Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktos zmienial juz interfejs windowsa 8/8.1 na znany z Windows 7? Nie chcialbym miec nic wspolnego z tymi kafelkami. Czy da rade to kompletnie wylaczyc?

 

Dzieki za pomoc. Uzyskałem taki efekt:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Uzyłem 3 narzedzi: Classic Shell, ModernMix i Aero Glass for Win8.1.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś uprzejmy i dał link do programu  Aero Glass for Win8.1 ?

 

Ściągnąlem, ale każą zapłacić  Dołączona grafika

 

No przecierz nie będę płacić za przeźroczysty pasek zadań Dołączona grafika

 

EDIT: Ty masz 2 GB pamięci operacyjnej zamontowane ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak.... zrobiłeś sobie przyciski "zamknij" i "restart" ?

 

Podpusciłeś mnie, żebym coś wyrzeźbił Dołączona grafika

 

Post nr. 714:

 

http://forum.purepc.pl/topic/340000-windows-8-oficjalny-temat/page-24

 

W sumie to nie, w windowsie od 95 zamyka się ikoną gdzieś w lewym dolnym rogu po kliknięciu w start, więc w w8 też to tak zorganizowałem i jest git. Ale w sumie wygodny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... mam WIN 8.1 PRO 64  bit i zauważyłem, że zostało zainstalowanych bardzo dużo aktualizacji.

 

W pierwszej paczce to było około 700 mb, a dziś druga paczka około 500 mb.

 

I teraz pytanie: czy mógłbym te wszystkie aktualizacje zebrać do jednego folderu i mieć jako powiedzmy SP do systemu ?

 

Chodzi  oto, że po instalacji systemu strasznie długo trwa automatyczna aktualizacja, a ja, gdybym miał taką paczkę już na dysku, tylko bym ją zainstalował i gotowe Dołączona grafika

 

Resztę aktualizacji ściągnąłbym z internetu i też dodał do już istniejącej paczki.

 

Da się takie coś zrobić ?

 

Dzięki.

 

p.s.. wiem, że za niedługo wyjdzie SP1 do WIN 8.1, ale chciałbym zobaczyć, czy można zrobić to o co pytalem.

 

EDIT: poszperałem trochę w internecie i wymłodziłem takie coś:

 

1. ściągamy programik "windows updates dowloader 2.50 build 1002:

 

http://windows-updates-downloader.soft32.com/

 

2. uruchamiamy programik i po pojawieniu sie okienka klikamy OK

 

Dołączona grafika

 

3. następnie klikamy na znaczek "+"

 

Dołączona grafika

 

4. po kliknięciu na "+" otworzy się stronka internetowa, gdzie klikamy na "update lists (ULs)"

 

Dołączona grafika

 

5. otworzy się następna stronka, gdzie wybieramy nasz system operacyjny i klikamy "dowload"

 

Dołączona grafika

 

u mnie to jest WIN 8.1 64

 

6. gdy pojawi się menager pobierania plików, zaznaczamy opcję "otwórz za pomocą" -> będzie tam nasz programik do update

 

Dołączona grafika

 

7. w naszym programiku pojawi się lista wszystkich dostepnych aktualizacji do naszego systemu

 

Dołączona grafika

 

8. zaznaczamy wszystkie (lub te co chcemy), określamy folder docelowy dla ściąganych plików i klikamy "dowload"

 

Dołączona grafika

 

9. po ściągnięciu się naszych plików, wchodzimy do folderu ze ściągniętymi plikami i to wszystko.

 

To są wszystkie ściągnięte (poprawiłem z zainstalowanych) aktualizacje na moim komputerze dla WIN 8.1 64 bit:

 

Dołączona grafika

 

Teraz tylko powiedzcie mi, jak to wszystko jednym kliknięciem zainstalować na świerzym systemie Dołączona grafika

 

Dzięki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś uruchomić któryś z plików z cmd z dopiskiem /? /help itp itd? I później zrobić bat-a, który instaluje wszystkie po kolei z jakimś dopiskiem /silent /unattended itp itd? Ostatni raz miałem zapał do takich kombinacji alpejskich za czasów xp, ale powinno działać i z ósemką.

 

I w ogóle nie prościej ściągnąć gotowy zintegrowany obraz z torrentów/warezów? Ostatnią wersję masz z 01.12.2013, a chyba niewiele łatek przybyło w ostatnim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na CMD i prawdopodobnie po mojej ingerencji w te nzrzędzie, skończyło by się reinstalacją systemu Dołączona grafika

 

Co do ostatniej wersji aktualizacji... to co pokazałem na ostatniej fotce, to pliki ściągnięte poprzez ten programik do update.

 

Natomiast aktualizator systemowy pokazuje tak:

 

Dołączona grafika

 

A może policłbyś mi jakiś programik, który potrafi do już obecnego obrazu systemu zaimplementować te pobrane aktualizacje ?

 

Szukam takiego softu, ale coś mi nie wychodzi.

 

Oczywiście mogę sobie pojedyńczo instalować tę paczuszkę aktualizacji, tylko po co tyle klikać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa, która wydaje te zintegrowane obrazy, robi to za pomocą: Dism, ImageX, Oscdimg

Na szybko wyszukałem coś takiego jak WinReducer8, który powinien być prostszy w obsłudze (a właściwie chyba jest to gui na ww. narzędzia).

 

Obsługa cmd nie jest skomplikowana, a wszystkie napotkane problemy możesz na bieżąco guglować. Choćbyś bardzo chciał to raczej nie uwalisz instalując łatki.

 

O ile nic się nie zmieniło od W7 to najprostszy bat powinien wyglądać tak:

kb123.msu /quiet /norestartkb456.msu /quiet /norestartpauseshutdown -r -t 0
Jeśli nie chce Ci się pojedynczo kopiować nazw plików to poleceniem dir dostajesz listę gotową do skopiowania.

 

Jak znasz angielski to możesz też sam sobie szukać innych opcji pod hasłami np. "batch updates" oraz "splitstreaming updates"

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie... nie o obraz ISO mi chodziło, tylko pogubiłem się w tych programach  -> Dism, ImageX, Oscdimg, WinReducer8.

 

No i co to jest ?

 

kb123.msu /quiet /norestart
kb456
.msu /quiet /norestart
pause
shutdown
-r -t 0

 

Troszkę czytałem o programowaniu batch, ale to jest dla mnie czarna magia.

 

Może inaczej: gdybyś chciał zainstalować do świeżo postawionego systemu wszystkie ściągnięte  aktualizacje (te, które ściągnąłem programem do update), to jak byś to zrobił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zainstalować poprawki to:

Otwierasz notatnik i piszesz w nim

kb1234567.msu /quiet /norestartkb2345678.msu /quiet /norestart
nazwy plików oczywiście wpisujesz odpowiednie razem z rozszerzeniem.

/quiet - odpowiada za instalację nienadzorowaną, czyli nie musisz klikać "dalej", "akceptuj" itp./norestart - po zainstalowaniu danej poprawki, komputer przechodzi do następnej bez reboota
Zapisujesz jako *.bat i masz prymitywny instalator, który mam nadzieję, że zadziała, bo ostatni raz coś takiego robiłem (nie chcę przesadzić) 10 lat temu.

Jeśli planujesz zostawić kompa samego to warto dopisać

shutdown -f -s -t 0
to sam się wyłączy po zakończeniu instalacji.

pause - przerywa skrypt, aż naciśniesz klawiaturę
Przypominam, że przez cmd jak odpalisz praktycznie obojętne co z dopiskiem /? lub /help otrzymasz aż nadwyczerpujące wyjaśnienie.

 

Z kolei apropos integrowania poprawek... Jak z linią komend sobie nie radzisz to odpuść normalne narzędzia (wspomniane Dism, ImageX, Oscdimg) i użyj WinReducer8.

Po zrzutach ekranu widzę, że to bardzo prosty programik - kilka kliknięć powinno załatwić sprawę.

 

Co ja bym zrobił... Dostałeś odpowiedź, a potem powtórzenie tej odpowiedzi. W międzyczasie pisałbym na forach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poradziłem sobie z tym wszystkim i mam zrobioną swoją specjalną kopię systemu z dołączonymi aktualizacjami, sterownikami i nawet ze zmienionym ekranem instalacji  Dołączona grafika

 

Całość wykonałem w programach:

 

1. Windows HotFix Dowloader.

 

2. Win Toolkit.

 

Obraz ISO waży 6 GB Dołączona grafika

 

Do czyszczenia systemowej partycji po instalacyjnych śmieciach, użyłem w CMD:   Dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

 

Sporo miejsca odzyskałem, ale długo się to wykonuje.

 

Oczywiście sam tego nie wymyśliłem, tylko wyczaiłem w googlach :P

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny stan mojej instalacji to:

na HDD1 - partycja bootowalna z Win7 + partycja na dane

na HDD2 - partycja bootowalna z Win8.1 + partycja na dane.

Wszystkie partycje MBR.

 

Kupiłem sobie dwa dyski SSD i chciałbym doprowadzić do sytuacji:

SSD1 - partycja GPT z Win7

SSD2 - partycja GPT z Win8.1

Pozostałe partycje chciałbym zostawić bez zmian oraz (chwilowo) zachować możliwość bootowania się z nich. czyli tak jak teraz mam dwie opcje do wyboru przy boocie, chciałbym mieć cztery.

 

Czy mogą mnie czekać jakieś potencjalne problemy związane z tym, że część partycji będzie MBR a część GPT? Czy tak się da? Czy w takim przypadku moja sytuacja się poprawi jak na SSD zrobię także partycje MBR?

 

Jak powinienem przeprowadzić samą procedurę instalacji, bo zamierzam:

1) wypiąć obydwa HDD oraz SSD1, zainstalować Win8.1 na SSD2;

2) wypiąć obydwa HDD oraz SSD2, zainstalować Win7 na SSD1;

3) podpiąć wszystko, no i właśnie, co dalej żeby uzyskać odpowiednie menu, bo od kopa ono chyba nie będzie widoczne. Boot po jednym razie na każdy system?

 

Te wypięcia robię po to, żeby po ewentualnym wypięciu w przyszłości jednego (lub kilku) z czterech dysków (dowolnych) zachować możliwość bootu na pozostałe systemu z menu wyboru. Ma to sens czy nie?

 

Win8.1 mogę sklonować albo instalować od początku. Win7 mam już na tyle zaśmiecony (2-letnia instalacja), że na pewno będę instalował na czysto.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać to się da, bo to są cztery odrębne dyski.

 

Pytanie czy da się utworzyć wspólne menu bootowania dla systemów z partycji GPT (na dwóch nowych dyskach) i MBR (na dwóch istniejących). Czyli żeby były jednocześnie widoczne wszystkie 4, a nie zależnie od ustawienia w uefi, albo 2xMBR albo 2xGPT.

 

Tu zachodzi obawa, że się może nie dać. I wtedy zrobię sobie na tych SSD partycje MBR, choć wolałbym GPT.

 

Wiem że istnieje soft, który być może takie rzeczy umożliwia kosztem dodatkowych restartów, ale takie coś mnie nie satysfakcjonuje, wtedy pozostanę przy MBR.

 

O to się chcę dopytać, żeby na próżno nie podejmować próby instalacji GPT jeżeli z definicji nie ma to sensu.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 1 dysk HDD z Windows 7 i partycja MBR, Kupilem dysk SSD i postawilem na nim Windows 7 na partycji GPT. Na czas instalacji odpialem HDD od plyty glownej. Po zainstalowaniu i skonfogurowaniu systemu podpialem HDD spowrotem i... nowy system nie odpalil. Zglaszal sie error. Sledztwo wykazalo, ze musialem usunac z HDD partycje systemowa, bo cos widocznie gryzlo sie przy bootowaniu i dopiero wtedy system wstal z podpietym HDD bez problemu. Tyle z mojego doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Zastanawiam się nad tymi licencjami i ciężko już to ogarnąć. Czy to o czym myślę byłoby legalne? Mam laptop z systemem WIN XP Home 32 bit. Laptop powoli odchodzi do krainy spalonych tranzystorów przez problemy z układem BGA i nie będę go naprawiał. Zostanie mi po nim płyta z systemem i naklejka z kluczem. Znalazłem na znanym portalu aukcyjnym coś takiego: "Microsoft Windows 8 Pro Upgrade PL BOX Kod producenta: 3UR-00030", który pozwala  "zaktualizować z dowolnej wersji Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7 na najnowszy system Windows 8". I teraz czy takie coś mogę wrzucić na stacjonarny komputer i oprzeć ten upgrade na systemie, który został mi po lapku. Wszak jego już nie używam a szkoda żeby i system po nim się marnował. Tylko pytanie, czy to nie będzie jakieś tam nadużycie licencji?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem - raczej z systemem - dotyczący odczytywania zdjęć z karty pamięci. Otóż po podpięciu jej za pomocą czytnika do portu USB system znajduje błąd na karcie, po czym ma problem z odczytem zdjęć. Nie ma z tym problemu w przypadku Windowsa 7 czy XP, więc wina raczej na pewno leży po stronie "ósemki" (8.1.). Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące apki poczty. Mam tam ustawione dwa konta, outlook i gmail. O ile outlook działa fajnie, bo powiadomienia mi wywala na standardowy pulpit bez problemowo od razu po otrzymaniu wiadomości, tak gmail tego nie robi. Ustawienia są identyczne dla każdego z tych kont. Jak to naprawić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przesiadcne z win 7 na 8.1.

Instalację wykonałem na podłaczonym tylko dysku SSD. Zalogowałem się na moje konto microsoft.

Po wszystkim podłączyłem moje dwa pozostałe dyski.

 

Nie wiem czy to z powodu tego, że wyłączyłem to logowanie na hasło (komenda "control userpasswords2") czy co, ale nie mam pełnych uprawnień na tych "starych dyskach z danymi".

Np. jak usuwam pliki to wymaga potwierdzenia praw administratora. Wystarczy, że kliknę kontynuj ale jest to irytujące. Napi projekt ma problem z zapisywanie plików z napisami bo też brak mu uprawnień etc.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodzi tutaj o uprawnienia  NTFS przeniesione ze starego komputera. Najprościej zresetować uprawnienia dla całego dysku (PPM na ikonie dysku w "Mój komputer", zakładka "Zabezpieczenia" - najpierw ustawiasz swojego aktualnego użytkownika jako właściciela, a potem ustawiasz takie uprawnienia dostępu, jakie potrzebujesz. Możesz wręcz dać pełne uprawnienia użytkownikowi "Wszyscy" i wtedy nawet po reinstalacji systemu nie powinieneś mieć problemu z dostępem do danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...