Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

330nm ale na hamowni gdzie wybijają buta od 1k rpm. Na drodze czy torze tak szybko Ci nie nabuduje nm. Sam mam turbo gruza i jeździłem autami różnymi silnikami doladowanymi od 1.2tsi (dzizas nigdy więcej) po. 5.5 v8 z kompresorem. Dalej jestem zdania że nic nie zastąpi pojemności. Teraz w którejś marce wymyślili zbiorniki z powietrzem które mają pomagać turbo się rozkręcić i zarazem wyeliminować turbo-dziure... Co jeszcze k*+×!

 

Wysłane z mojego LG G3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330nm ale na hamowni gdzie wybijają buta od 1k rpm. Na drodze czy torze tak szybko Ci nie nabuduje nm. Sam mam turbo gruza i jeździłem autami różnymi silnikami doladowanymi od 1.2tsi (dzizas nigdy więcej) po. 5.5 v8 z kompresorem. Dalej jestem zdania że nic nie zastąpi pojemności. Teraz w którejś marce wymyślili zbiorniki z powietrzem które mają pomagać turbo się rozkręcić i zarazem wyeliminować turbo-dziure... Co jeszcze k*+×!

 

Wysłane z mojego LG G3

 

Ta marka ze zbiornikiem z powietrzem, to Volvo, zeby 2.0D który pakują do takich wielkich loch jak XC90 nie mial turbo dziury. Pewnie nie ma, tylko ciekawe czy nie bedzie mial po 100.000km jak sie to wszystko sypnie w pizdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem sobie dzisiaj chiński telewizorek w makaronie i aż sam się zdziwiłem, ze wszystko praktycznie idealnie się spasowało :D Wszystko smiga jak powinno, szybko i sprawnie, automapa, mp3jeczki, filmy itp. itd, a gra lepiej od fabrycznego.

 

 

GLFFTEJ.jpg

 

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span> Ci 1080p w niespełna 7" odtwarzaczu w aucie? Na tym mają przede wszystkim działać mptrójeczki z karty SD żebym nie musiał co chwile nagrywać CD i nimi żonglować oraz krzysiu prowadzący mnie dokąd sobie zażyczę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej ;) Jest to telewizorek albo jak to sie modnie nazywa stacja multimedialna na Windowsie z prockiem Cortex A9 czyli obsługuje to co normalna osobna nawigacja AM, iGO czy inne. Osobny port microSD na nawigacje i osobny na pliki z muza czy filmami, w dodatku ma BT, działa sterowanie z kiery i ma pierdyliard innych opcji, z których pewnie nigdy nie skorzystam. Są też takie wynalazki na Androidzie ale Alfa +Android to by dopiero było awaryjne kombo :lol:

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma, czytaj forum ;)

 

No i zaraz wpier... acz nie widziałem tej info

 

 

Dokładnie jak wyżej ;) Jest to telewizorek albo jak to sie modnie nazywa stacja multimedialna na Windowsie z prockiem Cortex A9 czyli obsługuje to co normalna osobna nawigacja AM, iGO czy inne. Osobny port microSD na nawigacje i osobny na pliki z muza czy filmami, w dodatku ma BT, działa sterowanie z kiery i ma pierdyliard innych opcji, z których pewnie nigdy nie skorzystam. Są też takie wynalazki na Androidzie ale Alfa +Android to by dopiero było awaryjne kombo :lol:

 

A to luksus. I jak użytkowanie? Drogi taki gadżet? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero rano wrzuciłem i jak na razie jak na chinczyka (sprzedawanego notabene pod włoską marka :lol: ) spisuje się nieźle. Automapa działa razem z muzyczką w tle, jak krzysiu ma coś do powiedzenia muzyka się przycisza trochę i po skończeniu kwestii krzysia wraca do normalnej głośności. Podczas używania navi spokojnie można przejść do menu telewizorka pogmerać w opcjach, poprzełączać mptrójeczki, a krzysiu nadal działa sobie w tle. Sygnał łapie szybko dzięki zewnętrznej antenie, którą sobie wrzuciłem miedzy dach, a podsufitkę żeby nie było jej nigdzie widać. Ja dałem 1100zł za nówkę bo kumpel nie trafił z zakupem i nie pasowało mu zbytnio do Merca więc leżało w kartoniku pół roku. Na allegro są po 1700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1,5 tony te 5kg więcej nie robi różnicy :D

 

Bo właśnie celuję w jakieś 159, a tam wiadomo, że tylko diesel, którego dźwięku nie lubię. Dlatego jakiś sensowny zagłuszacz by się przydał. Ale blaupunkta do włoszczyzny wsadzić... fuj ;)

Wszystkie alfy od połowy lat 90 mają seryjnie wsadzane blaupunkty tylko seryjne navi są innej firmy. W 147 był blaupunkt w 159/Brerze też jest. Dlatego sa du [gluteus maximus] i je zawsze wymieniam na coś innego :D Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzyn ma 147 i nagłośnienie to tam jest słabe moim zdaniem, to już w moim coupe z 99 roku jest znacznie lepiej, chociaż może to też kwestia radia, gdzie w alfie fabryczne a u mnie pioneer deh-x5800, aczkolwiek jak miałem jakieś słabe jvc to też było lepiej.

 

Do fiatów też blaupunkty dawali

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel jest świetny! 

 

Mój właśnie pojechał na kolejne poprawki i testy co go jeszcze boli...

Obecnie na talerzu przepływomierz, klapa gasząca i filtr DPF...

Przepływki padają niezależnie od tego czym jest zasilane auto ot taki urok tego ustrojstwa. Klapa gasząca tak samo jak przepustnica w benzynie ulega zabrudzeniu oparami z odmy i się zacina. Nie wiem czy masz ta sterowana podciśnieniem czy już elektroniczną? DPF? Nie wiem nie znam problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Fordzie mam fabryczne 8 głośników z radiem Sony MP3... naprawdę daje radę, a Audi A3 radio Alpine z głośnikami Bose również urywa łeb, a Lanosik fakt tutaj to marnie z dźwiękiem ze względu na fabryczne głośniki, bo radio Sony GT może znaacznie lepiej.


Przepływki padają niezależnie od tego czym jest zasilane auto ot taki urok tego ustrojstwa. Klapa gasząca tak samo jak przepustnica w benzynie ulega zabrudzeniu oparami z odmy i się zacina. Nie wiem czy masz ta sterowana podciśnieniem czy już elektroniczną? DPF? Nie wiem nie znam problemu ;)

 

Prawda. Ja u siebie też nie wiem co to DPF, a reszta hula. Co do odmy również prawda, trza, szczególnie w A3 sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...