Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dresiarz_biczysz

Nie mogę przejść misji z wątku głównego

 

 

Po zabiciu pierwszegos smoka, dostałem Lelie jako pomagiera. Mamy iśc po tarczę w podziemiach. Są tam trzy kamienie, przechodze obok nich świecią się na czerwono i wtedy kraty się otwierają. Używam krzyku szybkiego przemieszczenia się a i tak nie daję rady przez nie przejść bo się zmaykają. Co robię źle ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przejść misji z wątku głównego

 

 

Po zabiciu pierwszegos smoka, dostałem Lelie jako pomagiera. Mamy iśc po tarczę w podziemiach. Są tam trzy kamienie, przechodze obok nich świecią się na czerwono i wtedy kraty się otwierają. Używam krzyku szybkiego przemieszczenia się a i tak nie daję rady przez nie przejść bo się zmaykają. Co robię źle ?

 

 

Lydię*

Biegniesz sprintem, a za ostatnim kamieniem używasz shouta. Musisz sam wyczuć odpowiedni moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze byly najlepsze ;]

 

Były, ale skoro pojawił się nowy rodzaj pancerzy to myślałem, że będzie lepszy :P. Zresztą jest na samym szczycie perków do kowalstwa.

 

Po Suwerenie Śmierci i tych gościach z maskami chyba nic trudniejszego nie ma (a od pewnego poziomu nie są oni wyzwaniem). No może Starsze Smoki, ale to też marne wyzwanie. Ogólnie gra jest bardzo prosta.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na max poziomie trudności ?

 

Tak ;). W tej grze mając masę mikstur i czary dystansowe oraz łuk można zdziałać wiele :P. Dodatkowo sztylety i ich perek na x30 jest po prostu IMBA!

 

@jonathan

 

Pierwszego zabiłem biegając w pomieszczeniu obok niego i strzelając z łuku, jak trafiałem na takiego co miał krzyk, który rozbrajał mój ekwipunek to rzucałem w niego czarami i co chwilę łykałem miksturkę many.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Past level 50, leveling up happens much more slowly. The theoretical level cap (maximum level) is level 81, reached by increasing all skills to 100.(tested with player.advskill console cheat)

 

One implication of the leveling system is that although it is possible to create a character with 100 in all skills, it is not possible for one character to unlock all skill perks, unless a console command is used (player.addperk). In such a case, one may unlock every perk available, even at level 1. There are 251 total skill perks (including multi-point perks), but only around 80 of them can be unlocked by any given character.

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Origiusz - zawsze można zagrać jeszcze raz skrajnie inną postacią. Ja np. w końcu zaczynam być zadowolony z maga. Parę gadźetów przyspieszających regeneracje many, parę perków w destruction (dual casting + fire), odrobina conjuration i wszystko fruwa dookoła [;

 

Ciekawe, jak jest ze sneakiem na maxa i one-handem na maxa z jakimś sztyletem z mocnym efektem - profity z biegłości w jednoręcznych i sneaka się sumują?

 

Draugr - Suweren Smierci to może Deathlord w wersji eng? Bo jeżeli tak, to większy problem miałem z Nekromancer Masterem - nie dość, że koleś cyklicznie wskrzeszał wszystko, co było w cholernych lochach (a trochę tego było, bo po drodze wyrżnąłem ze 20 jego ziomków) to walił we mnie jakimś maksymalnym lodowym soplem, który zabijał na raz, a po nim leciałem jeszcze ze 100m.

 

Ogólnie niestety AI ma straszne bugi, przyzywanie atronacha ognia i schowanie się często powoduje, że przeciwnicy nie widząc mnie, zaczynają się zachowywać, jakby jego też nie było, więc stoją sobie spokojnie w miejscu, a on powoli ich wykańcza... zobaczą mnie, to zaczynają atakować atronacha.

 

Gildia magów skończyła się, zanim się zaczęła - ograniczyli budżet, czy co? Degradacja Morrowind->Oblivion->Skyrim jest zauważalna i boli. Obawiam się, że przyszłość RPG w świecie konsol jest mało wesoła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten perek jest x15 - tylko rękawice z Mrocznego Bractwa dodatkowo dublują tą wartość :)

 

nie

x15 jest z jednego sztyletu

przy power ataku 2 sztyletami z ukrycia jest

x30

z rekawicami jest x60...

Ale na co to komu, prawie wszystko pada przy jednym power atacku z ukrycia 2 sztyletami (x30) na poziomie Mistrz..

 

Ciekawe, jak jest ze sneakiem na maxa i one-handem na maxa z jakimś sztyletem z mocnym efektem - profity z biegłości w jednoręcznych i sneaka się sumują?

 

Nie.

Żaden perk z 1h nie bierze udziału przy sneak attack 1h (obrażenia x6)

 

Mnie najbardziej wkurza fakt że wszelkie bonusy "zwiększa obrażenia bronią jednoręczną" NIE DOTYCZĄ SZTYLETÓW

LOL

Dlatego teraz chodzę z 2 mieczami deadrycznymi..obrazenia ~400 z ukrycia x12 (2x6) wystarczą, a bron ma większy zasięg i lubię młynkiem wpadać w przeciwników, od momentu jak mam smoczy pancerz (łuskowy) i armor ~600 przestałem sie tak bardzo skradać:), jedyne co mi teraz zagraża (lvl 50) to czary...ale na takich przeciwników mam łuk:P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Origiusz - zawsze można zagrać jeszcze raz skrajnie inną postacią. Ja np. w końcu zaczynam być zadowolony z maga. Parę gadźetów przyspieszających regeneracje many, parę perków w destruction (dual casting + fire), odrobina conjuration i wszystko fruwa dookoła [;

(...)

 

^_^#

Póki bieganie mi się nie znudziło zostanę przy tej postaci. Później zrobię jakiegoś Gambita zamiast czołgu na nogach.

Kilka SQ jeszcze zostało także pewnie dam radę przy obecnej Cesarskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sneack ataki, magia itd... to narazie nie moja dzialka

Ja zapierdzielam tankiem moze dzisiaj doczlapie do ~19lvl ;]

Ciezka zbroja i bron 2h... daje jako tako rade

Ale niestety tego przeciwnika musze odpuscic.. kombinowalem na wiele sposobow ale nic mi to nie daje

Dropik pewnie z niego jakis przyzwoity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też idę w ciężką i bron 2h, ale do tego rozwinąłem sobie trochę czary, a dokładniej czarowanie na 2 ręce, mniejsze zużywanie magii i chyba tyle, to żeby szybciej się leczyć no i inwestuję jeszcze w łucznictwo, jestem na 20 poziomie i dość dobrze mi idzie. Jak skończę tą postacią to chyba pójdę wyłącznie w magię, albo w cichego zabójcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej wkurza fakt że wszelkie bonusy "zwiększa obrażenia bronią jednoręczną" NIE DOTYCZĄ SZTYLETÓW

Nie dotyczą sztyletów, czy nie dotyczą sztyletów w sneaku? Bo machając sztyletem tak ot - np. szlachtując króliczki, psy albo wiliki - 1h rośnie, więc ewidentnie sztylet jest w jednoręcznych. Pytam, bo nie wiem, czy trochę rozwinąć 1h, czy sobie odpuścić.

 

 

Ja też idę w ciężką i bron 2h, ale do tego rozwinąłem sobie trochę czary, a dokładniej czarowanie na 2 ręce, mniejsze zużywanie magii i chyba tyle, to żeby szybciej się leczyć no i inwestuję jeszcze w łucznictwo, jestem na 20 poziomie i dość dobrze mi idzie. Jak skończę tą postacią to chyba pójdę wyłącznie w magię, albo w cichego zabójcę.

 

Czyli bardzo podobnie, jak ja. Przy sneakerze jest ten plus, że to krótki rozwój - zostaje sporo czasu i perków na inne rzeczy. Z definicji odpada ciężka zbroja, dwuręczne, tarcza. Lekką zbroję można zastąpić czarami alteration - już na średnim poziomie czary ochronne są dość potężne.

 

 

 

 

Ja od jakiegoś czasu przed każdą grą RPG zawsze powtarzam sobie "nie będziesz grał siepaczem tym razem, zrobisz maga albo co innego", tia gram tankiem i broń 2h;)

 

Miałem to samo - w końcu udało mi się przemóc i nie żałuje, jak na razie są szansę, że po raz pierwszy w połowie gry nie będę ziewał z nudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczą sztyletów, czy nie dotyczą sztyletów w sneaku? Bo machając sztyletem tak ot - np. szlachtując króliczki, psy albo wiliki - 1h rośnie, więc ewidentnie sztylet jest w jednoręcznych. Pytam, bo nie wiem, czy trochę rozwinąć 1h, czy sobie odpuścić.

 

Bonus z zaklinania, "zwiększa obrażenia bronią jednoręczną o X%" nie jest liczony dla sztyletu! (tak samo mikstury nie zwiekszaja obrażeń od sztyletu) w normalnych obrażeniach

Sam sztylet/ 2 sztylety rozwija 1h, stąd paranoja.

mam 2 sztylety deadryczne po 89 obrażeń każdy, razem w menu widnieje 178 obrażenia

Zakładam amulet, pierścień i rękawice, każdy z nich o 30% zwiększa obrażenia bronią 1h, i obrażenia od sztyletów nie rosną ani o 1 pkt :mur:

w tym samym momencie założenie tego zestawu w przypadku miecza deadrycznego/2 mieczy deadrycznych zwieksza o 90% obrażenia!

I to mnie wkurza :wink:

 

ps. ten bonus jest liczony dla sneaka! ale niestety nie do sztyletów...(czyli mamy dla 1h obrażenia z sneaka x6 + bonus % z enchantów)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Da się zrobić aby np: klikam 1, używam ognia z obu rąk, naciskam 2 to postać wyciąga łuk, 3 to miecz + tarcza. Jest to pierwszy rpg w którym gubię się na każdym kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić aby np: klikam 1, używam ognia z obu rąk, naciskam 2 to postać wyciąga łuk, 3 to miecz + tarcza. Jest to pierwszy rpg w którym gubię się na każdym kroku.

 

1. da sie - wystarczy że przypiszesz pod 1 ogień a potem klikniesz ją 2x

2. to bez problemu

3. nie da sie, będzie działało tylko przy przełączaniu z broni 2ręcznej (np. 2.łuk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Ładna grafika, ja gram na minimum. Lubię dużą płynność i wszystkie suwaki z zasięgiem rysowania terenu i NPCów na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, a dzieje się to po raz drugi już. Gdy wchodze do jakiegoś miasta wszyscy mnie atakują. Odkrywam krainę, i rzadko pojawiam się w miastach. Raz już miedzy 10, a 11 lvl nagle miałem takie jaja i wczytałęm save z 9 lvl, działało to aż do teraz - 19 lvl :/ . O co chodzi? Jak sprawić, żeby ludziska mnie polubiły na tyle by nie robić na mnie rzezi :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...