Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko jest żałosne. Banda bezmózgich emerytów broniąca krzyż, której od kilku dni nie może powstrzymać żadna wspaniała służba porządkowa :mur: . Na prawde ciężko zamknąć kilka babć na 48, a porywczym dziadkom zafundować kilka uderzeń pałą po plecach? Ja rozumiem, że media, że okazja do pokazania się dla polityków, ale to co sie dzieje, po prostu nie miesci mi sie w głowie. Jak można tak nisko upaść :mur: . Na prawde przestaje sie dziwić ludziom, którzy uważają, że niektóre działania w stylu "Papy Adolfa" byłyby najlepszym rozwiązaniem.

 

Jaka piekna hipokryzja. Jak Kaczynski chcial usuwac protestujace pielegniarki z kancelarii premiera to zostal w mediach niemal faszysta i drugim Franco/Pinochetem, a teraz kazdy twardy i kilka babc spod belwederu by najchetniej wywalil armatkami wodnymi.

 

No panowie ilu nawolujacych do usuniecia demonstrantow spod krzyza w imie porzadku domagalo sie usuniecia pielegniarek z kancelarii ? Nie krepujcie sie przyznac :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie ilu nawolujacych do usuniecia demonstrantow spod krzyza w imie porzadku domagalo sie usuniecia pielegniarek z kancelarii ? Nie krepujcie sie przyznac

m. in. ja... tak samo krew mnie zalewała jak widziałem protest górników w warszawie (banda pijaków, płonące opony i mołotowy)... takich ludzi trzeba zamykać i skazywać... co to ma być, "jest nas dużo, więc możemy łamać prawo!", politycy to dziwki sondażowe, więc na takie coś pozwalają, no i szerzy się warcholstwo

 

w normalnym kraju rząd by się kompletnie nie wpierdalał w gospodarkę, mało zaradni ale pracowici zarabialiby mało, ale wystarczająco by godnie żyć, zaradni ale leniwi tak samo, zaradni i pracowici byliby bogaci, a mało zaradni i leniwi zdychaliby z głodu i tak powinno kur,wa być!

Edytowane przez grzechuk
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius możesz mi przypomnieć czego chciały pielęgniarki i co to ma wspólnego z ciach!lnikiem który miał miejsce jakiś czas temu przed Pałacem Prezydenckim? Bo wydaje mi się że naciągasz fakty w dość nieprzyjemny sposób :)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwyzek of course. A wspolne ma to , ze pokazuje pieknie dwulicowosc naszych komentatorow.

 

Jak pielegniarki robily miasteczko namiotowe i burdel w kancelarii to byly holubione w mediach bo protestowaly przeciw pisowi, jak ludzie protestuja w obronie swoich przekonan pod belwederem to sa oszolomami i ci sami komentatorzy wyrazaja oburzenie ze jeszcze ich sila nie usunieto.

 

Albo niedawno zatroskani dziennikarze z TVNu z troska sie pochylali ile to kosztuje zabezpieczenie tych demonstracii, ciekawe gdzie "zatroskani" byli jak trzeba bylo wybulic gruba kase za zabezpieczniem parady homoseksualistow i kilku kontrakcji.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwyzek of course. A wspolne ma to , ze pokazuje pieknie dwulicowosc naszych komentatorow.

 

Jak pielegniarki robily miasteczko namiotowe i burdel w kancelarii to byly holubione w mediach bo protestowaly przeciw pisowi, jak ludzie protestuja w obronie swoich przekonan pod belwederem to sa oszolomami i ci sami komentatorzy wyrazaja oburzenie ze jeszcze ich sila nie usunieto.

 

Albo niedawno zatroskani dziennikarze z TVNu z troska sie pochylali ile to kosztuje zabezpieczenie tych demonstracii, ciekawe gdzie "zatroskani" byli jak trzeba bylo wybulic gruba kase za zabezpieczniem parady homoseksualistow i kilku kontrakcji.

 

Tak ale zapominasz o tym że pielegniarki walczyły w dużo ważniejszym celu walczyły o podniesienie pensji. A pod Pałacem jest banda oszołomów którzy za cholerę nie chcą ustąpić. Taka to subtelna różnica. Media pokazują co chcą de facto.Obejrzyj sobie Fakty i dziennik na 1 kompletnie inne wiadomości i inaczej pokazane. 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka piekna hipokryzja. Jak Kaczynski chcial usuwac protestujace pielegniarki z kancelarii premiera to zostal w mediach niemal faszysta i drugim Franco/Pinochetem, a teraz kazdy twardy i kilka babc spod belwederu by najchetniej wywalil armatkami wodnymi.

 

No panowie ilu nawolujacych do usuniecia demonstrantow spod krzyza w imie porzadku domagalo sie usuniecia pielegniarek z kancelarii ? Nie krepujcie sie przyznac :D

 

W kancelarii premiera protestowały trzy pielęgniarki. Białe miasteczko było nieco większe, jednak cel protestu był konkretny (podwyżki), a po jego osiagnieciu pielęgniarki same kulturalnie zakończyły precedens w ustalonym terminie.

 

Co ma z tym wspólnego krzyż, gdzie potestujący nie mają konkretnego celu, utworzyły sie dwie grupy (za i przeciw), cale zamieszanie jest wykorzystywane w celach politycznych, do tego na ulicach dochodzi do bójek z policją :blink: ?

 

http://www.youtube.com/watch?v=yMyeXZREhXI

http://www.youtube.com/watch?v=KYLsQKV7Pwc

 

W jaki sposób chciałbyś zapanować nad taką bandą?

Edytowane przez MaSell
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chciałbyś zapanować nad taką bandą?

bardzo prosty sposób... osoby czynnie atakujące funkcjonariuszy od miesiaca do roku aresztu i wysoka grzywna (5000 przykladowo), jesli osoby z latarni lubia sie bic i zadna z nich nie wniesie oskarzenia - sprawy nie bylo! tak powinno byc w normalnym kraju, wogole nie powinno byc instytucji zawieszenia, albo jest wykroczenie i sie placi grzywne, albo jest przestepstwo i jest odsiadka i ewentualnie zadoscuczynienie... 

 

a kozakujacych dziadkow obezwladnic, skuc (w koncu od czegos maja te szkolenia, by nie uszkodzic nikogo przy tej czynnosci) i do pierdla, mowa oczywiscie o czynnej napasci, a nie ze sobie bedziesz stal z boku i patrzyl

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosty sposób... osoby czynnie atakujące funkcjonariuszy od miesiaca do roku aresztu i wysoka grzywna (5000 przykladowo), jesli osoby z latarni lubia sie bic i zadna z nich nie wniesie oskarzenia - sprawy nie bylo! tak powinno byc w normalnym kraju, wogole nie powinno byc instytucji zawieszenia, albo jest wykroczenie i sie placi grzywne, albo jest przestepstwo i jest odsiadka i ewentualnie zadoscuczynienie... 

 

a kozakujacych dziadkow obezwladnic, skuc (w koncu od czegos maja te szkolenia, by nie uszkodzic nikogo przy tej czynnosci) i do pierdla, mowa oczywiscie o czynnej napasci, a nie ze sobie bedziesz stal z boku i patrzyl

 

Dokładnie. Powinno sie z nimi postąpić tak jak z kibolami, których emeryci bardzo przypominają - brak celu działania, dwie grupy od przeciwnych poglądach, bójka z policją, rzucanie różnymi przedmiotami w funkcjonariuszy. O podobnym poziomie inteligencji nie wspomne.
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwyzek of course. A wspolne ma to , ze pokazuje pieknie dwulicowosc naszych komentatorow.

 

Jak pielegniarki robily miasteczko namiotowe i burdel w kancelarii to byly holubione w mediach bo protestowaly przeciw pisowi, jak ludzie protestuja w obronie swoich przekonan pod belwederem to sa oszolomami i ci sami komentatorzy wyrazaja oburzenie ze jeszcze ich sila nie usunieto.

 

 

walić komentatorów ;) kazdy rozsądnie myślący człowiek czekał aż białe miasteczko zostanie spacyfikowane przez policajki :] i każdy czeka podobnie teraz.

 

Budżetówka sobie chodzi i strajkuje po pieniądze. pół miliona osób w b. zarabia średnio lepiej niż średnia w sektorze prywatnym zatrudniając się (znam mechanizm z bliska..) po znajomości. Połowa, co najmniej!, do wywalenia. Zaczęliby szanować klienta i pracę. I mieliby co robić bo na dzisiaj nie widziałem przepracowanego urzędnika a zwiedziłem sporo urzędów w tym część od zaplecza.

 

Znów się zdenerwowałem ;) głupi kraj...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..)

 

To takie proste, że aż mi wstyd :>

 

Już kiedyś był ten Twój wywód i doszedłeś tam do wniosku, że obecnie najlepiej było by nam w monarchii. ;]

Owszem, to jest proste, ale który z tych 460 + 100 podetnie gałąź, na której siedzi...?

 

No chyba, że jest opcja zmiany ustaw i konstytucji na podstawie samych podpisów ludzi - bez potrzeby poparcia rządu...

 

jak ludzie protestuja w obronie swoich przekonan pod belwederem to sa oszolomami i ci sami komentatorzy wyrazaja oburzenie ze jeszcze ich sila nie usunieto.

 

Weź mnie nie osłabiaj i nie porównuj pielęgniarek protestujących o podwyżki z bandą oszołomów. W obronie przekonań protestują? Jakich przekonań? Że krzyż, który nie należy do nich (i który notabene nie jest pełnoprawnym krzyżem wg KK) ma zostać na placu, który także nie należy do nich? Jak można być tak zaślepionym własną głupotą i jednocześnie oderwanym od rzeczywistości? O wyzywaniu księży to już nawet nie wspomnę...

 

Oczywiście zasadność protestu pielęgniarek to inna bajka. Same sobie zgotowały ten los. Ich pieniądze nie bierze rząd, a lekarze z którymi pracują. Mam 3 pielęgniarki w rodzinie i nie widzę powodu, aby którakolwiek z nich miała dostać podwyżkę kosztem rządu.

 

Albo niedawno zatroskani dziennikarze z TVNu z troska sie pochylali ile to kosztuje zabezpieczenie tych demonstracii, ciekawe gdzie "zatroskani" byli jak trzeba bylo wybulic gruba kase za zabezpieczniem parady homoseksualistow i kilku kontrakcji.

 

Tu się akurat zgadzam.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film o duńskim fizyku Henryku Swensmarku, który już w 96 roku właściwie obalił i pogrzebał man made global warming. Sporo przykładów na to, jak wygląda obecnie środowisko konsensu naukowego w sprawie CO2. Jak widać to działa bo 1. raz usłyszałem dziś o gościu, a trochę grzebię w tych rzeczach.

Chmury słuchają się gwiazd

Edytowane przez q8ic
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że z onetu ale, wygląda to jak książkowy przykład komuchowskich zagrań...

Politycy PO: Kaczyński chciał oszukać Polaków- Onet.pl - Wiadomości -06.09.2010

 

żal.pl, PiS jak ma przeżyć, niech się weźmie w garść i przestanie bać kaczyńskiego.

Edytowane przez bzzzzzz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że z onetu ale, wygląda to jak książkowy przykład komuchowskich zagrań...

Politycy PO: Kaczyński chciał oszukać Polaków- Onet.pl - Wiadomości -06.09.2010

 

żal.pl, PiS jak ma przeżyć, niech się weźmie w garść i przestanie bać kaczyńskiego.

 

Jestem za deportowaniem Kaczyńskiego do Białorusi. Tam będzie w swoim żywiole.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za deportowaniem Kaczyńskiego do Białorusi. Tam będzie w swoim żywiole.

 

No przydałoby się bo jeszcze z dwie kadencje rządów PO i zostaną nam tylko zadłużone zgliszcza a z kaczorem w pisie nie ma szans na odsunięcie ich od władzy.

 

Nie wiem czy TVN gdzies daje programy w necie ale w dzisiejszej Kropce nad i zarządził Grzechu Schetyna - Monika mu pokazuje jego wypowiedź , że PO nigdy nie podniesie podatków na co Grzechu trochę się wił po czym z radością stwierdził , że przecież on mówił o podnoszenie wszystkich podatków a nie tylko vatu i że vat jest najmniej dokuczliwy bo płacą go tylko ci co konsumują z dumą podkreślając , że przecież udało się uniknąć podwyżki PIT i CIT :mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur:.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy bak naszego samochodu jest dziurawy, to nieważne ile benzyny do niego wlejemy - daleko nie zajedziemy.

 

Tu bardziej chodzi o metodę naprawy tego baku. Albo możemy sami jako właściciele zrobić to za free przy pomocy taśmy klejącej - koszta prawie zerowe, skuteczność podobna. Możemy kupić bardziej wyszukane środki i liczyć że do domu dojedziemy. Możemy też wezwać pomoc drogową co to nam naprawie, pewnie pojeździmy trochę ale będzie nas to kosztować słono. No i ostatnia wersja - każą nam kupić nowy samochód.

 

PIT,CIT to byłaby ta ostatnia wersja, póki co rząd wybrał mechanika dla kraju. Tylko czy pamiętają, że wszyscy dobrzy fachowcy pojechali do UK? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie wiem, czy podwyzka PIT/CIT nie bylaby lagodniejsza dla kieszeni...

 

Oj, nie sądzę. Zakładając (bez większych jednorazowych wydatków w rodzaju rtv/agd, wakacje etc.) średnie wydatki na konsumpcję w skali roku na poziomie +/- 60k PLN/dwu- osobową rodzinę to podwyżka VAT kosztować będzie, z mojego pobieżnego wyliczenia na przenośnej wersji excela ;), +/- 800PLN.

 

Gdyby natomiast podniesiono o 1pkt % PIT > 33% to osobę zarabiającą np. 15k PLN brutto/mc "kosztowałoby" to ok. 1.200PLN/rok. Biorąc pod uwagę, że wyliczenie z 1szego akapitu dotyczy kosztów rozkładających się na 2 osoby, to podwyżka PIT byłaby blisko trzykrotnie bardziej odczuwalna.

 

Na wyliczenia dla innych zależności wydatki/dochód/stawka PIT nie mam już czasu.

 

edit- drobne zmiany w wynikach ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu bardziej chodzi o metodę naprawy tego baku. Albo możemy sami jako właściciele zrobić to za free przy pomocy taśmy klejącej - koszta prawie zerowe, skuteczność podobna. Możemy kupić bardziej wyszukane środki i liczyć że do domu dojedziemy. Możemy też wezwać pomoc drogową co to nam naprawie, pewnie pojeździmy trochę ale będzie nas to kosztować słono. No i ostatnia wersja - każą nam kupić nowy samochód.

 

PIT,CIT to byłaby ta ostatnia wersja, póki co rząd wybrał mechanika dla kraju. Tylko czy pamiętają, że wszyscy dobrzy fachowcy pojechali do UK? :D

 

 

Tylko ze podwyzka podatku bez reform to w tej analogii nie jest wezwanie mechanika. To jest dolewanie benzyny do cieknacego baku tak by przybywalo jej wiecej niz ucieka przez dziure.

 

@draak - czegoś nie rozumiem w twoim wyliczeniu. 15k brutto to chyba jednak po odliczeniu wszystkich haraczy jest więcej niż 60k w ciągu roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mic 60k to były roczne wydatki na konsumpcję, a nie pozostałości po pensji. 1akapit- biorę pod uwagę jedynie wydatki (nie analizuję przychodów, bo są nieistotne przy podwyżce pośredniego podatku). 2- jedynie przychody są analizowane- wzrost stawki PIT.

 

Z 15k brutto zostaje na przelewie nie więcej, niż 10,5k.

 

@costi- dla 18% to sam możesz policzyć ile więcej zapłaciłbyś podatku przy PIT > 19%, 20 sec ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...