Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem nad czym dzieci placza, przeszedlem gre na very high (xp +pliki) bo niepotrzebnie ja odpalalem by zobaczyc roznice...potem zal obnizac high. Przeszedlem na v.h wystarczylo wylaczyc FRAPSA i cieszyc sie rozgrywka a nie narzekac i patrzec na fps (24) to slizgalo sie na granicy plynnosci ale akurat dalo rade i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja dowalę do tej dyskusji taką o to rzecz.

"Gram" w CRYSISa na takim oto sprzęcie:

Athlon XP 2000+, ATI 9800SE, 1GB RAM i na minimalnych ustawianiach, czyli wszystko LOW, 800x600 jest od 10 do "czasami" 20 klatek, ale i tak nie jest źle. :) Mając lepszy PC można uzyskać tylko lepszą grafikę, ale fabuły ten lepszy PC nie zmieni. :)Sprzęt jaki jest, taki jest, nie mam zamiaru zmieniać (do codziennego użytku nadaje się jeszcze). Technologia tak szybko zmienia się, że PC do gier i na odwrót zaczynają nie pasować do siebie swoimi możliwościami.

I najważniejsze, w grach nie zawsze liczy się GRAFIKA, ale zabawa, rozrywka. Nie mam pretensji do nikogo, że taka i taka optymalizacja jest, bo w większości starych i obecnych a także i tych nowych GRACH nie będzie tej OPTYMALIZACJI na 100%, są wyjątki.

 

Jak wyżej zostało napisane: po to są DEMA gier, żeby przetestować swój sprzęt i podjąć decyzje, czy kupować grę.

 

A wszystko to kręci się wokół KASY, i czy ktoś chce czy nie, nie zmieni się to nigdy. Bo czy TY kupisz, czy jakaś inna osoba daną grę i tak zarobek będzie.

 

Pozdrawiam i życzę dalszej miłej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też Crysis sypał artefaktami ? Wyczytałem że jak się grę zminimalizuje i wyjdzie do pulpitu dosłownie na 1s i wróci z powrotem do gry to pomaga i faktycznie pomaga ale ciekawi mnie czy u Was taki problem też się pojawił :wink: ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy problem byl opisywany czy nie; na catalystach 7.12 i 8.1 na filmikach i w menu mam z 2klatki na sek i artefakty. W 3d jest juz ok ok 35-40 klatek. w Innych grach tez problem w filmikach-takie same objawy. Mam 3850HD, sys. świeżo postawiony. Wszystkie stery i kodeki niby prawidlowo zainstalowane. Nie wiem co jest grane i dlaczego, chyba czeka mnie przesiadka na starsze 7.11 ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. po wgraniu patcha 1.1 i cracka no-cd (oczywiście Crysis oryginał, żeby nie było wątpliwości, wgrywam cracki/obrazy po to żeby płyta nie wirowała podczas gry [zresztą jak większość] :) ) Wysypało mi save'y, do tego gry nie można zapisywać, po każdym wczytaniu zapisanej gry leżę martwy, albo nie mogę nic robić (tylko chodzić). Multi działa normalnie. Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie cos namieszales :D Bo ja po wgraniu 1.1 spokojnie moglem ladowac save'y ;) Najprosciej zrobic generalny reinstal gry i patcha

No to tak: wsadziłem org. nie scrackowany Crysis.exe i odpaliłem z płyty i dalej to samo.. Wniosek? Patch mi tutaj namieszał... Jest coś do odpatchowywania? Nie chce mi się robić reinstalki, bo muszę przyznać, że choć Crysis nie jest najwięcej ważącą grą jaką posiadam to najdłużej się instaluje. ;)

 

 

Edit

 

Zaisntalowałem na nowo, wgrałem patcha i zrobilem mini-image, wszystko śmiga jak należy włącznie z multi :)

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość v1per86

Ehh.. po wgraniu patcha 1.1 i cracka no-cd (oczywiście Crysis oryginał, żeby nie było wątpliwości, wgrywam cracki/obrazy po to żeby płyta nie wirowała podczas gry [zresztą jak większość] :) ) Wysypało mi save'y, do tego gry nie można zapisywać, po każdym wczytaniu zapisanej gry leżę martwy, albo nie mogę nic robić (tylko chodzić). Multi działa normalnie. Any ideas?

Tak jest jesli wgrasz cracka 1.0 na patcha. Za drugim razem nawet jak juz bedzie dobrze to i tak bedzie zle :P Musisz przeibnstalowac gre i za pierwszym razem wgrac cracka albo w ogole go nie uzywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał może problem z powolnym zapisem i odczytem zapisanych gier (save'ów)? W trakcie części Onslaught na początku nieznacznie, ale z czasem coraz bardziej wydłuża się czas zapisywania i wczytywania zapisanych gier. Gdy w poprzednich częściach wszystko trwało (za wyjątkiem pierwszego wczytania) bardzo szybko i sprawnie, tak musiałem poświęcić parę godzin na ukończenie tej części, z czego 90% "robiłem sobie herbatkę" przy zapisywaniu/wczytywaniu gry. W końcu udało mi się dotrzeć do kolejnej części (Awakening) by przekonać się, że syndrom nie ustąpił. Myślałem bowiem, że to jakaś newralgiczna mapa.

 

Oczywiście patch 1.1 był wgrany jeszcze zanim zacząłem grę.

 

Przeskanowałem szukajką temat, ale nie znalazłem odpowiedzi. Będę wdzięczny za informacje, jeśli ktoś miał styczność z rozwiązaniem tego rodzaju problemów z Crysis.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kolejną atrakcję wieczoru z Crytek można także uznać próbę publicznej demonstracji w pełni zoptymalizowanego silnika na przykładzie gry Crysis uruchomionej na komputerze za nie więcej niż 600 dolarów (co ciekawe, kilkanaście dni temu potrzebny był do tego sprzęt o 300 dolarów droższy). Pracownicy firmy będą za wszelką cenę starali się udowodnić, że doskonała optymalizacja ich silnika jest w pełni możliwa. Mamy nadzieję, że zdołają tego dokonać.

gry-online.pl

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=39201

 

rychlo w czas ...

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany mam pytanie:

Czy macie moze jakies "custom-mapy" na ktorych mozna sie pobawic np z beczkami wybuchajacymi :> ? Probowalem sie bawic w SandBoxie ale po ustawieniu 50 beczek byle jak mialem juz dosc :P Ale widok nieziemski :) zwlaszcza jak sie zawiesi beczki w powietrzu :) Strzelajac w nie spadaja palac sie a na dole buuuuuum :) ... Proc sie poci nieziemsko :)

 

zapomnialem napisac iz oczywiscie szukalem :) moze nie az tak wytrwale, ale poki co to same filmy. Moze natrafie jeszcze na cos ;)

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba przyczynila sie do tego obnizka cpu i gpu :P

Nic się do tego nie przyczyniło po prostu, w końcu ktoś zna matematykę i potrafi dodawać wcześniej opublikowane dane o tym, że Crysis sprzedał się w 100 tyś sztuk dotyczyło rynku w USA, ktoś dodał resztę krajów/kontynentów i wyszło milion sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Olka1991

Nic się do tego nie przyczyniło po prostu, w końcu ktoś zna matematykę i potrafi dodawać wcześniej opublikowane dane o tym, że Crysis sprzedał się w 100 tyś sztuk dotyczyło rynku w USA, ktoś dodał resztę krajów/kontynentów i wyszło milion sztuk.

A ciekawe czy dystrybucja online policzona. Lepiej się sprzedał od FC z drugiej strony dużo gorzej od naszego rodzimego Witchera (1 mln w 2 tyg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.speedyshare.com/430874970.html długo mi to zeszło , ale coś zmajstrowałem pod 320 stki ;). Jednakże ciężko zjechać poniżej 400MB przy zachowaniu tej jakości z vhigh mod 1.3 final. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...