mbit/s przeplywnosci informacyjnej i swiecisz po calkiem duzym rejonie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile bitrate meczu w fullHD wynosi około 17 Mb/s + dźwięk przestrzenny (po 1 Mbit/s per mikrofon), to po podliczeniu wszystkich kamer, do przesłania obrazu potrzeba by [czysto teoretycznie] łącze o przepustowości 3400 Mbit/s, co po przeliczeniu na MB/s wynosi 425MB/s. Dziś jak najbardziej wykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120mbit to teraz można mieć tanio w domu, wiec... 

 

To, że masz na lokalnym podwórku między dobrze okablowanymi centrami danych te 120mbit, nie znaczy, że będziesz tyle miał po drodze z EU do JP/Australii.

W sumie - może mi ktoś powiedzieć ile kable podmorskie potrafią przepuścić? Gdzieś czytałem o 340Gbit ale nie wiem na ile to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie ma co zakladac, ze kamery beda HD czy fullHD, bo nie beda - to ma byc obraz holograficzny, wiec o klasycznej ilosci linii mozemy zapomniec. Tak naprawde, to majac dobre modele ruchu mozna czesc "animacji" generowac na zywo na miejscu, na podstawie danych o przesunieciu poszczegolnych elementow kluczowych sylwetki zawodnika. A takie dane zajma bardzo malo.

 

O ile bitrate meczu w fullHD wynosi około 17 Mb/s + dźwięk przestrzenny (po 1 Mbit/s per mikrofon)

Ostro zes poplynal. O ile 17Mbit/s na wizje mozna zrozumiec, to 1Mbit/s per mikrofon to jest jakies science fiction. 640kbit/s to fonia 5.1 w bardzo dobrej jakosci, 8-kanalowe broadcastowe Dolby E to ok. 2Mbit/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli nieskompresowany dźwięk dwukanałowy (o bitracie jak pliki FLAC ~1Mbit/s). Wiadomo, że surowe dane można mocno "obciąć" bez słyszalnej utraty jakości (w końcu mało który kibic to audiofil ;))

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: mikrofony spokojnie wystarcza monofoniczne.

Po drugie: dzwiek jest cyfryzowany i kompresowany juz po montazu, wiec jak transmisja bedzie w 5.1, to przetworzone na cyfre i skompresowane bedzie owe 5.1, a nie kazdy mikrofon z osobna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl fajny, tylko jedno "ale": skoro jest to sprzet dedykowany dla wojska, a wiekszosc czasu na tych filmach to jazda po utwardzonych drogach, trawnikach albo betonowych parkingach to jaki faktyczny pozytek bedzie na prawdziwym polu walki? Wydaje mi sie, ze tradycyjny ATV jest jednak nadal bardziej uzyteczny z tego punktu widzenia, mimo ze znacznie wiekszy gabarytowo. Ten gadzecik traktowalbym bardziej jako rozrywke dla ludzi lubiacych sporty ekstremalne i szukajace coraz to nowych "dyscyplin". Zreszta ekipa tworzaca ta zabawke bardziej wyglada mi na milosnikow deskorolki niz kolesi majacych jakies powiazania z armią ;)

 

BTW. Jest gdzies cena tego, bo widze tylko 250$ jako wpisowe na liste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak gasienicowy Segway :) Mam wrazenie, ze zadne wojsko tego nie kupi, bo ten wynalazek nie zwieksza mobilnosci zolnierza w zaden sposob (a wrecz zmniejsza, bo nie dosc, ze wymusza wyprostowana poze, to jeszcze pewnie bedzie wolniejszy od biegnacego piechura).

 

A z innej beczki: zakochalem sie: http://optyczne.pl/3321-nowo%C5%9B%C4%87-Fujifilm_FinePix_X100_-_kompakt_z_matryc%C4%85_CMOS_APS-C.html :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dostali parę groszy z DARPA i przez to wszędzie przymiotnik "wojskowy".

A moim zdaniem całkiem fajna zabawka dla ludzi, którzy chcieliby segwaya zabrać w teren ;]

Chciałbym to zobaczyć na śniegu.

 

costi: Fajny, taki oldskul ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcemy w biurze podłączyć TV, na którym będziemy pokazywać odwiedzającym nas klientom różne prezentacje, zdjęcia etc. Chcielibyśmy pokazywać na nim obraz z dwóch komputerów ( pojedynczo, w zależności od tego, na którym znajdują się odpowiednie piliki ). Świetnie by było gdyby sygnał do TV mógłby zostać przesyłany bezprzewodowo. Komputery oddalone są od TV o jakieś 5-6 m, i z takiej odległości odbywało by się sterowanie - nie wiem, myszka, pilot?

 

Sprawa druga - gdy chcemy coś pokazać na monitorze, zwołuję się wszystkich do jednego stanowiska. Chciałbym w łatwy i szybki sposób pokazać na ekranie telewizora, to samo co znajduje się na monitorze. Musiałoby się to odbywać za pomocą jakiejś kombinacji klawiszy, lub opcji on/off.

 

Trzecia sprawa - w momencie gdy nie będziemy niczego pokazywać ani prezentować, TV będzie służyć jako ramka cyfrowa, na której będą prezentowane nasze produkty.

 

 

Liczę na waszą pomoc, przy rozwiązaniu tej zagwozdki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś w ręku tanie chińskie tablety z androidem, jakie można kupić za około 300 zł na allegro?

Z resztą to samo pytanie dotyczy "mini netbooków" z Windows CE dostępnych od 230 zł.

Jedne i drugie wyglądają na fajną zabawkę za niewielkie pieniądze.

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się bardzo dobrze, o ile nie będzie Ci przeszkadzał mały rozmiar, osobiście czekam z zakupem, dopóki 10' nie stanieją trochę.

 

Żeby zobaczyć jak to mniej więcej wygląda polecam np. videorecencje na youtube.

 

Kindle jest chyba najbardziej godny uwagi choćby ze względu na ogromny Kindle Store.. i atrakcyjną cenę.

Edytowane przez PMichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...