Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł ze sprzedażą HD5850 mogę zrozumieć (obrotny jesteś...), ale z 2xHD5770... Nie jest najlepszy, łagodnie pisząc.

 

Taki spoxxx zrobił świetny interes - sprzedał kartę drożej, niż kupił, a załatwił sobie kartę nie aż tak dużo słabszą od HD5870, a sporo tańszą... A Ty, Gosu, widzę poszedłeś na żywioł.

 

CF z HD5770 będzie lepsze... na papierze. W niektórych grach będzie lepsze od HD5850, ale dołóż do tego problemy z obsługą CF w niektórych grach, mikroprzycięcia, mocne obciążenie CPU... Suma sumarum wychodzi słabiej, i to z problemami.

 

CF ma sens tylko w przypadku najlepszych kart (bo po prostu nie ma nic wydajniejszego na rynku) i to jest wciąż aktualne.

 

Moja rada? HD4850 i czekaj na odpowiedź NV i związaną z tym obniżką kart ATi... Bo w innym przypadku kombinowanie ze sprzedażą HD5850 okaże się być stratą czasu, a być może i pieniędzy.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co czytałem testy to 2x hd 5770 jest bardzo wydajnym rozwiązaniem.

Po za tym jeszcze nie kupiłem nowych kart, a tą sprzedaną nadal mam w kompie, mam się z gościem umówić na odbiór osobisty i kasa do ręki, więc zawsze się jeszcze mogę wycofać :)

Ewentualnie poszukać HD 5870 ale z dostępnością problem no i cena poszła w górę jak bym dostałza 1400 to biorę ,może mój znajomy w hurtowni dorwie.

Myślałem też nad Hd 4890 jakąś wersję O/C

mam dwie na oku

 

http://www.allegro.pl/item808780350_gigaby...man_oc_wwa.html

 

http://www.allegro.pl/item810821008_sapphi..._wersia_oc.html

 

Ewentualnie mogę też kupić jakąś "cieniutką" kartę do 30 zł tak żeby windows,net i filmy śmigały i poczekać na obniżkę cen o ile zdarzy się to w ciągu miesiąca.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest twoj problem Gosu? :x Sprzedajesz 5850, ktore po podkreceniu jest tak samo wydajne jak 5870, zeby kupic 2x 5770, ktore w najlepszym wypadku sa ciut szybsze, ale maja sporo problemow ze sterownikami i obsluga CF? Na obnizke w ciagu miesiaca bym nie liczyl, kolo lutego imho... Nie chce prorokowac, ale wszystko drozeje ostatnio 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku sledzilem testy i na 10 gier, w 6 byly problemy z samym dzialaniem CF tych kart. Sama szyna nie jest problemem bo w niektorych grach po polaczeniu przyspieszaja o ponad 100%. Gdyby wszedzie sie tak ladnie skalowaly jak np w HAWX... Wydawalo sie to ciekawa alternatywa kiedy 5770 byly zapowiadane, ale  pozniej wyszlo conieco ciekawych faktow + wyzsza cena ;) w okolicach 500 zl mozna myslec, ale wyzej imho nie ma sensu kobinowac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, to jeżeli tak jest to faktycznie nie ma co.

Zdziwiłem się z tym brakiem dostępności HD 5850/5870, nie wiedziałem że aż tak to ma wyglądać.

Teraz mam trzy wyjścia do wyboru, albo odwołać całą sytuację ze sprzedażą chociaż człowiek dzwoniuł że nawet dziś może po grafikę przyjechać z kasą (ale umowiliśmy się na poniedziałek wieczór)

Kolejne to takie żeby poczekać na jakieś karcie nawet PCi tak żeby moć korzystać z Windowsa i netu oraz żeby filmy chodziły.

Albo kupić inna grafikę na jakiś czas tańszą a różnicę w kasie zachować na to aż wyjdą nowe wersję może Vapor-X od Sapphira będzie dostępny 5850/5870- i ogólny spadek cen ale to też może zając trochę czasu.

 

 

Strasznie mnie korci ten egzemplarz ma wysokie taktowania i myślę że na kilka miechów mi styknie.

http://www.allegro.pl/item810821008_sapphi..._wersia_oc.html

Gram teraz w Dragon Age i pewnie trochę go pokatuję.

Więc w sumie byłbym 450 złdo przodu i potem mogę nową grafę kupić, mam konkretny dylemat :)

Ten model Hd 4890 jaki podałem w linku ma jakieś ulepszone chłodzenie Sapphira?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś mi się starał pojechać :)

Nie masz czasem tak że lubisz pokombinowac żeby wyjść na tym na plus?Biorąc pod uwagę wydajność podkręconego Hd 4890, moje potrzeby na obecny czas ( i tak we wszystko praktycznie na nim można pograć w full hd z detalami na max) i zaoszczędzone pieniądze to chyba sam rozumiesz dlaczego w taki sposób myślę.

Zanim wyjdzie Alien vs Predator 3 na jaki czekam (ma dx 11) też trochę minię, a myślę ze tedy kupno Hd 5850 czy też lepszych będzie bardziej opłacalne, kupiłem swoją pod wpływem emocji kiedy sprzedałem 4870- tak bywa czasem więc kiedy mam okazję sprzedać ją w dobrej cenie to chyba to jest zrozumiałe, nie? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak nie chcesz mieć dziwnych jazd to zaczaj się coś z przeciwnego obozu.

E, a ostrosc obrazu z AF w "simracingowych" ? ;) Na ATI obraz z AFx16 wyglada lepiej w nich niz na nV ;)

 

Luz przytoczylem co napisali na tamtym forum. Czyli co robic, wywalic PowerPlay (jak?) czy cos innego?

 

Wyglada na to ze to szerszy problem

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...threadid=120766

 

Dotyczy ludzi ktorzy maja mobo Gigabyte P55 (ale nie tylko) + HD 5850

Do tego dochodza problemu z odtwarzaniem streamowanego video np z gametrailers.com na full screenie. Probujac to zrobic, monitor staje sie czarny wlacza i wylacza sie i takie tam. Tez mam ten problem :)

Lece z tym tematem, to nie jest tylko problem z Gigabyteami bo to samo wystepuje na MSI oraz na Asusach.

 

http://techreport.com/discussions.x/17819

 

Bios ponoc poprawia to.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak miałem HD 4870 nie miałem żadnych problemów ze sterami, więc sądze że na 4890 też nie będzie :-)

Nie miales bo nawet o tym nie wiedziales.

 

W grudniu 8.12 wylaczyly AF pod DX10, w grudniu na 8.12 FC2 przestal wyswietlac czesc tekstur, w styczniu na 9.1 przestalo dzialac AI w Catalystach itd.

 

Edit :

norbikz - jakie masz mobo i bios w niej?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś mi się starał pojechać :)

Nie masz czasem tak że lubisz pokombinowac żeby wyjść na tym na plus?Biorąc pod uwagę wydajność podkręconego Hd 4890, moje potrzeby na obecny czas ( i tak we wszystko praktycznie na nim można pograć w full hd z detalami na max) i zaoszczędzone pieniądze to chyba sam rozumiesz dlaczego w taki sposób myślę.

Zanim wyjdzie Alien vs Predator 3 na jaki czekam (ma dx 11) też trochę minię, a myślę ze tedy kupno Hd 5850 czy też lepszych będzie bardziej opłacalne, kupiłem swoją pod wpływem emocji kiedy sprzedałem 4870- tak bywa czasem więc kiedy mam okazję sprzedać ją w dobrej cenie to chyba to jest zrozumiałe, nie? :-)

E tam pojechac od razu ;) jak chce komus pojechac to robie to tak, zeby nikt nie mial watpliwosci o co mi chodzilo ;D w sumie jezeli chcesz sprzedac ja i kupic kiedy wyjda bardziej wymagajace gry to co innego ;) wczesniej jednak zakladales kupno crossfire z 5770, co na chec oszczedzenia grosza nie wskazywalo xD zastanow sie narazie nad jednym 5770 w takim razie... jak kiedys znikna problemy z cf to dokupisz sobie 2ga, a jak nie to bedziesz niewiele w plecy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miales bo nawet o tym nie wiedziales.

 

W grudniu 8.12 wylaczyly AF pod DX10, w grudniu na 8.12 FC2 przestal wyswietlac czesc tekstur, w styczniu na 9.1 przestalo dzialac AI w Catalystach itd.

 

Edit :

norbikz - jakie masz mobo i bios w niej?

Gigabyte P55-UD3, wczoraj rano wrzucilem najnowszy bios F4 - poki co problemy z kursorem i streamowanymi filmami HD na fullscreanie ustapiły :)

Teraz czekam na nowe Catalisty, mam nadzieje ze poprawia stabilnosc w grach, na razie sporo tytulow nie chodzi stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem HD 4870 nie miałem żadnych problemów ze sterami, więc sądze że na 4890 też nie będzie :-)

 

To miałeś szczęście bo ja miałem tylko problemy, w końcu go sprzedałem (też na + wyszedłem) i kupiłem coś słabszego i tak na razie czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny obecnie sa chore poprostu , ale sadze ze to sie juz nie zmieni do stycznia teraz, zaraz zacznie sie swiateczna goraczka popyt bedzie , i cena do gory, inna sprawa ze poprostu malo tych radeonow jest , bo fabryka ma problemy ,

 

a zupelnie z innej beczki troche obawiam sie o wydajnosc tego directx 11 , pierwszy ten benchmark przymknalem oko ze fps spada do 18 klatek mysle sobie ma pokazac maksymalnie jak grafika moze wygladac ale jak juz dzisiaj zobaczylem wydajnosc w grze stalker to mnie troche zastanowilo czy za wolne te radki przypadkiem nie beda ?? popatrzcie sami na ten test

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,699424/...tX-10/Practice/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mi ostatnio zaczął wyskakiwać dziwny błąd ,i domniemam że jest to błąd pamięci karty graficznej.

 

Dołączona grafika

 

Zaczęło się to po oc w programie amd tool ,system przeinstalowany i po pewnym czasie to samo. Czy ktoś wie co to za błąd ?

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na alledrogo na ceny radków 5850. :lol: Po 1350 zł teraz chodzą.

Widzę, tylko jedna aukcje Sapphire, ale nie wiem czy to edycja z gra czy nie, jezeli z gra to stad pewnie ta wysoka cena... Podejrzewam jednak, ze jak ludzie zanczna wystawiac te Radki na allegro to mga spokojnie taka cene osiagnac, a wtedy jak ktos kupil te karte na samym poczatku w dobrej cenie to czysty zysk :) Tylko czy komus sie czekac do lutego kiedy ceny wroca do normalnego poziomu bez grafy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, te radki niestety, ale będą za słabe dla dx 11. Dopiero następna generacja będzie miała na tyle mocy, żeby nie było z tym problemu. Tak samo było z Nvidią i dx 9 ( czy dx 10 nie pamiętam bo nie śledzę ), bodajże 8800 GTX chyba reklamowany jako grafa pod dx10 a prawda była bolesna. :wink:

 

Zawsze można zrobić CF/SLI z obecnych najwydajniejszych i będzie chodzić. Ja na razie czekam, zmieniam kompa jak wyjdzie 6-rdzeniowy i9 i wtedy robię multigpu. Jak się coś będzie w danej gierce kaszanić z powodu CF/SLI to wyłączę jedną grafę i po problemie. Rozwiązanie z 2 k. graficznymi imo lepszym wyborem niż kanapka.

 

A z tymi radkami coś dużo problemów natury technicznej. Czyżby niedopracowane układy? :unsure:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś w tym jest?

Podkręciłem radka 5870 na 890 rdzen i 1290 pamieci bez zmiany napiecia i przechodzi 3dMarki w grach jest ok chociasz nie wiem z nowym Call of Duty i dopiero test Heaven na directX 11 sypie krzakami przy takim przetaktowaniu.

Pytanie czy 3 rdzenie nie ograniczają tej grafiki a moze warto zmienić na 4 jajka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić CF/SLI z obecnych najwydajniejszych i będzie chodzić. Ja na razie czekam, zmieniam kompa jak wyjdzie 6-rdzeniowy i9 i wtedy robię multigpu. Jak się coś będzie w danej gierce kaszanić z powodu CF/SLI to wyłączę jedną grafę i po problemie. Rozwiązanie z 2 k. graficznymi imo lepszym wyborem niż kanapka.

to samo możesz zrobić w kanapce wyłączając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba zahacza o OT... Ale też ostatnio stwierdziłem, że lepsze 2 karty niż kanapka - w dłuższym okresie czasu. Na pewno łatwiej się będzie pozbyć za dwa lata dwóch kart osobno, niż kanapki (wystarczy spojrzeć na allegro - 8800GTS i 9800GX2; HD3870 i HD3870X2).

 

Co do DX11 - bez tesselacji wygląda to bardzo ciekawie, jeśli chodzi o wydajność (BTW HD5770 być może w DX11 będzie dorównywał HD4890...), ale z tesselacją... Bez komentarza.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś powiedzieć jak rozwiązać problem czarnego ekranu na Radeonie HD5870??

Co 30 minut zawiesza mi kompa i robi się czarny ekran, głównie praca w windowsie(podczas gier jest ok).

Słyszałem, że jakąś aktualizację trzeba odinstalować?? czy to pomaga??

System Windows 7 Home premium 64bit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...