Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

może kogoś zainteresuje..

 

ASUS pierwszym producentem wprowadzającym na polski rynek płyty z chipsetami P67/H67 w nowych rewizjach

 

Warszawa, 17 lutego 2011 – Gdy 31 stycznia 2011 roku firma Intel ogłosiła wykrycie usterki w układach Sandy Bridge z serii Intel 6, firma ASUS zareagowała natychmiast i zgodnie z filozofią inspirujących innowacji i trwałej perfekcji, podjęła działania mające na celu zabezpieczenie interesów swoich klientów. Ogłoszono między innymi program wymiany wszystkich produktów lub zwrotu pieniędzy, w zależności od wyboru użytkownika. Oczywiście bez obciążania klientów jakimikolwiek kosztami. Pierwszym krokiem było również wstrzymanie dostaw produktów wyposażonych w układy Sandy Bridge.

 

Mamy ogromną przyjemność powiadomić, że już od przyszłego wtorku (22 lutego) w polskich sklepach pojawią się pierwsze egzemplarze płyt głównych z chipsetami w rewizji B3. Tym samym ASUS jest pierwszym producentem, który wprowadza na rynek płyty z chipsetami Sandy Bridge, pozbawionymi wszelkich usterek. Dostępność produktów będzie sukcesywnie zwiększana w miarę pojawiania się nowych dostaw.

 

Od początku informowaliśmy użytkowników, że usterka chipsetu Intel zupełnie nie dotyczy portów SATA 6Gb/s oraz dodatkowych kontrolerów dyskowych, które są montowane w wielu płytach głównych ASUS. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się niezawodnym działaniem zakupionego sprzętu ASUS, aż do momentu podjęcia decyzji o wymianie płyty na egzemplarz pozbawiony wszelkich mankamentów. Aby dokonać wymiany płyty lub uzyskać zwrot gotówki należy w terminie do 30 kwietnia 2011 roku zgłosić się do miejsca zakupu produktu lub zarejestrować w firmie ASUS. W celu ułatwienia polskim użytkownikom procesu wymiany płyty, firma ASUS uruchomi specjalną stronę, na której będzie można zarejestrować swój produkt, by zostać później automatycznie poinformowanym o dostępności produktu na wymianę w miejscu zakupu. Adres strony internetowej zostanie podany w ciągu najbliższych dni. Do momentu uruchomienia serwisu, aby zarejestrować produkt, należy skontaktować się z infolinią ASUS pod numerem telefonu (22) 571 80 33 lub poprzez stronę http://vip.asus.com/eservice/techserv.aspx?SLanguage=pl-pl.

 

Użytkownicy będą proszeni o podanie danych teleadresowych nabywcy i miejsca zakupu oraz numeru seryjnego płyty. Oczywiście rejestracja jest dobrowolna i klienci, którzy preferują bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, mogą dowiadywać się w sprawie dostępności produktów do wymiany w miejscu zakupu płyty. Zachęcamy jednak do rejestracji, co na pewno skróci czas oczekiwania na wymianę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie mam zaufania do pokręcania przez rozmaite programy pod Windą. Jeśli zabawa w oc, to tylko w biosie.

 

Ehh to zostaje mi karteczka,spisanie wartości i zabawa, a miałem nadzieje na uniknięcie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zabawa w OC poczekam na nowa kartę graficzna, na razie na HD4870 mam wrażenie ,że gry jak by ciutke płynniej chodziły w porównaniu do 955BE@3.6GHz.

Swoją drogą,przynajmniej dla mnie, dobrze ,że Intel zrobił OC user friendly. Swego czasu dwa procki spaliłem przy OC, tak więc takie proste ustawianie jest mi ręke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zabawa w OC poczekam na nowa kartę graficzna, na razie na HD4870 mam wrażenie ,że gry jak by ciutke płynniej chodziły w porównaniu do 955BE@3.6GHz.

Swoją drogą,przynajmniej dla mnie, dobrze ,że Intel zrobił OC user friendly. Swego czasu dwa procki spaliłem przy OC, tak więc takie proste ustawianie jest mi ręke.

 

Zrobili takie user friendly, ze offset zamiast 0.065 mozna bardzo latwo przez pomylke ustawic 0.650, proc dostanie 2v i nara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwne, że 2600K praktycznie trzyma się tej samej ceny. Tylko w przypadku 2500K jest taka walka cenowa. Brać póki są, bo to może być chwilowe i ceny znów mogą pójść w górę jak sie pojawią płyty w nowej rewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce mieć szybko procesor z emarketu a ma go juz wcześniej zamówionego, chyba wystarczy napisać, że się rezygnuje z zamówienia. W odpowiedzi dostaje się e-maila, że właśnie procesor się przed chwilą pojawił. Tyle że akurat dla mnie emarketowa cena 755 zł za 2500K, w której miałem to zamówione już nie jest interesująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę, dzięki aferze z chipsetami zaoszczędzę co nie co :D Wszystko ładnie tanieje.

Sam byłem mega wkurzony, że muszę ciągle czekać. Nie ma tego złego co na dobre nie wyjdzie. A niecierpliwym - szczerze współczuję ;)

 

edit: z tym kupowaniem to chyba fakt, bo niżej niż 749zł nie zejdzie i lepiej brać póki są. Przemyślę to w weekend

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiadomo właśnie. Wygląda to tak jakby niektóre sklepy się pozbywały obecnych zapasów. Nie wiem może się boją jakiś opóźnień w dostawie płyt od Intela. Tylko to raczej by miało wpływ na cała rodzinę procesorów SB. No bo cena 749 to zakrawa już o ceny hurtowe, wiec jaki z tego zysk przy cenie 1200-1300 za 2600K.

 

p;.s jak znajdę gdzieś taniej to oczywiście się podzielę linkiem. Niech przynajmniej inni na tym skorzystają.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę, dzięki aferze z chipsetami zaoszczędzę co nie co :D Wszystko ładnie tanieje.

 

Czy ja wiem ...

 

31 stycznia tego roku w proline były ceny :

 

i5 2400 - 649

ASUS P67 - 565

4GB Kingston - 125

 

... a obecnie :

 

i5 2400 - 655 (+6zł)

ASUS P67 - 599 (+34zł)

4GB Kingston - 145 (+20zł)

 

Czyli na powyższych częściach mamy 60zł strat, a biorąc pod uwagę zakup 8 GB to strata rośnie do 80zł.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj.. placzecie o 20 zl...

Ten kto kupil drozej (PAN X) wczesniej nie stracil bo z proca korzystal w tym czasie kiedy 'PAN Y' czekal na obnizke, 'PAN X' sobie pomykal na nowej platformie;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienormalny jest ten rynek. Skąd oni biorą ceny? Nie chciałbym zdradzać tajemnic handlowych, ale jak widzę na hurtowni takie same ceny jak na necie...tyle że NETTO to mnie krew zalewa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienormalny jest ten rynek. Skąd oni biorą ceny? Nie chciałbym zdradzać tajemnic handlowych, ale jak widzę na hurtowni takie same ceny jak na necie...tyle że NETTO to mnie krew zalewa ;]

 

Jak masz większą sieć sklepów to nie możesz sobie kupić kilku tysięcy sztuk bezpośrednio od producenta? ... po co płacić pośrednikom? (hurtownie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to co widzisz w interfejsie internetowym hurtowni ma się nijak do cen w rzeczywistych transakcjach. Zazwyczaj są trzy lub cztery grupy cenowe (do których jest się kwalifikowanym głównie w zależności od obrotów), do tego czasami handlowiec jest w stanie coś dorzucić od siebie w celu "utrzymania dobrej współpracy", bo przecież on na ogół z prowizji żyje bardziej niż z pensji. Ceny podstawowe które się widzi po zalogowaniu np. do Action, AB czy dawniej Pronoxu, to mają raczej walor odstraszający. Do tego nie jest pewne, że wszystkie sklepy biorą towar od polskich dystrybutorów.

 

Edit: Dziś fajnie to wygląda w morele.net. Co się nie zaloguję to 5 zł taniej. Rano było 815, potem 810, potem 806, teraz 799. Na razie dostawy mogą być szybko wykupywane, ale poziom nasycenia "handlarzy allegrowych" itp. może być bliski.

 

Edit2: PC Projekt 780

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__2/id_produktu__4274/__Procesory_Intel_Core_i5_2500K_QuadCore_64_Bit_3_3GHz_BOX/

Edytowane przez rotary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wchodząc w link jest możliwość dodania do koszyka i przez jakiś czas było dostępne w Centrali i można było dzwonić, a teraz widzę, że też pusto ;) Ciekawe o co chodzi. Ale widać coś kombinują :D

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobili takie user friendly, ze offset zamiast 0.065 mozna bardzo latwo przez pomylke ustawic 0.650, proc dostanie 2v i nara :D

 

dzisiaj z ciekawosci wcisnalem automatyczne oc w asus ai suite i samo zrobilo 4400@1.3v ;) niech mi ktos powie, ze to nie jest user friendly :D

 

btw u mnie na nowym biosie wlaczenie c3 i c6 znacznie ogranicza oc (ponizej 1.5v robi 4.5 ghz max :blink: )

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z ciekawosci wcisnalem automatyczne oc w asus ai suite i samo zrobilo 4400@1.3v ;) niech mi ktos powie, ze to nie jest user friendly :D

 

btw u mnie na nowym biosie wlaczenie c3 i c6 znacznie ogranicza oc (ponizej 1.5v robi 4.5 ghz max :blink: )

 

 

 

mało tego te opcje są odpowiedzialne za microprzyciecia w grach (bynajmniej u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało tego te opcje są odpowiedzialne za microprzyciecia w grach (bynajmniej u mnie)

 

Tylko c3 mają związek z oszczędzaniem energii w trybie uśpienia , c6 zarządza prockiem i ogranicza pobór mocy np. wyłącza nie używane rdzenie , gierka powiedzmy obciąża jedynie dwa jajka , to pozostałe "wejdą" w c6 i spadnie pobór mocy procka. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało tego te opcje są odpowiedzialne za microprzyciecia w grach (bynajmniej u mnie)

 

nie realne i nie możliwe gdy masz OC ustawione na wszystkie rdzenie.

Jak ustawiasz OC na wszystkie rdzenie C6 aktywne jest tylko w idle, co innego jak masz w biosie zaznaczone indywidualne rdzenie.

Nie wyłącza tylko rdzenie ale i kasze do nich w idle.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie proc i jestem troszkę skołowany.Na procku oprócz informacji , ze to 2500k i ze pochodzi z Kostaryki jest dziwny moim zdaniem batch number: 3049A306.Za cholere nie moge nic na jego temat znaleźć.

 

Edit:ok dowiedziałem sie ,ze pierwsze dwie liczy oznaczja z, ze pochodzi z kostaryki ale nie zmienia to faktu , ze bede chyba musiał poskladac kompa do kupy zeby sie dowiedziec jakie sa mozliwosci tego procka.Moze uda misie przez weekend zapodac jakies screeny, tylko musze podjechac gdzies kupic jakis cooler.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...