Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

@wunat - jeździłem trochę na nich (moja siostra ma takie w swoim aucie) i są naprawdę OK. Lepsze od Hankook, czy Dębica,nie wspominając o starych Michelin (tutaj wiek robi swoje w kwestii przyczepności). Jej Coltem ostatni wylatuję na zakrętach i jestem najszybszy na rondach. Hamują też przyzwoicie - bardzo ciężko koła zablokować (tutaj w grę wchodzą kiepskie hamulce:p )

Wszystkie porównuję w tym samym rozmiarze - 175/65 R14 - popularny w rodzinie:P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może problem był w tym, że relatywnie duża szerokość do masy auta. Cóż, myślę że nie wydumamy nic ponadto, niech Jonas podejmuje decyzję. :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na suchej i równej (bez kolein) szerokie są dobre, na mokrym, czy też w koleinach - już nie. Szerokość należy dobierać w zależności od masy auta. Te Twoje miały ~900-1000kg - 195 to są imo za szerokie do takiego auta. Paradoksalnie opona o mniejszej powierzchni styku (zimowa) będzie wtedy lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw z jakimi wy prędkościami po mieście jeździcie w łukach, że zwykła opona jest dla was niewystarczająca.

I to jeszcze autami takiego segmentu jak fiesta czy fusion. :|

Ja jeździłem okres końca jesieni na zimówkach i to jeszcze 175 na 65 w bravie i jakoś dało radę jeździć, w służbowym peugeocie są teraz założone jakieś chińskie opony i też nie wychodzę tyłem z zakrętów.

Co wy bolidami F1 zasuwacie?

Edytowane przez Kacimiierz
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kacimiierz - aż tak źle nie jest, młoda dębica o dobrze dobranym profilu/szerokości daje radę:P -ale czuć różnicę z oponami wyższej klasy. Chińczyków nie próbowałem, starych opon nie polecam, choć mam takie letnie z braku kasy:/

Jak Colt jeździł na 155 to był dramat - najwolniejsze auto na rondzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonas - CPC2 to wyborne gumki, tylko żywotność krótsza. Jeśli jest to problem - to weź EcoContact - powinny przejechać 2x więcej, przy nieco niższej przyczepności. Zależnie od stylu jazdy - 40kkm vs 80kkm. Inna sprawa, przez ile czasu będziesz robił te 40kkm, bo mam Michelin Energy - które już mają 12 wiosen (mało jeżdżone, acz zakładane co sezon) - i pomimo 6-7mm na mokrym jest dramat. Gdybym tylko miał kasę to kupiłbym choćby Dębicę.

 

Nie dalej jak kilka stron wcześniej jonas wspominał, że na co dzień pomyka jaszczombem wiec żywotnością opon do BMW raczej bym się w jego przypadku nie przejmował, a brał po prostu to co ma dobry stosunek cena/jakość... Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żebyś się nie zdziwił jak Ci ubezpieczyciel wyceni szkodę :lol: na wstępie bym to podzielił przez 2 co najmniej.

 

Raczej pomnożył, rowerzyści nie mają problemu z wyciąganiem rzeczywistych kwot, często nawet więcej można ugrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pomnożył, rowerzyści nie mają problemu z wyciąganiem rzeczywistych kwot, często nawet więcej można ugrać.

 

a to rower :lol: myślałem, że on o motorze pisze ahahah, ciekawi mnie jak to wyceniają w przypadku rowerów, napisz ciąg dalszy historii Aurora. Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz z tym troche doswiadczenia przez roznych znajomych i fora rowerowe.

 

Wyceny leca przez serwisy do rzeczoznawcy, po cenach detalicznych i z tego wyplacaja.

Rzeczoznawcy nie maja bladego pojecia o tej tematyce, prawdziwy rynek uzywek nie funkcjonuje.

Czesto gesto jeszcze nie zabieraja roweru tylko wrak/zniszczone rzeczy zostawiaja. Czesto gesto mozna wiec zamiast 1 roweru miec 2.

 

Swego czasu troche 'polowalem' na debili na drodze, vide ostatni moj przypadek opisywany na rondzie jak sie 4 typa skasowalo.

Tym razem w ogole sie tego nie spodziewalem, mialem jakies 30km/k na skrecie i nagle babka ruszyla.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie na tym polega moje polowanie ;)

 

Apropo, powiedzcie mi co w Lublinie zarzad drog miejskich wykombinowal po remoncie.

 

Skrzyzowanie (w ksztalcie ronda bez pierwszenstwa) w dodatku pod gorke i z lekkim skosem gdzie wiadukt zaslania czesciowo widocznosc.

Dokladnie "Rondo Represjonowanych Żołnierzy-Górników", Krochmalna z diamentowa.

 

Otoz po remoncie, panowie zrobili sciezki rowerowe przez 3 pasy w kazda strone, wokol skrzyzowania.

Biale linie na jezdni namalowane wskazujace pierwszenstwo przejazdu ROWERZYSCIE, ale bez odpowiedniego znaku. Jest tylko znak przejscie dla pieszych bez DDR.

 

Jasne jest ze rowerzysta ma pierwszenstwo - gratuluje pomyslodawcy w tym przypadku, bo rowerzysta powinien miec znak STOP dla bezwzglednego bezpieczenstwa rowerzysty na tym skrzyzowaniu, gdzie wszyscy przejezdzaja je 1 ciagiem. W dodatku 3 pasy w kazdym kierunku i sciezka w poprzek z ustap pierwszenstwa rowerzyscie. GRATULUJE.

Skrzyzowanie nie ma swiatel. Jakiekolwiek wyjechanie rowerzysty w poprzek 3 pasow - Wina kierujacego samochodem w przypadku kolizji/wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum.kosmetykaaut.pl i czytamy. Szkło podobno dobrze poleruje się tlenkiem ceru.

 

Ja jeszcze dodam, ze istnieje opinia tez, ze nie powinno się jednak polerowac (refleksy jakies/zalamania swiatla czy cuś).

 

A jak coś to mleczko sonaxa nie dziala (bo w sumie jest glownie do czyszczenia i ma usuwać drobne rysy, ale to walek raczej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co no właśnie polskie forum i zamiast merytorycznej dyskusji mamy docinki i czepienie się :sad: pzdr

 

No widzisz polskie forum, jesteśmy w Polsce, a ty piszesz:

Raczej nie, staram się jeździć około 40 w mieście na singlu 60 i autostrada 80

Bez jednostek i zakładasz że każdy wie że ty na wyspach siedzisz...

Pisz tak byśmy wiedzieli o co chodzi, a nie co miałeś na myśli :wink:

Aurora001 pamiętaj że głowa pod kołami auta pęka jak balonik :)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nigdy nie pakuje sie pod nawet jak mam pierwszenstwo. Mozna czasem za to postraszyc debili ktorzy nie znaja przepisow i zobaczyc jak im adrenalinka staje.

 

Swoja droga, ostatnio mialem przypadek na DDR jadac przez miasto, nomen omen z funkcjonariuszem policji w cywilu ktory tez sie sciga na maratonach.

Przejezdzamy przed jakims typem przy wjezdzie do decathlon'a, sporo miejsca jeszcze bylo w razie czego aby uciec, ale facet nie wytrzymal i awaryjne zrobil.

Wyskoczyl do nas z ryjem z samochodu :lol: Troche sie zdziwil jak przyszlo co do czego.

 

Mnostwo osob nie zna podstawowych przepisow odnosnie DDR i tutaj jest najwiekszy problem. :-|

 

Zreszta chyba jedyny wyznaje na forum zasade za ktora zostalem zrugany :lol:

"Za smierc pieszego odpowiedzialny jest tylko i wylacznie sam pieszy", vide 100% zasada braku zaufania do wszystkich kierujacych.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mnozylem :oops: Moj potworek wazy <8801g po ostatnich modyfikacjach :wink:

Ale w sumie na pewno bede robil wycene po kosztach detalicznych :-P

 

Miałem na myśli właśnie to, że rzeczoznawcy często zawyżają kwoty. Znajomemu też bardzo fajnie podliczyli rower, tak że starczyło na upgrade.

Sam wolę heblować i nie zarabiać w ten sposób; zresztą jazda rowerem po ulicach to dla mnie za duża dawka wrażeń :unsure:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% zasada braku zaufania do wszystkich kierujacych.

 

Ja znam to inaczej sformułowane - poruszaj się po drogach tak, jakby były pełne pijanych morderców w zepsutych samochodach. Stosuję się do tego, polecam, Piotr Fronczewski.

 

 

Droga Piła - Chmielno @ Kaszebe przebiegła gładko jak po lubrykancie, 200 km w 3h 15min, żadnych wahadełek, dwie suszarki tylko, podejrzanie mały ruch. Pozdrawiam pana z Touarega V6 na gdańskich blachach, mam nadzieję, że kiedyś nauczy się w końcu właściwie wykorzystywać moc swojego pojazdu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam to inaczej sformułowane - poruszaj się po drogach tak, jakby były pełne pijanych morderców w zepsutych samochodach. Stosuję się do tego, polecam, Piotr Fronczewski.

 

Dlatego też jeździsz do roboty małym fiatem, który raczej nie zapewni Ci zbyt dużo bezpieczeństwa i raczej nie uratuje Ci życia, ale stosunkowo dużą beemkę trzymasz w garażu i pieścisz. No tak, Świnka jest droższa od życia...
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też jeździsz do roboty małym fiatem, który raczej nie zapewni Ci zbyt dużo bezpieczeństwa i raczej nie uratuje Ci życia, ale stosunkowo dużą beemkę trzymasz w garażu i pieścisz. No tak, Świnka jest droższa od życia...

 

Nie dlatego, ale skoro wiesz lepiej, co powinienem robić ze swoimi rzeczami, to fajnie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany nagrzewnicy/zaworka/etc. dałem autko jednak do warsztatu "nie aso". Dzwoniłem po 16 to jeszcze się bawili od rana. Coś czuję, że nie są zadowoleni z ceny, na jaką się ugadaliśmy :) oby tylko poskładali jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...