Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szukam czegoś z matrycą 16na10, czy ktoś mogłby cos doradzić ? nic profesjonalengo, zwykłe użytkowanie net plus filmy.sam znalazłem takie coś.

 

http://allegro.pl/nietuzinkowy-hp-la2405wg-24-usb-dvi-poznan-i3525068654.html

 

 

lub

 

 

 

http://allegro.pl/monitor-hp-lcd-la2405x-24-led-tn-16-10-wide-5m-i3522603604.html

 

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzsds

 

Z powodu rodzaju matrycy "Ja" bym kupił coś typu:

DELL U2412M

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/2917592

 

czy Iiyama X2485WS-1

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/5236400

 

... jeśli nic nie przeoczyłem, oba mają matryce IPS, wejście cyfrowe, przekątną taką jak chcesz (24") i proporcje 16:10 przy rozdziałce 1920x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał test / widział na "żywo" Iiyame ProLite XB2483HSU -> AMVA+ LED 1920 x 1080 ?

 

Monitor tybu najgorsze badziewie oparty o matrycę typu dno i wodorosty.

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam 900zł

co wybrać z tych monitorów?

Monitor musi mieć co najmniej 2xDVI/HDMI
Podłączony będzie do kompuitera i PS3.
Grać będę na PS3.
Dużo filmów FHD na kompie. (głównie wieczór)
Od monitora będę siedzieć w okolicach metra gry przyjdzie mi grać/oglądać filmy i 30-50cm przy pracy z komputerem.
W nocy nie mam zbyt jasno w pokoju, głównie lampka biurkowa.
Chciałbym, żeby matryca była matowa

 

ASUS MX239H (AH-IPS) Mój faworyt...Coś ktoś wie o nim? To już będzie coś lepszego niż budżetowe IPSy?
BenQ BL2410PT (AMVA)
LG M2482D-PZ (AMVA)
LG M2382D-PZ (AH-IPS)

 

Jeśli jest coś innego najlepszego w granicach 900zł śmiało piszcie, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Interesuję mnie monitor 23"-24" cena max 1k zł. Monitor będzie używany do gier, oglądania filmów i przeglądania internetu. Zależy mi na w miarę dobrym jaką oczywiście za tę cenę można dostać odwzorowaniem kolorów i dość szybkim czasem reakcji (eizo foris fs2331 z tego względu odpada). Kąty widzenia mało ważne. Tylko rozdzielczość 1920x1080, obowiązkowo HDMI, mile widziany hub usb. Nie chcę della.

Sam znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/monitor-asus-23-cale-lcd-led-pb238q-ips-full-hd-fv-i3552974416.html

I jak sądzicie czy ten monitor spełni moje oczekiwania czy może ktoś ma jakąś ciekawszą propozycję?

 

Edit. ogólnie monitor ma być do zastosowań domowych więc może być też jakiś dobry z matrycą TN i wtedy czerń by miał normalną Dołączona grafika

Edytowane przez Jur007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak komuś niepotrzebne HDMI, to jest to bardzo dobra alternatywa dla tak często polecanego u2412, od którego jak widać jest lepszy, a tańszy. Ale swojego LP2475w bym na to nie zamienił - ten dell to wciąż jednak 6bit+FRC. Już mogli się postarać i dać prawdziwe 8bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś niepotrzebne HDMI, to jest to bardzo dobra alternatywa dla tak często polecanego u2412, od którego jak widać jest lepszy, a tańszy. Ale swojego LP2475w bym na to nie zamienił - ten dell to wciąż jednak 6bit+FRC. Już mogli się postarać i dać prawdziwe 8bit.

 

Nie za bardzo to alternatywa. Jest bardzo dobry do gier to na pewno z minimalnym lagiem. Ale 2412 ma 16:10 jako jedyny w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś niepotrzebne HDMI, to jest to bardzo dobra alternatywa dla tak często polecanego u2412, od którego jak widać jest lepszy, a tańszy. Ale swojego LP2475w bym na to nie zamienił - ten dell to wciąż jednak 6bit+FRC. Już mogli się postarać i dać prawdziwe 8bit.

 

Przecież to najtańsza półka z możliwych. Koło 850 zł chodzi ten monitorek. Dobry do grania, ale 1080 w pionie boli.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na MVA.pl, ale moze też i tu ktoś się znajdzie z pomocą.

 

Czy Nec MultiSync EA244WMi nadaje się do gier i filmów oraz przeglądania internetu wieczorem (nie wypali oczu) ?. Oczywiście po kupnie przeprowadziłbym kalibracje sprzętową według opisu na forum (mva), o ile dorwę sprzęt do tego. Obecnie używam EIZO S1931, mam na nim przepracowane ponad 17 tys. godzin ale czas wymienić go na coś większego lub inaczej, o większej rozdzielczości, bo 1280x1024 jest już niezbyt komfortowe do grania i filmów. Nie interesują mnie żadne TN-ki bo cenie sobie również odwzorowanie kolorów i samą jakoś matrycy. Naczytałem się już o IPS i myślę, że w cenie do 1600 ten NEC powinien dobrze zastąpić mój wysłużony ale nadal niezawodny Eizo.

Zastanawiam się jeszcze nad EIZO FlexScan EV2436W-BK.

Ogólnie potrzebuje monitora na kolejne 6-7 lat.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy monitor polecany wyżej przez kolegę LG IPS234V-PN Serii IPS4 to ten sam co w aukcji http://allegro.pl/lg-23-23ea53v-p-ips-hdmi-dvi-nastepca-ips234v-i3614941159.html ? Zastanawiam się, czy to ta sama seria IPS4.

 

Kolejne, jeżeli podłącze taki monitor z laptopem przez HDMI to możliwy będzie odbiór dźwięku przez załączone do komputera głośniki ?

 

I ostatnia kwestia, znajdę coś lepszego do 600-700 zł niż ten LG ?

 

edit: Dodam, że będe oglądał na takim monitorze tylko filmy więc żadne inne bajery nie są w nim potrzebe zależy mi tylko na wielkośći czym więcej tym lepiej. ( oczywiśćie przy odpowiedniej jakości obrazu ).

Edytowane przez damt610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda że tylko 23" i 1920x1080. Dołączona grafika Po pieszczotach na 30" praktycznie nie możliwe jest zejście na mniejszy rozmiar.

 

1080p jest ok -> trzeba jakos zrobic 120 klatek w grach pod niego

 

Ale fakt rozmiar moglby byc wiekszy - 27" byloby idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się niestety nie dam rady przenieść. Mam 23", wiem jakie to "małe" i jak na tym się gra, itp. Dla graczy z nastawieniem na gry typowo fps to faktycznie idealne rozwiązanie. I nie ma co tutaj dużo mówić, pod względem klarowności obrazu w ruchu, ten monitorek zmiecie wszystkie 60Hz i 120Hz modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby być za te 1900 zł... Chętnie bym na niego fs2333 wymienił (srebrzenie mnie zaczyna dobijać, a na 120Hz TN przechodzić nie chcę). Osobiście czekam na więcej recenzji i trzeba będzie zacząć zbierać kasę :)

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby być za te 1900 zł... Chętnie bym na niego fs2333 wymienił (srebrzenie mnie zaczyna dobijać, a na 120Hz TN przechodzić nie chcę). Osobiście czekam na więcej recenzji i trzeba będzie zacząć zbierać kasę Dołączona grafika

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

 

Nie wiem, czy przechodzenie z dobrej jakości IPS na coś takiego ma sens, no chyba, że jest się profesjonalnym graczem i ma się firmę, która Ci taki sprzęt zasponsoruje. Ja od 4-ech lat działam na LP 2475w i nie narzekam, a następny monitor, jaki wezmę, będzie już na OLED ,lub innej tego typu "rewolucyjnej" technologii,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dobrej jakości IPS srebrzy w moim mniemaniu zbyt mocno (co automatycznie przekreśla granie w "ciemne" gry - Hitman Absolution jest niegrywalny).

 

Mam też opcję wziąć TN 120Hz (wtedy wymiana by była na zasadzie dopłaty max 100-150 zł), ale to według mnie byłby downgrade - kolory i kąty z d**y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiam nad tym...mam 2412m, nawet mi odpowiada kolorystycznie ale te smużenie mnie dobija. A ponieważ mam jeszcze 2 tn do porównania to widze, że smużenie jest w każdym z nich, i strasznie mnie to dobija.

Poki się ten Eizo nie pojawił myślałem nad jakimś tn z lightboostem, najlepszy jest zdaje się benq 2411T, ale znów te kąty, oglądać się z łóżka nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...