Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z pendrivem po podlaczeniu wyskakuje komunikat G\jest niedostepny. Odmowa dostepu a jeszcze przed paroma dniami dzialal normalnie dodam ze xp widzi pendriva i nie blokuje do niego dostepu podobny problem mam tez z dvdrw po wlozeniu plyty otwiera sie puste okno dodam tez ze nie widzi tez clipa a wczesniej wszystko bylo ok co moze byc przyczyna problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie panowie jak sie sprawuje W7 na notebookach z 512 mb ramu ? Bo tak myślę może mojej siostrze zainstaluje ale czy warto ? ;) Btw. Pociąłem vlitem obraz. Po wyrzuceniu niepotrzebnego balastu(tj jezyku i innych rzeczy) Zostało sie 1,55 gb ;). Zostawiając oczywiście wszystkie istotne usługi windowsowe.

Jak dla mnie 7 działa lepiej na 512mb ramu niż xp. Świeży xp na 512mb miodzio, ale im dłużej go używasz tym wolniejszy i bardziej problematyczny jest. Z 7 nie ma tego problemu. W prawdzie też czasem przymuli (np. masz dużo otwartych programów i uruchamiasz kolejny), ale działa stabilnie i nie denerwuje. Polecam, ale staraj się obniżać użycie pamięci jak się da, np wyłączając niepotrzebne usługi w services.msc, nie instalując programów wraz z jakimiś syfnymi toolbarami i innymi dodatkowymi śmieciami, a także wyłączając wczystkie niepotrzebne programy autostartu w msconfig.

 

A co do wersji 7127 w wielu miejscach nazywają ją pre-RTM, ciekawe czy to prawda bo byłoby to bardzo wcześnie jak na zapowiadane przez MS okolice grudnia...

Jest pre-rtm, bo jest już po RC- proste, ale moim zdaniem do RTM jeszcze temu bardzo daleko i będzie dużo więcej buildów na 100%, ale z drugiej strony im dalej w las tym mniej już zmian. Np między 7000, 7022 i 7057 były względnie duże różnice, między 7057 a 7100 raczej małe, a między 7100 a 7127 praktycznie żadne. Myśle, że między 7100(RC) a 7200(RTM) będą tylko marginalne, dla tego nowszymi buildami już nie będzie się po co podniecać, o reinstalowaniu nie wspominając. Zobaczymy czy mam rację. Do 7100 nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń i szczerze mówiąc nie wiem co jeszcze mogłoby zostać poprawione, bo jak już to tylko kompatybilność programów z 7, a to nie zależy od MS, tylko poszczególnych producentów.

 

Czy na prawde trzeba ? Bo dzis mi wyskoczylo....

 

 

No i jakie funkcje strace jesli minie 20 dni ?

Jak masz W7 ultimate i wpisałeś kod podczas instalacji, to poprostu aktywuj. Jak coś nie pozwala tego zrobić (np. zainstalowałeś inną wersję SKU tak jak ja home basic i key nie pasuje, to po 20 dniach nic się nie stanie, po prostu windows bardzo żadko będzie przypominał, że ta wersja nie jest "genuine" i tyle. Szkoda, że nie wiedziałem, że klucze od ultimate nie pasują do innych, bo teraz mam ten problem, a nie chce mi się wcale robić reinstalki.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem w koncu BF2 Windows 7 x64 , gralem 3x po okolo 30 minut

i raz mnie punkbuster wywalil z servera na ktorym grywam od 2 lat .

Widac jeszcze nie wszystko cacy z tym punkbusterem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Sysak.

 

Zraportuję zatem, że jak dotąd moje doświadczenia z siódemką są pozytywne. Far Cry 2 chodzi lepiej na nim niż na XP, niezależnie czy DX9 czy 10. Rozumiem, skąd dołączone usprawnienia się biorą i nie bolą mnie zmiany tak, jak w Viście, od której się mocno odbiłem.

Jeszcze tylko muszę sprawdzić kompatybilność z paroma gadżetami, które się walają po okolicy, aby wiedzieć na pewno.

Chyba pierwszy system, który zakupię od MS.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś trick na force shutdown? W XP można było w rejestrze zmienić aby komp przy zamykaniu systemu powiedzmy po 10sekundach wymuszał zamknięcie programów. Całą noc mi komp chodził bo zatrzymał się na zamykaniu (co śmieszniejsze) programu od czasowego wyłączenia kompa ;]

 

btw. ktoś zna coś dobrego, spróbowałem już paru ale nic lepszego od "czasowego wyłącznika komputera" nie mogę znaleźć, a ten pod 7 nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował już może ktoś gta iv na win7 64 ? Jak wypada?

Ale najbardziej interesuje mnie kwestia ramu :) XP sie nie rozpycha w pamieci, a ja mam tylko 2 gb ramu i nie wiem czy jest sens sie pakowac w w7

Tez podpisuje sie pod tym pytaniem, jakby ktoś mial możliwość przetestowania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co z tego , ze XP sie nie rozpycha skoro Seven/Vista zwalnia caly ram w momencie , gdy "user" tego potrzebuje - gry.

 

Na Viscie z 2GB gralem w Crysisa bez problemow.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 radzi sobie lepiej z 2GB niż Vista. Chodzi doskonale każdy soft, gra czy syntetyk. Przestańcie wierzyć w to że bez 32GB ramu nie ma co podchodzić do nowych systemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najbardziej interesuje mnie kwestia ramu :) XP sie nie rozpycha w pamieci, a ja mam tylko 2 gb ramu i nie wiem czy jest sens sie pakowac w w7

"Tylko" 2GB? Jak byś czytał uważnie temat, to wiedziałbyś że system działa bardzo dobrze na 1GB. Sam jechałem na 1GB i nie było problemów z aplikacjami. Teraz mam 2GB i lata jeszcze lepiej. 2GB spokojnie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najbardziej interesuje mnie kwestia ramu :) XP sie nie rozpycha w pamieci, a ja mam tylko 2 gb ramu i nie wiem czy jest sens sie pakowac w w7

...pozatym każdemu zajmuje inną ilość w zależności od tego ile ma ramu, więc informacja ile zajmuje komuś z 4 i więcej nic Tobie nie mówi.

Im masz mniej tym mniej go zajmie, za to kożysta bardziej z dysku. Oczywiście wtedy wolniej działa.

 

A to akurat była wada XP że nie kożystał należycie z ramu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A to akurat była wada XP że nie kożystał należycie z ramu ;)

Dokladnie , ram lezal odlogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 gb ramu i rc 64 bit i zużycie nigdy nie przekroczyło 30% wyłączając gry - bo w nich nie testowałem..generalnie firefox jak się rozkręci i otworzy się b.dużo okien to potrafi pożreć 1GB, poza tym jest spoko..robiłem też 3dmarki - wyniki niemal identyczne jak pod xp.

 

 

Tak z innej beczki - zna ktoś źródłó gdzie jest wybór ciekawych themes?bo na stronie microsoftu jest niewiele..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska,

jaki jest magiczny trik na włączenie dźwięku pod W7 RC1? U mnie wygląda to tak, że przy włączonym dźwięku HD w BIOSie Winda domaga się podłączenia głośników/ampli pod SPDIF (a są one podłączone zwykłym jackiem), a jak wyłączę dźwięk HD w BIOSie to w ogóle nie wykrywa karty:(

Próbowałem zainstalować stery ze strony DFI, jak i oryginalne realteka.

 

ps.: płyta to dfi p35 t2r, dźwięk na realteku ALC885

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to akurat była wada XP że nie kożystał należycie z ramu ;)

Jak się nie umie ustawić to tak jest :lol:

 

 

Widze ze mowicie o w7 w samych superlatywach :) W takim razie skusze sie na przetestowanie go, zobaczymy czy u mnie tez bedzie tak "rozowo".

Jeżeli zależy ci na wydajności w grach , to nie oczekuj cudów poziom visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie umie ustawić to tak jest...

Taaa, rzeczywiście kazdy użytkownik po zakupie systemu powinien od razu przekomplilować jądro od początku...a programiści MS niech leżą w hamakach na wakacjach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbowałem doszukać się w temacie ale nie znalazłem niestety stąd zapytam.

 

Zainstalowałem 7ke wczoraj i niestety nie mogę odpalić żadnej gry - generalnie problem polega chyba na tym, że system nie widzi kartygraficznej - znaczy świeci, że to jakieś no plug and play.

Instalowałem sterowniki ze strony ati ale niestety problem wciąż ten sam.

 

Bardzo proszę o pomoc - grafa to hd4850 - w7 wersja 7100.

Podajcie jakieś info co z tym można zrobić .

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przez windows update. Wcześniej na innym systemie było ok?

 

Dopóki nie zainstalujesz karty to oczywiste że nie odpalisz gry. Może postaw system od nowa.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak próbuje odpalić windows update to wywala jakiś błąd nic nie chce pobrać w ogóle nie mogę zobaczyć dostępnych aktualizacji - nie wiem co nie tak jest kurde.

 

Sterowniki do grafy już próbowałem różne i nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak klikam znajdz aktualizacje to wyskakuje mi ze system napotkal nieznany blad - kod bledu: 80072f8f

 

Co do grafy to widze ze nie ktorym smiga bez klopotu na tych radkach wiec prosze o podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...