Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... Przeinstalowałem system. Tym razem stworzyłem partycję spod instalatora W7 (+100 MB na awaryjny z automatu), zrezygnowałem z NOD32 i Daemon Tools Lite (jako niezgodne z W7) i jak na razie włącza mi się za każdym razem lokalnie i przez WOL. Te same ustawienia taktowania i napięć więc to nie była niestabilność zestawu. Pytanie do Was używacie bez problemów NOD32 w wersji 64 bit i Daemon Tools Lite razem na W7?

Teraz dopiero zwróciłem na to uwagę ale poprzednio (gdy miałem problem ze startem systemu) zdarzało się często, że gdy zapisywałem jakiś plik w Photoshopie CS4 krzyczał, że nie mam uprawnień do tego a przy następnym kliknięciu "zapisz jako" mówił, iż plik o tej nazwie już istnieje ale pozwalał go nadpisać :blink:

Czyżby poprzednio system/jakiś komponent mi się "źle" zainstalował? Dziwy i cuda...

NOD32 x64 i Daemon smiga normalnie bez zadnych problemow. Co do daemona, wystarczy wgrac najnowsze sterowniki ze strony daemona (brzmialo cos jak STSI) i daemon nie robi problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowanego Win7 Pro 64bit (program MSDN AA jakby ktoś sie interesował pochodzeniem) i Daemon Tools Lite działają jak należy, nie musiałem żadnych sterowników dodatkowych wgrywać. NOD32 nie testowałem, używam Comodo i też bez kłopotów.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Widocznie poprzednia instalacja nie przebiegła poprawnie z tego co widzę. Co do DT Lite też nie dogrywałem wcześniej żadnych sterowników i działał bez zarzutu. Teraz używam UltraISO.

No to pytanie nr 2 ;)

Czy waszym zdaniem będąca na wykończeniu nagrywarka NEC (słaba korekcja błędów, co potwierdzam) mogła wpłynąć "na nie do końca poprawną" instalację systemu? Pytam bo nigdy wcześniej się z takim cudem nie spotkałem/już nie chcę spotkać.

P.S. Sorry, wiem, że trochę offtopuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sysytem jest Fajny i nie mam problemow z niczym ( 1 dzien konfiguracji ). Ale moze ktos sie spotkal z taka przypadloscia.

W cs 1.6 mycha doslownie plywa. wylaczylem juz bosta windosowskiego ale dalej mam to samo :<

 

Zmniejszenie rejtow w myszce tez nie pomaga :< a na necie ludzie pisza ze maja ten problem ale nie ma rozwiazania "narazie".

 

Pozdrawiam ED

 

//Edit synchronizacja off i dziala juz dobrze :D

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast mam problem z zapisaniem niektórych zmian ,które wprowadziłem "efektów wizualnych">"wydajność" np. odchaczyłem opcje aby system nie stosował animacji minimalizowania i maxymalizowania okien.. wszystko jest ok do momentu aż uruchomię ponownie komputer... co tutaj jest nie tak ?? pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy element taki jak Moje Dokumenty, Obrazy, Muzyka możesz dowolnie przemieszczać poprzez zmianę jego lokalizacji.

Pamiętaj że aby system robił zapisy z gier w Moje Dokumenty ale na innej niż domyślna partycji (lokalizacji), operacje zmiany lokalizacji musisz dokonać bezpośrednio na folderze na dysku C. Zmiany poprzez folder biblioteka mimo iż przeniosą folder i jego zawartość nie spowodują zmiany miejsca zapisów - będą istniały dwa foldery Moje Dokumenty w dwóch różnych miejscach.

Właśnie mi chodzi o to, żebym mógł stworzyć taki element jak moje dokumenty, obrazy czy muzyka, a nie zwykły folder lub skrót. Wie ktoś jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie - czy u was też od czasu do czasu dysk twardy zaczyna wariować, tak jakby coś się pobierało/uruchamiało ? Automatyczne aktualizacje, skanowanie etc. nie jest włączone. Gdy sprawdzam managera zadań, nic nie wskazuje na zwiększone zużycie procka/pamięci dla jakiegokolwiek programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czemu podczas przewijania stron w FireFox'ie [3,5] obciążenie procesora skacze do ~60% i FF przycina? Dzieje się to, gdy mam otwartych ok 50 kart. Trochę zaczęło mnie to irytować.

Win7 używam od wczoraj, wcześniej przez 7 lat był XP.

 

EDIT: Problem wstępnie rozwiązany - Opera 10.

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam następujący problem gdy system jest w idle z początku ma 0%-7% tak skacze (na Xpku to samo) ale potem ciągle idle zaczyna wariowac(Ci nie napisze sterowniki ati;d) to obciążenie procesora skacze do 100% na wszystkich 4 rdzeniach (proc q6600@3,2Ghz Full stable) trzeba powylaczac procesy ktore sie same uruchamiaja by to minelo :/ za każdym razem trzeba się tak męczy(Ci) idle mam na mysli flashget tylko no i sidebar ten od windowsa + gadzet z informacjami o sprzecie

config tamtego komputera

q6600@3,2Ghz

ram 4Gb titanium

Plyta p5k pro

Zasilacz 520 Corsaira

gf 8800gt 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież masz je gotowe. Czego więcej potrzebujesz?

Ech... nie rozumiesz, podam przykład:

 

Chce sobie stworzyć w moim katalogu: folder np. workspace (tego typu co moje Dokumenty), który tak naprawdę będzie miał lokalizację na innej partycji, ale będzie normalnie widoczny w katalogu użytkownika, czyli tak jak Moje dokumenty, Obrazy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly problem, zmienil mi sie rozmiar okna i czcionka w linii komend (cmd) i za kazdym razem jak zmienie (nie umiem i tak znalezc domyslnej) to sie przestawia znowu na maly rozmiar, co sie stao? :unsure: nic nie grzebalem, nic nie przestawialem, samo tak od siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... nie rozumiesz, podam przykład:

 

Chce sobie stworzyć w moim katalogu: folder np. workspace (tego typu co moje Dokumenty), który tak naprawdę będzie miał lokalizację na innej partycji, ale będzie normalnie widoczny w katalogu użytkownika, czyli tak jak Moje dokumenty, Obrazy itp.

To sobie go dodaj do Biblioteki Dokumenty i będziesz widział jego zawartość w tym samym oknie, co Moje Dokumenty, albo utwórz zupełnie nową bibliotekę. W obu przypadkach będziesz miał do niego szybki dostęp. Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RivaTuner wyszło już pod Win 7? :>

Przeca wersja RivaTuner v2.24c od dawna działa na W7 x64 tak więc i na x86 będzie (nie wiem jaki masz)...

 

W wypadku x64 przed instalacją uruchamiasz CMD jako admin wpisujesz poniższe polecenie i dopiero instalujesz program:

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !!

 

Zainstalowałem Windows 7 rtm 64 pl z msdn aa. Wszystko pięknie poustawiałem i w sumie został bym przy nim, ale jest jedno wielkie "ale". Filmy odtwarzane za pomocą wmp jak i bestplayer który korzysta z wmp, są bardzo słabej jakości. Na całym obrazie pojawia się tak jak by "szachownica", ciężko to opisać dlatego zrobiłem zdjęcie (bez lampy bo z lampą już tego tak nie widać). Dodam, że film po otwarciu w oknie jest oki, dopiero bo włączeniu na pełny ekran pojawia się ta "szchownica". Problem widoczny jest praktycznie tylko na ciemnych scenach na jasnych jest prawie niezauważalny. Filmy mkv jak i divixy na 2cd nie maja tej szachownicy, tylko seriale o rozmiarze około 350mb i filmy na 1cd. Ubiegnę wstępne pytania:

1. Instalowałem wszystkie możliwie kodeki, nawet specjalne do wersji 64 bit, łącznie z instalacją windowsa na nowo żeby wykluczyć jakiekolwiek konflikty.

2. Ten sam film odtwarzany na takich samych kodekach w wmp na xp nie ma tego problemu.

3. Przy odtwarzaniu przez vlc nie ma tej "szachownicy", ale lubię wmp i chcę ten problem rozwiązać.

 

Jeżeli ktoś wie o co chodzi to proszę o pomoc.

post-150586-1255980927_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal Media Player Classic i popróbuj różne ustawienia w Playback->Output.

Ja też, jak zawsze na domyślnych ustawieniach wszystko grało, na 7 miałem jakieś dziwne akcje i musiałem tam popróbować różnych opcji (teraz mi wszystko śmiga na Haali Renderer).

No ale ja w końcu używam "wyklętego" na forum K-lite'a to pewnie powinienem się dziwić, że w ogóle działa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...