Jump to content
Sid

Codzienność za kierownicą

Recommended Posts

Po co Opel? Nie rozumiem.

No jak to po co, bo:

img-14594540631552009177.jpg

• Upvote 2

Czyta takie newsy człowiek i nawet nie myśli o prima aprilis, no bo przecież to całkiem realne w tym kraju..

Powstałby nowy rynek. Rynek wypożyczalni kół z oponami młodszymi niż 6 lat ;)

Rozmiary stosowane w gulfach i e36/e46 miałby największe wzięcie.

E46 wypadło z dresoobiegu, niszę następcy E36 zagospodarowuje Skoda z modelami A3/A4/A6.

Edited by jonas
  • Upvote 1

Panowie ściągał ktoś ostatnia auto z reichu? Jak to wygląda w praktyce? Mogę spokojnie wrócić autem na niemieckich blachach do PL i tu przerejestrować czy bedzie problem i muszę wyrabiać na miejscu tablice wyjazdowe? Auto jest cały czas w Niemczech zarejestrowane i użytkowane.

Dobra już wiem. Jak się niemiec zgodzi o co ciężko to odda mi auto z blachami. Wtedy legalnie wracam na niemieckich, auto w PL przerejestrowuje, blachy zdaje u siebie w wydziale i otrzymuje pokwitowanie zdania blach, które przesyłam właścicielowi i na jego podstawie on sobie wymeldowuje auto. Jak się nie zgodzi to pozostają czerwone blachy wyjazdowe za 200 ojro albo laweta za tyle samo.

znajomy jak kupował paserati u niemiaszka, to tamten miał maszynkę do robienia tablic :D na plastiku nadrukował tablicę i kazał mu z tym wjechać do bolandii :biggrin:

Ojacie znowu się zacznie - hurr co ty kupiłeś durr za tom kase mugłbyś mieć aszusteczke aczfureczke!!111

Czekam z niecierpliwością, strosząc zawczasu suty w oczekiwaniu na kupę dobrej zabawy z przewagą kupy.

Panowie ściągał ktoś ostatnia auto z reichu? Jak to wygląda w praktyce? Mogę spokojnie wrócić autem na niemieckich blachach do PL i tu przerejestrować czy bedzie problem i muszę wyrabiać na miejscu tablice wyjazdowe? Auto jest cały czas w Niemczech zarejestrowane i użytkowane.

Ostatnio to nie, w zeszłym roku w sierpniu to tak, żaba przyjechała na niemieckich blachach z umową in blanco podpisaną przez germańskiego oprawcę. No i podpisałem, kupiłem, blachy zdałem w wydziale komunikacji, akcyzy i inne haracze opłacone na czas. Kradziona nie jest więc psiarnia nie zarekwirowała. Komisiarza który pośredniczył między mną a szkopem nigdzie w papierach nie ma, wiadomo.

Aha, jeździć się dało na legalu po wykupieniu w kraju OC na miesiąc czy ile tam, o ile pamiętam wpisany w świstki był VIN i niemieckie blachy.

Edited by jonas

Będę dzwonił i zobaczymy czy kupujący odda auto z blachami czy koniecznie będzie chciał je wymeldować. Daleko nie mam 3h drogi autostradą. Szybciej niz miałbym jechać 200km po Polsce. Z resztą przeglądam te ogłoszenie i nie mowie, ze nie ma co kupić ale nie ma nawet co jechać obejrzeć. Sprzedanie makarona zajęło mi dwa dni, a kupno zajmie pewnie z dwa miesiące :lol:

Teść sprzedał swoje SX4 w kilka godzin od wystawienia ogłoszenia, to dopiero jest tempo.

znajomy jak kupował paserati u niemiaszka, to tamten miał maszynkę do robienia tablic :D na plastiku nadrukował tablicę i kazał mu z tym wjechać do bolandii :biggrin:

Można albo dorobić tablicę, albo jechać ze swoimi z PL. Tylko na wjeździe warto sobie OC 30 dniowe na te tablice zrobić.

Teść sprzedał swoje SX4 w kilka godzin od wystawienia ogłoszenia, to dopiero jest tempo.

Jak już się licytujemy to ja Glocka sprzedałem w 6 minut ;)

Niestety gość jechał po makarona przez pół Polski dlatego mimo iż zadzwonił po kilku godzinach to przyjechał dopiero na następny dzień ;)

A ja ujeżdżam 1.3 DCI służbowe. 

Tylko diesel!

W końcu i ty znalazłeś swoje szczęście.

Gratki!

Niestety gość jechał po makarona przez pół Polski dlatego mimo iż zadzwonił po kilku godzinach to przyjechał dopiero na następny dzień ;)

I co ci z oleju po 200zł i pucowaniu lakieru kozim worem, skoro oddałeś makarona jakiemuś anonowi? Chyba nie był taki idealny skoro go sprzedałeś ;) ?

I co ci z oleju po 200zł i pucowaniu lakieru kozim worem, skoro oddałeś makarona jakiemuś anonowi? Chyba nie był taki idealny skoro go sprzedałeś ;) ?

Idealne 15 letnie auto? Nie rozśmieszaj mnie misiu. Powiem tylko tyle, że Alfa była w na tyle dobrym stanie, że sprzedana została w wyżej wypomnianym czasie jako najdroższa przedliftowa alfa na łotomoto. W tej cenie niejeden janusz kupił by 5 lat młodszą od emeryta z niemiec ;] Czemu sprzedałem? Bo mogłem! ;) kupie sobie coś nowszego i szybszego ;]

Edited by KAX_

Więc nas okłamałeś, alfa nie była najszybsza na torze poznan :( . Dziwne, że nowemu nabywcy opłacało się tak dużo zapłacić za auto i do tego jechać przez pół Polski lawetą żeby je zabrać.

• Downvote 1

Internety gadają, że alfa miała full wypass i spuchliznę assistance wykupione i dlatemu alfa się sprzedała.

• Upvote 1

Ale wy głupi jesteście, przecież to była jedyna taka zobacz Alfa napędzana Mixolem, a nie byle popierdółka na gnojówkę. Coś jak buma z kocyka, tyle że mi sprzedaż szła dużo gorzej, bo nie miałem Mixolu.