Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

ati moze miec swoje wlasne specjalistyczne(przemyslowe) testy diagnostyczne stabilnosci kart przy ktorych 3dmark to pikus, do tego pewnie przyjmuja ze +50mhz bledu na rdzeniu kazdy XT moze zrobic zeby byla duza granica stablinsoci i bezawaryjnej dlugiej pracy, bo chyba nie myslicie ze te taktowania fabryczne sa ustalone na 101% mozliwosci karty...bylo by to samobosjtwo bo by pewnie kilkadziesiat procent wrocilo by na gwarancje po jakims czasie, zaloze sie ze wiekszosc kart 2900pro osiagnie taktowania XT ale napewno zdarza sie sztuki ktore tego nie zrobia. no i jestem pewnie ze najlepsze szttuki w extreme oc beda to XT a nie pro

 

edit

HIS z tego co mi wiadomo dodaje HL2:lost coast i HL2: deathmatch...lekki zawod imho, nie wiem czy kazdy producent dodaje to samo

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI ma jakiś układ z Valve. Do sterów nawet dodają opcjonalnie steam'a.

Dobrze, że w BlackBox'ie są jakieś nowości. W TF2 bez wątpienia będę z zaangażowaniem tłukł :D, tylko muszę skończyć Bioshock (w Olimpie jestem) i biorę się za kampanię WiC.

a podobno AMD robi procesory.. tak slyszalem....juz od paru lat ati wspiera valve za niemala sumke a sie chyba zaczelo od 9600pro i kuponow na HL2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ati pozbywa sie "starych" xt'kow pod szyldem pro, dzieki temu ati nadgoni troche ze sprzedaza po opoznionej premierze 2900 a za niedlugo dostaniemy nowa serie 2950 pro i xt w juz nowym procesie technologicznym [dodatkowo pro bedzie mial 256bit zamiast 512 ale za to wyzsze takty i nizszy pobor energii] .. mozliwe ze cala ta wypowiedz nie ma sensu i nie lapie sie w kontekst .. spliff za duzo ;]

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to AtiTool tego nie podaje?

Moze i podaje , ale ktos go musi miec i porownac z wartoscia w XT zeby wiedziec czy te rdzenie to odpady czy niedowoltowany XT.

 

Swoja droga to RV670 bedzie wolniejszy od pro bo widze rdzen zapowiadany jest na te same 600Mhz a szyna pamieci obcieta. Chyba ze bedzie sie zauwazalnie lepiej krecil.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w przypadku obecnych gier szyna z 512 na 256 nie zrobi raczej roznicy .. dodatkowo nowoczesniejszy proces - juz widze gro fabrcznie podkreconych wersji FOCKED-SUPERCLOCKED;] hehe .. poza tym ati twierdzi ze nowe pro osiagac bedzie takie same wyniki jak obecne .. [linka nie podam bo mi sie nie kce;] ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten akurat nie wyglada zbyt obiecujaco. Wylecialo 25% potokow , szyna obcieta o polowe a cena tylko 50$ nizsza?

Hmm zobaczymy na testy , ale tak srednio sie zapowiada w porownaniu do wiekszych braci. Chociaz 8600gts zostanie wgnieciony w glebe zapewne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten akurat nie wyglada zbyt obiecujaco. Wylecialo 25% potokow , szyna obcieta o polowe a cena tylko 50$ nizsza?

Hmm zobaczymy na testy , ale tak srednio sie zapowiada w porownaniu do wiekszych braci. Chociaz 8600gts zostanie wgnieciony w glebe zapewne ;)

tak wgniciony tylko po jakim czasie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę żadnych zmian. W TF2 skończył się problem z AA, ale tak naprawdę, to nie wiem, czy to stery pomogły, bo po instalcji i restarcie akurat steam zaktualizował gierę.

 

Na e-giełdzie jest nowy test radzia. Nie wiem, co oni się tak zawzieli na tego stalkera. Bardzo dobrze chodził prosto-z-pudełka. Rozmiem, że wcześniej mogli mieć jakieś lewe stery, ale teraz... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na e-giełdzie jest nowy test radzia. Nie wiem, co oni się tak zawzieli na tego stalkera. Bardzo dobrze chodził prosto-z-pudełka. Rozmiem, że wcześniej mogli mieć jakieś lewe stery, ale teraz... :blink:

W jakim sensie się zawzieliśmy? Przecież wszyscy wspominali, że stalker "tnie" na Radeonach aż do 7.8 albo 7.9 - ale na 7.7 jeszcze problem występował i potwierdzali to posiadacze zarówno 2900 jak i 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie tnie i już wcześniej dawałem tutaj fotki z baru, gdzie nie mam żadnych śmiesznych 20fps

Co do cięcia - skoro problem występował ijuż nie występuje co potwierdzają różne osoby to znaczy, że mówię prawdę.

Co do screena z baru - podlinkuj jeszcze raz jak możesz wraz z dokładnym zrzutem opcji graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 2900pro to moim zdaniem ciekawa oferta... Ale kiepsko to świadczy o AMD-ATI, skoro muszą sprzedawać niewykorzystane partie 2900xt po niższej cenie, choć w sumie, po co wyrzucać sprawne karty... Odpowiednikiem 2900pro w przypadku nVidii byłby Geforce 8800GTX z obniżonymi taktami. I która oferta byłaby lepsza?

 

EDIT

Wiem, że 2900xt to rywal 8800GTS 640, ale to najlepsza karta AMD-ATI...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 2900pro to moim zdaniem ciekawa oferta... Ale kiepsko to świadczy o AMD-ATI, skoro muszą sprzedawać niewykorzystane partie 2900xt po niższej cenie, choć w sumie, po co wyrzucać sprawne karty... Odpowiednikiem 2900pro w przypadku nVidii byłby Geforce 8800GTX z obniżonymi taktami. I która oferta byłaby lepsza?

 

EDIT

Wiem, że 2900xt to rywal 8800GTS 640, ale to najlepsza karta AMD-ATI...

Masz rację przy odpowiedniej cenie około 900 pln była by ciekawą ofertą , a ajk jeszcze OC będzie ok to git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 2900pro to moim zdaniem ciekawa oferta... Ale kiepsko to świadczy o AMD-ATI, skoro muszą sprzedawać niewykorzystane partie 2900xt po niższej cenie, choć w sumie, po co wyrzucać sprawne karty... Odpowiednikiem 2900pro w przypadku nVidii byłby Geforce 8800GTX z obniżonymi taktami. I która oferta byłaby lepsza?

HIS 2900PRO 512MB wypada okazale, w bojach na AC mozliwe OC 825/1980 :rolleyes: .

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=160551

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...