Skocz do zawartości
Rikki

Let's Talk Tech

Rekomendowane odpowiedzi

Ile to już razy w życiu wyczekiwałem premiery nowej gry, filmu czy też płyty, jednak nigdy wcześniej nie czekałem na program. PS CS5 to zmienił. Wprowadzone funkcję pozwolą zaoszczędzić masę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ipada, to apple ma dla niego alternatywę. Jest to macbook air, który jest ipadem, z podstawką umożliwiającą ustawienie tego sprzętu na kolanach/biurku, żeby nie trzeba tego haśpla idiotycznie przytrzymywać jedną ręką a maziać po ekranie drugą. Ale to nie wszystko, bo oszałamiającym dodatkiem jest wbudowana w podstawkę klawiatura, a wieńczącym bajerem jest pełnosprytny system operacyjny który nie został zaprojektowany dla jakiegoś telefonu z 2007 roku.

Poza tym ponoć są problemy z kartą wi-fi (czyli jedynym sposobem w jaki to cacko się łączy z siecią) w pierwszych partiach ipadła. ;-)

Za to za iphone'a 2g kupionego od kumpla za 300pln dałbym się pokroić. nie zmienię na nic, aż do jego śmierci. A potem najnowszy model minus jedna generacja, bo drogie to w cholerę. ;-) Androida bym spróbował, ale po wspaniałej nokii 3510i zawsze jak kupowałem telefon, który się dobrze zapowiadał, to był on totalnym badziewiem, więc może lepiej nie ryzykować...

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikonki i splasze się opatrzą. Tak samo zresztą, jak we wcześniejszych wersjach. Aczkolwiek wolałbym, żeby teksty były ciemnoszare w niektórych ikonach, tak jak w ikonce bridge.

OMG, co ja zresztą gadam, rozwodzić się nad wyglądem ikon. Zrobili, to mają.

 

Śmialiśmy się wczoraj z kolegą, że w PS CS6 Będzie generator layoutów- wstawiasz plik z logo, wybierasz kolorystykę, uzupełniasz elementy menu. A potem szast - prast- włala: nowy wpis na digart/deviantart + zachwyty i favy.

Kurde, a ja bym wolał, żeby zamiast nowych funkcji ta krowa lepiej zarządzała pamięcią, niż wszystkie dotychczasowe wersje. Chyba, że już lepiej się nie da.

 

Czy tylko mnie się wydaje, że w tym wszystkim coraz mniej się stają potrzebne umiejętności? Jestem przekonany, że przybędzie "grafików" po premierze nowego PS CS5.

Chociaż... może nie będzie tak tragicznie. Trzeba będzie w końcu poprawiać to, co content aware i inne narzędzia zepsują.

 

BTW, czy tylko w PS takie zmiany, czy w pozostałych programach z pakietu też coś szykują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat nie zastapi swiadomego uzytkownika z pomyslem. Pomoze co najwyzej sklecic cos na szybko, ew. pomoze zamaskowac niedorobki warsztatu "dyletantom". Zreszta wystarczy wejsc a Allegro i przejrzec ogloszenia tamtejszych mistrzow Photoshopa, oferujacych np. zdjecia slubne - to wlasnie do nich sa takie ficzery adresowane.

A profesjonalista, majacy PSa oblatanego, bedzie pewnie wolal zrobic od zera, bo zejdzie mu sie krocej niz poprawianie artefaktow po content-aware fill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to tak najbardziej łopatologicznie.

Chodzi głównie o content aware {cośtam- fill, cut, etc.}, czyli coś jak wypełnianie obszaru ze względu na to, co na obrazku widać.

Innymi słowy- wycinasz sobie z obrazka jakiś element, powiedzmy, słonia z panoramy afrykańskiego krajobrazu- w tle jakieś akacje, ofc niebo, jakieś trawy, dudży mudżyn, inne im podobne.

Normalnie robiło się to tak, że zaznaczałeś, wycinałeś, a potem w puste pole klonowałeś, rysowałeś, albo kopiowałeś z innego obrazka jakąś zawartość, żeby zatkać dziurę. Na głowie miałeś dopasowanie kolorów, kształtów, a przede wszystkim wymyślenie co-gdzie-jak uzupełnić. Kunszt grafika było widać po tym, w jaki sposób zrobił takie uzupełnienie (przez co wnioskuję, że SE, Fakt, etc. mają grafików na poziomie dziecka z podstawówki, no ale nieważne).

 

W CS5, co widać na filmach, będzie ficzer, który sam to zrobi. A jak zrobi... hmm.. wygląda na to, że dość dobrze. Aczkolwiek filmy z zapowiedziami opcji to jedno, a te opcje w praktyce - drugie.

 

.:.:ed:.:.

lietrwkóa

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam używam iPhona od jakichś 4 miesięcy, chociaż wcześniej się zarzekałem, że nigdy go nie kupię. Teraz nie zamieniłbym go na żaden inny telefon.

Moim zdaniem iPhone nie nadaje się jako telefon - jest ogromny, trzeba go nosić w jakimś pokrowcu bo obudowa bardzo łatwo się rysuje, dość słaba bateria. Noszenie cegły którą cieżko wyciągnać z kieszeni (powrót do lat 90tych, ten ma podobne rozmiary), używanie "skarpety" (co uważam za maksymalną wioche) i bieganie od gniazdka do gniazdka to nie jest to czego oczekuję od telefonu za 2000zł, 1000zł czy chociażby 500zł - nawet jakby potrafił ugotować mi obiad, wyprać i posprzątać.

 

Podobałoby mi sie cos takiego - iPhone Nano, oczywiście za nano cenę... ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem iPhone nie nadaje się jako telefon - jest ogromny, trzeba go nosić w jakimś pokrowcu bo obudowa bardzo łatwo się rysuje, dość słaba bateria. Noszenie cegły którą cieżko wyciągnać z kieszeni (powrót do lat 90tych, ten ma podobne rozmiary), używanie "skarpety" (co uważam za maksymalną wioche) i bieganie od gniazdka do gniazdka to nie jest to czego oczekuję od telefonu za 2000zł, 1000zł czy chociażby 500zł - nawet jakby potrafił ugotować mi obiad, wyprać i posprzątać.

 

Podobałoby mi sie cos takiego - iPhone Nano, oczywiście za nano cenę... ;)

 

W porównaniu do http://www.usedmobiles.pk/wp-content/uploads/classipress/1260010595-1.jpg to jest raczej przyjemny gabarytowo. wiem bo miałem ;)

Co do obudowy też się nie zgodzę. Mam 2G i ni cholery się to nie rysuje.

No może jedna rysa mi się zrobiła jak ze 2 tygodnie klucze z brelokami do jednej kieszeni z nim wrzucałem.

A bateria? W zależności ile z neta korzystam itd to średnio od 3 do 5 dni trzyma. Jak ma zły dzień to 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem iPhone nie nadaje się jako telefon - 1 jest ogromny, 2 trzeba go nosić w jakimś pokrowcu bo obudowa bardzo łatwo się rysuje, 3 dość słaba bateria.

 

1. Tutaj się nie zgodzę. Większość dotykowych smartfonów ma podobne wymiary i nie są one uciążliwe. Dla mnie idealne jest 3.7".

2. Po części się zgadzam. Szklana powierzchnia na HD2 jest genialna (jest ciekawe video na YT), ekran iPhona mi się porysował mimo tego, że zawsze był jedynym przedmiotem w kieszeni. O tyle nie wspomnę, tak to już jest z błyszczącym plastikiem.

3. Mi działał 2-3 dni. Rozumiem, że może to być wada ale ja widzę to inaczej. Ładowanie telefonu raz dziennie, przez noc, to nie problem.

 

W tej chwili kupno iPhone'a nie jest dobrym pomysłem chyba, że komuś zależy na iPodzie. W innym przypadku Nexus One lub HTC z Androidem.

 

Apple ma bardzo dobry Q1. Akcje chodzą już po $270, pamiętam jak nie tak dawno były po $220 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem iPhone nie nadaje się jako telefon - jest ogromny, trzeba go nosić w jakimś pokrowcu bo obudowa bardzo łatwo się rysuje, dość słaba bateria. Noszenie cegły którą cieżko wyciągnać z kieszeni (powrót do lat 90tych, ten ma podobne rozmiary), używanie "skarpety" (co uważam za maksymalną wioche) i bieganie od gniazdka do gniazdka to nie jest to czego oczekuję od telefonu za 2000zł, 1000zł czy chociażby 500zł - nawet jakby potrafił ugotować mi obiad, wyprać i posprzątać.

 

Podobałoby mi sie cos takiego - iPhone Nano, oczywiście za nano cenę... ;)

 

Przesadzasz. Nie jest taki duży. Jest normalny jak na telefon z ekranem dotykowym. W kieszeni sie mieści lajtowo i wygodnie leży w ręce (2g, z 3g/s już gorzej) HTC Touch 2 HD to jest dopiero kloc.

Dołączona grafika

Bateria w dwu i pół letnim 2g trzyma mi 3-4 dni przy normalnym użytkowaniu bez grania. Obudów skarpet i innych badziewi nie noszę, bo wychodzę z założenia, że telefon jest żeby go używać a nie chuchać na niego. Ale w tym wypadku iPhone ma jeden ogromny minus. Upadek na chodnik prawie na pewno skończy się pęknięciem szybki wyświetlacza co brzydko wygląda. Dla tego nie kupiłbym tego za ~2000pln, ale zadbane 2g 16gb z allegro wyszarpać się da nawet poniżej 600zł i to moim zdaniem jest super okazja, biorąc pod uwagę że 3gs to 2g + parę bajerów, to jest śmieszna cena

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD2 to patelnia do zabijania dresów na ulicy one shot one headshot. Najgorsze w jego wielkości jest to iż przyzwyczajasz się do wielkości ekranu. Potem biorąc iphone do ręki - nic nie widzisz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD2 to patelnia do zabijania dresów na ulicy one shot one headshot. Najgorsze w jego wielkości jest to iż przyzwyczajasz się do wielkości ekranu. Potem biorąc iphone do ręki - nic nie widzisz ;]

 

Ziom, ale to nie przypadkiem "one shot one kill"? ;)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma ten wynalazek i musiał zrezygnować z niektórych co ciasniejszych spodni bo mu sie to to nie mieściło. Poza tym biedny chłop nosi do szkoły ładowarkę bo nie zawsze mu bateria wytrzymuje. :lol: Ale bufon z niego maksymalny więc mnie nie dziwi, że kupił takie coś ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co ten znajomy robi na tym telefonie skoro:

The HD2 has a curiously small battery at just 1230mAh. Recent devices like the Touch Pro2 and Diamond2 have batteries of size 1500mAh. You'd think that with a huge screen and a 1GHz CPU, the HD2 would have paltry battery life, but it doesn't. The battery life on the HD2 can be classified as "good"...not amazing, but good. That means that with moderate use (several calls, a couple GPS sessions, and a fair amount of web browsing), you'll go a day and a quarter, probably a day and a half before you need a charge. With heavy use, expect a full day, and with light use, you'll last two to three days without plugging in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień i ćwierć albo półtorej dnia to "good"? Chyba im sie coś pokiełbasiło. :P Jak mi w fonie bateria trzyma 3 dni, to ja to uważam za szarą przeciętność. Szlag by mnie trafił jakbym musiał codziennie pamiętać, żeby to podłączyć do ładowarki, bo jak nie, to przez pół następnego dnia będę miał wielkiego bezużytecznego kafelka, a nie telefon. ;-) A co ten koleżka robi to nie wiem, ale często na lekcji z nietęgą miną szuka gniazdka po klasie, co potwierdza istnienie problemu. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ~2 dni normalnego używania to standard dla dobrych smartfonów. ;) Dodatkowo jakby nie patrzeć w HD2 mamy 1GHz i 4.3".

Pytam serio: wolałbyś kalkulowanie (wifi nie włączę bo szkoda baterii, z video będę się ograniczał itp.) i pracę 2-3 dni czy robienie czego dusza zapragnie i położenie telefonu na noc na dock by był gotowy na następny dzień pracy na wielu frontach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy wiele frontów jest absolutnie zbędne, więc niech mnie telefon nie wk*ia jak nie trzeba, robi co powinien i będę happy. Szybki intuicyjny system, ładny design i dobre wykonanie, prawie cała moja biblioteka itunes w kieszeni + te 3 dni użytkowania czyli starutki iphone 2g i mam absolutnie wszystko co mogę chcieć. 1ghz i 4,3' pierdylion megapikseli w aparacie mnie nie jarają, bo wiem, że nie będę miał z nich pożytku.

Swoją drogą moim zdaniem celem producentów powinna być optymalizacja, bo 1ghz w telefonie to znak, że coś nie tak z systemem.

 

Jakbym chciał obadać telefon z androidem, to znajdę coś co jest niekoniecznie wybajerzone w kosmos, ale ładne, dobrze wykonane i trzyma przynajmniej 3 dni?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy wiele frontów jest absolutnie zbędne, więc niech mnie telefon nie wk*ia jak nie trzeba, robi co powinien i będę happy. Szybki intuicyjny system, ładny design i dobre wykonanie, prawie cała moja biblioteka itunes w kieszeni + te 3 dni użytkowania czyli starutki iphone 2g i mam absolutnie wszystko co mogę chcieć. 1ghz i 4,3' pierdylion megapikseli w aparacie mnie nie jarają, bo wiem, że nie będę miał z nich pożytku.

Swoją drogą moim zdaniem celem producentów powinna być optymalizacja, bo 1ghz w telefonie to znak, że coś nie tak z systemem.

 

Jakbym chciał obadać telefon z androidem, to znajdę coś co jest niekoniecznie wybajerzone w kosmos, ale ładne, dobrze wykonane i trzyma przynajmniej 3 dni?

 

Na pewno dużo w tym racji ale i tak z marketingowego punktu widzenia 1GHz brzmi super zachęcająco dla masy klientów.

 

Ja to może jakiś nie na czasie jestem ale dla mnie telefon ma być do rozmów i sms'ów. Jakoś mnie nie jarają te wszystkie "trikodery ze star treka".

Lubie gadżety które mogą mi do czegoś służyć poza pokazaniem że jestem trendy :)

 

Wręcz wkurza mnie ta indoktrynacja producentów sprzętu, coś tam wymyślają a potem przekonują wszystkich że tego potrzebują. Paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zabaw Maniakalnego monitorami to Engadget oddał ciekawy zestaw podczas ostaniego The Engadget Show.

Ten zestaw monitorów Samsunga jeszcze nie jest dostępny. Na video jest krótki fragment z Bad Company 2.

Dołączona grafika

Generalnie polecam obejrzeć cały recap bo jest bardzo ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie caly efekt takiej sciany jest niszczony przez ramki ekranów. Mogą być małe, ale nadal będą. A skoro będą to czemu nie kupić dużego lcd, plazmy czy projektora? O ile rozumiem jeszcze używanie tego z programi wymagajacymi czy czerpiacymi korzysci z duzych rozdzielczosci to gry juz nie do konca. Pomijam kosmiczne wymagania sprzetowe zeby obslugiwac najnowsze gry w takich rozdzielczosciach (bo rozumiem, ze celuje sie w natywna, a nie 1024x768 rozciagniete na 6 paneli). IMO powinno bardziej isc w kierunku bardzo szerokich i wygietych wyswietlaczy, cos takiego co kiedys pokazal Alienware (nie wiem czy NEC tez nie mial takiej zabawki) Alienware curved display rocks Crysis at 2880 x 900 -- Engadget PRAWIE to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Do grania w zwykłe gry to jest zupełnie niepotrzebne bo ramki wszystko psują. Ale np. jako simracingowiec chciałbym mieć 3 monitory/telewizory obok siebie, wtedy ramki schodzą na dalszy plan. Do profesjonalnych zastosowań to się najbardziej nadaje. 

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień i ćwierć albo półtorej dnia to "good"? Chyba im sie coś pokiełbasiło. :P Jak mi w fonie bateria trzyma 3 dni, to ja to uważam za szarą przeciętność. Szlag by mnie trafił jakbym musiał codziennie pamiętać, żeby to podłączyć do ładowarki, bo jak nie, to przez pół następnego dnia będę miał wielkiego bezużytecznego kafelka, a nie telefon. ;-) A co ten koleżka robi to nie wiem, ale często na lekcji z nietęgą miną szuka gniazdka po klasie, co potwierdza istnienie problemu. ;-)

 

Mnie też trzymała dobrze 3310... Nie te czasy. Nie możemy wymagać od telefonu, który ma wielki ekran i "pecetowy" procesor, a dodatkowo jest bardzo cieniutki by trzymał Bóg wie ile. Bateria jest za mała. Urządzenie trzyma półtora dnia z palcem w nosie, ale co mnie to obchodzi jak od HTC Diamonda przyzwyczaiłem się iż wszędzie muszę mieć ładowarkę. Lubie bajery i wcale mi nie przeszkadza ładowanie co wieczór. Jak ktoś chce się bujać bez ładowarki to niech nie kupuje największego ekranu dostępnego na rynku tylko np. E52. To tak jakby kupić silnik 5 litrowy i co 3 dni marudzić na stacji benzynowej że znów trzeba tankować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...