Skocz do zawartości
Grimlock

[windows Xp] Service Pack 2

Rekomendowane odpowiedzi

Odradzam wszystkim instalacje tego badziewia. Po instalacji komp wyraźnie zwolnił i przestały uruchamiać sie następujące programy: Diskeeper, Norton Live Update, połączenia sieciowe w panelu sterowania, innych nie miałem nerwów żeby sprawdzić.

Ja zamiast windowsowego firewala uzywam Kerio, zamiast IE - Operę, zamiast Outlooka -The Bat! itd. więc po co instalować ten SP2 skoro on w większości "zabezpiecza" tylko dziury w tym badziewiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa wsio dobrze.. Miałem pewne problemy z jabberem w konnekcie ale juz i to jest dobrze....

Na razie nie dostrzegam problemow... A i system dziąła normalnie. CHoc nie wiem czemu ubyło az tyle miejsca z c: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wszystkim instalacje tego badziewia. Po instalacji komp wyraźnie zwolnił

Zatem doprowadź do porządku swój komputer, bo z pewnościa SP2 nie powoduje spadku wydajności/zwolnienia działania xp..

 

i przestały uruchamiać sie następujące programy: Diskeeper, Norton Live Update, połączenia sieciowe w panelu sterowania, innych nie miałem nerwów żeby sprawdzić.  

Ja zamiast windowsowego firewala uzywam Kerio, zamiast IE - Operę, zamiast Outlooka -The Bat! itd. więc po co instalować ten SP2 skoro on w większości "zabezpiecza" tylko dziury w tym badziewiu.

Bo wprowadza troszke więcej poprawek niż się Tobie tylko wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instaluje http://mhtools.knoware.nl/raptor/autostrea...utoStreamer.zip

 

Postepuje zgodnie z Info: http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=188337

 

No i niby wszystko jest oki ale jak uruchamiam kompa wraz z wypaloną płytką to zamiast przejsc do instalatora ładuje sie system tak jakby tej płytki wogóle nie było no i nie wiem co jest grane (być moze a raczej na pewno cos zle zrobiłem ale nie wiem co :( ) Tzn co do tego info http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=188337 to nie jestem pewny co do tego trzeciego okienka co mam tam wpisać ??

 

Z góry wielkie dzienks za odpowiedz :) :oops:

 

 

edit

Wiem ze dla niektórych to wszystko wydaje sie a nawet jest proste no ale ja jestem kiepski w tych sprawach :) Jakby ktos był na tyle miły to niech napisze co po kolei mam wpisać po uruchomieniu tego programy a mianowicie AutoStreamer

 

Będe naprawde wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie komus poprawnie skonfigurowac komorke z Bluetooth ? U mnie po wlozeniu klucza BT i zainstalowaniu sterow XP nie da sie wysylac plikow z kom-->PC. W druga strone dziala znakomicie.

Zastanawiam sie czy czasem nie trzeba skonfigurowac portu COM.

 

Chodzi o Nokie 7650 konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed instalacją SP2 działalo?

Tak dzialalo, ale na sterach dolaczonych do klucza BT. Teraz gdy w telefonie dam wyslij/przez Bluetooth (tu znajduje moj komputer) i dam OK to wyskakuje, ze "nie moze ustanowic polaczenia z ......".

 

Wydaje mi sie, ze to kwestia ustawien portow COM. U mnie wyglada to tak:

COM3 - przychodzacy

COM4 - wychodzacy

 

ale ustawien bitow, parzystosci itp nie ruszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 3 miesieczny system z sp1. Wszystko działa w porządku. Wydaje mi sie nawet, że stronki sie szybciej wczytują. Ogólnie system jakby szybciej działa. Narazie bez żadnych błędów czy komplikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po instalacji sp2. ( instalacja na czysty dysk) wszystko mi chodzi wyśmienicie. oprucz azureusa który jest dla mnie najważniejszym programikiem

 

przed instalacją sp2 czyli na windowsie z sp1 miałem transfery na azureusie 80 - 120 kb/s

 

teraz nie moge przekroczyć 50 kb/s i jest to coś takiego, że jak daje aby nowy plik mi pobieralo to zmiejsza się download pozostałych tak samo jest z uploadem gdy daje większy transfer na upload to zmniejsza się download.

 

panowie( panie) jak sobie z tym poradzić??

 

ps moje łacze to dsl1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Wrażeń z instalacji SP2 ciąg dlaszy. Tym razem o Bit Torrencie. Mianowicie. Przed SP2 ściąganie pliku za pomocą sieci BT było wielka zagadką :D - zawiesi sie czy nie ?. Problem polegał na tym że czasem po np. jednej godzinie ściągania połączenie "stawało" - windowsowa ikonka w zasobniku pokazywała że następuje wymiana danych w obie strony ( odbieranie i wysyłanie), podczas gdy Zone Alarm nie pokazywał żadnego ruchu z i do internetu. Klient BT pokazywał połączenie z peerami i seedami, ale żadnego transferu nie było. Strony internetowe też sie nie ładowały. Jednak ping do onetu odpowiadał. Z początku myślaem że to przez zbyt dużą liczbe jednoczesnych połączeń w sieci BT, więc zmniejszyłem ich ilośc do max 20. Sytuacja była troche lepsza ale wciąż dziwne "zawieszanie sie" połączenia miało miejsce. Po instalacji SP2 problem zniknął. Dodam że wersje programów wciąż są te same. Nie wiem czy to dzięki SP2 ale fakty są takie że teraz ściągając coś przez BT, połączenie mi sie nie zawiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki "MAŁY" problem, mianowicie po odpaleniu pliku exe z SP2 wyskakuje mi błąd [img/]http://members.lycos.co.uk/krawcu/blad.JPG[/img]

Czy ktoś potrafi mi pomóc ? Mój system to WinXpPro SP1.

"Aby uzyskać więcej informacji..." Tak trudno przeczytać ? http://support.microsoft.com/?kbid=327101

Jakoś nie byłem przekonany co do tych pomocy, ale widze że microsoft się postarał. Rozwiązanie takie samo jak moje :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niby wszystko jest oki ale jak uruchamiam kompa wraz z wypaloną  płytką to zamiast przejsc do instalatora ładuje sie system tak jakby tej płytki wogóle nie było no i nie wiem co jest grane (być moze a raczej na pewno cos zle zrobiłem ale nie wiem co :( ) Tzn co do tego info http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=188337 to nie jestem pewny co do tego trzeciego okienka co mam tam wpisać ?? 

 

Z góry wielkie dzienks za odpowiedz :) :oops:

Co do pierwszej części pytania to może masz ustawione w biosie bootowanie z hdd, zamiast z cd i dlatego tak się robi.

Jeżeli chodzi o drugą część pytania to jeżeli chodzi Ci o to co wpisać w Desired Label to to co tam wpiszesz będzie Ci się wyświetlało w nazwie dysku, czyli zamiast np I:Nowy (gdzie I: litera napędu) będzie to co tam wpiszesz np I:WinXPSP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wielosesyjność w XP SP2  

 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, według których możliwości systemu Windows XP Professional w zakresie wielu jednoczesnych połączeń przez pulpit zdalny miały zostać zwiększone w Service Pack 2, w wersji beta paczki nic takiego się nie stało. Wielu administratorów zaczęło zastanawiać się, czy ta bez dwóch zdań pomocna funkcjonalność w ogóle ujrzy światło dzienne. Jak się jednak okazało, Paul Thurrott zdobył z pewnych źródeł informację, że wielosesyjność będzie zaimplementowana w SP2, ale dopiero w wersji finalnej. Wygląda więc na to, że już wkrótce XP będzie pozwalał pracować nie tylko jednemu użytkownikowi naraz. [źródło: windows2003.pl]  

 

Update (jkolonko): Betatesterom z pomyślnym skutkiem udało się włączyć wielosesyjność w XP SP2 poprzez skopiowanie odpowiedniej wartości w rejestrze z systemu Windows Server 2003. Wystarczy w HKEY_LOCAL_MACHINE / System / CurrentControlSet / Control / Terminal Server / Licensing Core stworzyć nowy DWORD EnableConcurrentSessions i nadać mu wartość1 i można korzystać z dobrodziejstw obiecywanych w finalnym SP2. Nie ukrywali zaskoczenia tym faktem pracownicy Microsoftu aktywni na oficjalnej liście microsoft.beta.xpsp2.general. Poprosili nawet betatesterów o potwierdzenie skutku modyfikacji, gdyż według ich informacji klucz nie powinien mieć żadnego wpływu na działanie systemu.

 

Czy to działa tylko na niektórych betach sp2 bo u mnie na win xp prof pl z wkompilowanym do instalki sp2 nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jush wiem, sprawdziłem i działa

 

Włączenie sesji konkurencyjnych w usłudze Zdalny pulpit pod Windows XP SP2

 

Aby umożliwić wielokrotne sesje równoległe w Windows XP SP2 przechodzimy do gałęzi :

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlTerminal ServerLicensing Core

a następnie dodajemy nowy wpis typu DWORD o nazwie EnableConcurrentSessions o wartości 1.  

Następnie w Edytorze Polityki Grupowej gpedit.msc przechodzimy do Local Computer Policy->Computer Configuration-> Administrative Templates->Windows Components->Terminal Services -> Allow users to connect remotely using Terminal Services i zaznaczamy Enabled, a następnie ustawiamy limit połączeń : Limit number of connections wpisując np. wartość 2.  

 

Dodatkowo należy podmienić plik  termsrv.dll w katalogu C:WindowsSystem32DllCache, a następnie w C:WindowsSystem32 na nowy termsrv.dll pozwalający na sesje konkurencyjne. W razie komunikatu ostrzegawczego Ochrony plików systemu Windows, należy kliknąć Anuluj (Cancel), a następnie uruchomić komputer ponownie.  

Sesje konkurencyjne działają poprawnie, jeśli uaktywniony jest zarówno Ekran powitalny jak i Szybkie przełączanie użytkowników.

 

Uwaga : Powyższe modyfikacje wykonujecie na własne ryzyko! Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ew. skutki powyższych modyfikacji. Jednocześnie informujemy, że użytkownicy z powodzeniem wykonywali powyższe modyfikacje i cieszyli się sesjami równoległymi (Źródła: zagraniczne witryny i fora traktujące o Windows XP)

Ja plik podmieniłem odpalając kompa z płytki instalacyjnej na konsoli odzyskiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowac ten sp2 czy nie??

raz zainstalowałem i sie system zdupił :evil:

mam teraz na nowo zainstalowany (ładnie skonfigurowany) wszystkie update posciagane i poisntalowane ,chodzi miodzio!! tylko azereus rozłacza mi neostrade 640 po ok. 15minutach strony sie nie otwieraja i juz nie sciaga...dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowac ten sp2 czy nie??

raz zainstalowałem i sie system zdupił :evil:  

mam teraz na nowo zainstalowany (ładnie skonfigurowany) wszystkie update posciagane i poisntalowane ,chodzi miodzio!! tylko azereus rozłacza mi neostrade 640 po ok. 15minutach strony sie nie otwieraja i juz nie sciaga...dlaczego??

Masz 900 postow na tym forum i takie pytanie zadajesz po 7 stronach tematu ????? ( szkoda gadac ) .

Przeczytaj ten temat prosze i nie smiec .

Pozatym sp2 nalezy zainstalowac zaraz po odpaleniu nowego systemu , a nie jak sobie skonfigurowales .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos jak tak odchudziles XP ?:) instalowales juz zintegrowanego SP2 z plyty? U mnie w instalowanym na SP1 z wylaczonym odzyskiwaniem systemu itd wszyscho ladnie chodzi tylko ze te 3 foldery zajmuja wlacznie prawie 1.8 GB :D a po instalacji SP2 wywalilem smieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja SP2 wprowadzila spory zamet w moim kompie. Zaladowalem go na nowo zainstalowanym systemie i teraz mam podczas normalnej pracy jakies dziwne zwiechy, czasem wyskakuja mi niebieskie ekrany, podczas ktorych nastepuje zrzut pamieci - wszystko konczy sie wymuszonym restartem kompa. Co dziwne komp potrafi dzialac przez dluzszy okres czasu jezeli jest nie uzywany - w tle dziala tylko miranda oraz emule. A jak cos sie zaczyna na nim wyrabiac, w stylu granie w CS'a, kopiowanie plikow, nawet takie glupie tworzenie image plyty instalacyjnej z dolaczonym do niej service packiem 2 to nastepuja zwiechy!

Wczesniej instalnalem tego sp2 na starym dysku, na ktorym smigal sobie xp z sp1 i jakos wszystko dzialalo. Teraz jak dostalem nowiutenki dysk, na ktorym instalowalem nowy sys i ten dodatek microsoftu to mam takie kaszany!

Podczas zakladania dyskow w kompie wyciagalem pamieci - ale chyba nie tutaj jest pies pogrzebany. Dzisiaj zainstaluje golego XP'ka i najwyzej potraktuje go SP1. Jak bedzie latac to przynajmniej bede wiedziec, ze przyczyna wszystkich moich problemow jest SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...