Jump to content
Sid

Codzienność za kierownicą

Recommended Posts

Dokładnie. Do tego (oby Ci się nie zdarzyło, ale ...... ) gdyby Ci się przytrafił jakiś unfall, to masz mocno ciepło bez zimówek.

Lepiej (czytaj: TANIEJ) jest przestrzegać germańskich przepisów.

Za brak zimówek w aucie na pl blachach nic Ci nie grozi. Problem dopiero jest przy głupiej stłuczce. Wtedy praktycznie z automatu twoja wina. Niepotrzebnie go straszycie. Mieszkam to jestem ekspertem.

Wysłane z mojego LG G3

Edited by bamboocha
  • Downvote 1

Według konwencji wiedeńskiej auto powinno być wyposażone w to co wymagane jest w kraju, w którym auto jest zarejestrowane.

Tiaaaa, a jedź bez kamizelek i innych kondomów na wakacje po Ełropie i nie tylko. Ciekawe, czy palicajstwo zagramaniczne Ci odpuści, "bo konwencje wiedeńskie"

To samo jest z apteczką np. w DE. Ochoczo wystawiają mandaty ale bezprawnie więc po prostu odmawiasz przyjęcia. No chyba, ze to jakaś białoruś czy cos to ja bym juz tym milicjantom zapłacił. W reszcie cywilizowanej europy raczej nic Ci nie grozi.

Edited by KAX_

Najpierw w tej cywilizowanej części Europy musi Cię jakiś policjant zatrzymać. Osobiście jeszcze nie miałem takiej sytuacji. Chociaż fakt, nie robię 50k rocznie po Europie.

Raz juz byłem i to 500km od granicy, ale to był wrzesien i letnie mogły byc

Teraz tylko 100km no ale zima, wiec roznie moze byc

Edited by Maniakalny

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/426828,autostrada-naciagaczy-czyli-uwazaj-na-oszustow-drogowych,id,t.html

artykuł z 2011 ale na mnie dzis trafiło, 10-20km od granicy (zgorzelec)
oczywiscie jak zobaczylem ze podchodzi to door locked, okno otwarte na 2cm,  a i tak wizytyowke + sygnety ze "Złota" mi podał, koniec koncow "biznesmen mohammed" jak mu rzucilem w ręce te bibeloty i wizytowke, opluł mi auto 

(zatrzymalem sie bo rękami machał, i cos pokazywał na zderzak czy kolo, a tej historii nie znałem, gdybym znał oczywiscie nie zatrzymałbym sie) :E

PS
zolle stały odrazu za granicą
tam gdzie sa znaki 120/100/80 w bliskiej odległosci praktycznie odrazu po sobie

jechalem praktycznie przepisowo + 10% wiec "udało sie"

poza tym
4 wypadki na a4 jadac w strone krakowa

łaczny czas stania - z 1,5-2h 
stało sie po 10 min i zaden pas nie ruszał sie nawet o centymetr, a jak juz to 100metrow i znowu przerwa 10min

edit//
poczytalem wiadomosci i okazuje sie ze po wypadku prezydenta 24h po fakcie robili wizje lokalną na a4 i zamkneli ją na odc 30km :lol:

Edited by Maniakalny

Toś się obudził, że "polska landem niemiec" ? :) Ustawa podpisana na wypadek gdyby komuś zachciało się rząd obalać, polską policję by się ogarnęło (no chyba, że by w STARy wsiedli i zaczeli rozjeżdżać znów), ale poczekaj niech wparują siły z krajów ościennych ;) Pozamiatane już.

W ramach ciekawostki: weszły nowe wzory zdjęć do prawka, będąc w UM zgłosić zbycie auta zobaczyłem 4 poprawne ujęcia. Na zdjęciach jest kobieta z różnymi fryzurami - włosy długie, krótkie, kok i ... chusta (burka, hidżab czy jak to się nazywa).

Toś się obudził, że "polska landem niemiec" ? :) Ustawa podpisana na wypadek gdyby komuś zachciało się rząd obalać, polską policję by się ogarnęło (no chyba, że by w STARy wsiedli i zaczeli rozjeżdżać znów), ale poczekaj niech wparują siły z krajów ościennych ;) Pozamiatane już.

Ja o tym od dawna wiem, ale nie wiem, czy TUTAJ znają.

W ramach ciekawostki: weszły nowe wzory zdjęć do prawka, będąc w UM zgłosić zbycie auta zobaczyłem 4 poprawne ujęcia. Na zdjęciach jest kobieta z różnymi fryzurami - włosy długie, krótkie, kok i ... chusta (burka, hidżab czy jak to się nazywa).

Jajebie

• Upvote 1

To był naprawdę magiczny dzień. Jadąc do pracy mijałem rozkraczonego na rondzie VW Passata B6 2.0 TDI. Wracając z pracy widziałem trójkąt ostrzegawczy przed Hondom Civic. Co jeszcze? Może autobusy miejskie dziś jeździły punktualnie?

:lol:

101 na 70

3 pasy
dobra droga
no ale musza normy wyrobic :lol: Edited by Maniakalny

To daewoo wygląda jak rdzopel kadet.

A u mnie w rodzinie kumulacja. Dwa auta i dwie pęknięte sprężyny w zawieszeniu przednim.

Fc dostał nowy wariator i rozrząd i kilka innych drobiazgów, nie sądziłem, że ten silnik może tak gładko i cicho pracować. Robiłem w aso, na miejscu i taniej niż w warsztacie polecanym na forach

Jaszczomb to hcuj, inna liga itp.
A co powiecie na tjuning w takim wydaniu?

10600630_1049895281733589_42177751874023

Wiem, wiem, ludzie z kraju kwitnącego ryżu mają inne ................... nazwijmy to gusta :)

A dla równowagi:

12795571_512814492256405_117156433772702

• Upvote 1

To daewoo wygląda jak rdzopel kadet.

Bo to jest kadet tylko "polifcie" sprzedawany przez dełu.

A u mnie w rodzinie kumulacja. Dwa auta i dwie pęknięte sprężyny w zawieszeniu przednim.

Ej, ej, a w moim Oplu też okazało się (w tamtym roku), że są pęknięte obie przednie sprężyny. A teraz punkt główny programu: w autoryzowanym serwisie Opel, chcieli za wymianę sprężyn 1600zł :]

Edited by Kyle

Dla mnie idealne auto. Auto z prawdziwym charakterem

Każdy szuka w aucie czego innego. Ty szukasz "charakteru", a ja choćby komfortu czy nowoczesności (np. nie chcę manualnej skrzyni), choć pięknym wykonaniem też nie pogardzę.

Edited by Kyle

Każdy szuka w aucie czego innego. Ty szukasz "charakteru", a ja choćby komfortu czy nowoczesności (np. nie chcę manualnej skrzyni), choć pięknym wykonaniem też nie pogardzę.

Znaczy się, spuszczasz się nad Multiplą?  :wink2:

Może Cię to zdziwi, mnie zdziwiło gdy zobaczyłem na Multipli naklejkę multiplaklub.pl. 

Znaczy się, spuszczasz się nad Multiplą?  :wink2:

Twoim zdaniem, jak coś ma p1erdaln1ety wygląd, to znaczy, że jest nowoczesne ? :wink2:

Nie stary ... myślałem raczej o czymś pokroju Aston Martin DB11 z 8 biegowym automatem i te sprawy.

Edited by Kyle