Skocz do zawartości
Rikki

Let's Talk Tech

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie mam go w rękach. :P Android i wyświetlacz spisują się rewelacyjnie, gdyby tylko nie wieczna integracja z Google a tym samym z netem, byłoby pięknie. ;) Wczoraj miałem na karcie 18pln to 2 minuty wchodzenia w funkcje i kasa wyzerowana. ;) Gmail się świetnie konfiguruje, no co tu dużo mówić, wszystko co najlepsze w Androidzie. Sam Milestone jest naprawdę porządnie wykonany. SE Satio bije go tylko aparatem. ;) Co u mnie wyklucza zmianę. 5Mpix od Motki wypada gorzej niż zdjęcia z SE K850i, szkoda.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego. Motorola nigdy nie miała dobrych aparatów w swoich telefonach. Z tłumu wybił się SE najpierw z K750i, potem K800i, który spokojnie zastępuje aparat na imprezach ze znajomymi. Do tej grupy łapie się jeszcze Nokia w wersji od Carl'a, ale tylko przy dobrym oświetleniu. Reszta jakoś nigdy nie zasługiwała na pochwały w tej kwestii.

 

Generalnie wydaje mi się, że poza paroma egzotycznymi modelami fotografia w telefonach spowolniła postęp. Niektóre sprzęty mają te 5MPix, ale rewelacji nie robią. Natomiast 3.2MPix bez AF to już zupełnie jakieś nieporozumienie.

 

Tak przy okazji, jak wygląda kwestia blokowania numerów w Androidzie? Jak wygląda kwestia aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ULLISSES co Ty masz z tym blokowaniem numerów, ludzie Cie za długi ścigają czy laski o alimenty ? ;) w życiu z tej funkcji nie korzystałem, jak nie chce z kimś rozmawiać to nie odbieram, nie daje numerów, odrzucam.

 

co do aparacików w telefonach, racja tylko SE i Nokia robi coś ciekawego w tej kwestii jednak SE ze względu na dziwaczny dizajn jak dla mnie odpada...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, jak wygląda kwestia blokowania numerów w Androidzie? Jak wygląda kwestia aplikacji?

 

Działa, wystarczy odpowiedni program, np GBlocker (można blokować zastrzeżone, brak numeru, z podanego wzoru itp...).

 

Mam i polecam, tez blokuje nieznane i zastrzeżone, no i sms z 7*** itp.

 

Aplikacja blokuje nam połączenia od "nieproszonych gości"

 

* blokuje kontakty

* blokuje numery zastrzeżone

* blokuje numery spoza kontaktów

* blokuje zakres numerów

* blokuje połączenie i wysyła wcześniej ustawioną wiadomość (można ustawić inną wiadomość dla każdego kontaktu)

* ochrona hasłem

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ULLISSES co Ty masz z tym blokowaniem numerów, ludzie Cie za długi ścigają czy laski o alimenty ? ;) w życiu z tej funkcji nie korzystałem, jak nie chce z kimś rozmawiać to nie odbieram, nie daje numerów, odrzucam.

 

Mam i polecam, tez blokuje nieznane i zastrzeżone, no i sms z 7*** itp.

 

Nie tyle chodzi o rozmowy, co właśnie o SMSy z 7xxx 8xxx oraz "NOKIA". Człowiek był naiwny, wysłał kilka smsów na konkurs, a potem co chwila jakiś cholerny spam w stylu: "Twój numer został wylosowany..." "Nadal nie odebrałeś od nas wiadomości..." itp bzdety. Jak się ma 2 telefony, to robi się to męczące. W 1661 mam blokowanie, ale limit jest 10 numerów i oczywiście limit wyczerpałem w pierwszy miesiąc użytkowania telefonu.

 

co do aparacików w telefonach, racja tylko SE i Nokia robi coś ciekawego w tej kwestii jednak SE ze względu na dziwaczny dizajn jak dla mnie odpada...

 

No niestety. Pisałem już o tym wcześniej w jakimś temacie. Nie ma porządnego telefonu - zawsze czegoś brakuje lub jest źle zrobione. Natomiast jak już znajdziemy wszystkie potrzebne funkcje w jednym urządzeniu, to opakowanie (czytaj: wygląd telefonu) jest nie do przyjęcia. Normalnie nie da się i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to masz racje, smsy potrafią denerwować, mi tam przychodzą 3-4 na miesiąc ale mama kiedyś wysłała smsa właśnie na "wygrałeś milion wyślij sms blabla" i teraz tak ze 3 smsy na dzień potrafią przyjść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej motce podobno klawisze są w jakiś dziwny sposób wyprofilowane, przez co korzystanie z klawiatury nie należy do najprzyjemniejszych. Po kilkunastu miesiącach spędzonych z G1 raczej nie zdecydowałbym się na komórkę, bez fizycznej klawiatury. Niestety brak androida 2.1, wolna praca i coraz słabsza bateria zmuszają mnie do poszukiwań czegoś nowego. Mam nadzieję, że do lutego pojawi się w erze coś godnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, jak pisałem wcześniej mam ta motkę już 3 tygodnie i klawiatura jest bardzo wygodna. Dużo szybsza niż ekranowa, a palców małych nie mam. No ale jak ktoś oczekuje po miniaturowej klawiaturze komfortu z komputera to potem takie kwiatki latają po necie ;)

Nie masz się co martwić, fakt ta z G1 jest wygodniejsza, ale bez przesady, da sie przyzwyczaić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? To nawet może wyjść na dobre przeciętnemu użytkownikowi bo porzucenie projektu i aplikacja jego rozwiązań w inne usługi może je znacząco usprawnić i zniwelować rozdrobnienie narzędzi Google'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" width="545" height="327" id="viddler_e34066e4"><param name="flashvars" value="disablebranding=t" /><param name="movie" value="http://www.viddler.com/simple/e34066e4/"'>http://www.viddler.com/simple/e34066e4/" /><param name="allowScriptAccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" /><embed src="http://www.viddler.com/simple/e34066e4/" width="545" height="327" type="application/x-shockwave-flash" allowScriptAccess="always" flashvars="disablebranding=t" allowFullScreen="true" name="viddler_e34066e4"></embed></object>

 

Podoba mi się. Ciekawy pomysł i ładnie pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przez jakiś czas dość dużo Frixiona używałem ale jeden wkład na 2/2.5 tygodnia wychodził i brudził dłoń przy dłuższym pisaniu.

Ja raczej bazuję na piórach uniball eye micro i ołówkach Steinera / Faber Castella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy okazji 2 tygodniowego wyjazdu do Chorwacji myslalem troche o obecnych smarthponach. A konkretnie o ich uzytecznosci jako urzadzen czysto rozrywkowych. Jadac na taki okres czasu, w dodatku spedzajac wiekszosc czasu na plazy az sie chce odpalic telefon i w cos pograc. I tutaj musze przyznac, ze jako posiadacz Samsunga z Androidem, jestem w ciemnej [gluteus maximus]. Granie na tej platformie po prostu nieistnieje. To co jest dostepne mozna okreslic jednym slowem - syf. Oczywiscie pare lepszych tytulow sie znajdzie, ale nadal, przy iP to po prostu smiech na sali. Poza tym sam telefonik i system sprawuja sie niezle, ale pod wzgledem rozrywkowym, produkt Googla mocno kuleje IMO.

 

To spowodowalo, ze zaczalem zastanawiac sie nad zmiana telefonu. iP odpada na 100%, wiec zostaje Windows Phone 7. Od razu zwrocil moja uwage miedzy innymi przez intergracje i mocny nacisk na uslugi zwiazane z Xbox Live. I wszystko byloby pieknie, gdybym nie natrafil na 2 informacje dotyczace nadchodzacego systemu Microsoftu: brak multitaskingu i brak obslugi zewnetrznych kart pamieci. Nawet nie wiem jak to skomentowac, bo WTF wydaje sie nieodpowiednie. Czy ktos moze mi wytlumaczyc czym kierowal sie MS decydujac sie na takie rozwiazanie? Jak w ogole jest mozliwe w dzisiejszych czasach nie dac obslugi kart pamieci, ktore sa doslownie WSZEDZIE: komorki, kamery, aparaty, radia samochodowe. Kurna, nawet moj modem na USB ma slot microSD. Jak niby mam zmiescic filmy, muzyke czy bardziej rozbudowane gry bez dodatkowych kart pamieci? I ten multitasking. Czy rozwoj obecnie jest rozumiany przez cofanie sie wstecz do epoki, gdzie telefon roznil sie niewiele od kalkulatora? Pierwsza Nokia z Symbianem sprzed ladnych paru lat mogla miec odpalone pare aplikacji, a tutaj nie bede mogl sie przelaczac miedzy przegladarka, mailem i powiedzmy jakas gra odpalone w tle?

 

Naprawde, bardzo mam ochote na przesiadke na WP7, ale przeciez to jest praktycznie wykluczone przy takim podejsciu do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maSTHa212

 

A czemu w takich sytuacjach nie użyć PSP? Przecież to lepsze rozwiązanie.

Coś mi się wydaje, że chyba miałeś konsolkę od Sony... Sprzedałeś...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozyczylem kumplowi i obrobili mu mieszkanie...a potem jakos nie bylo fajnych tytulow na horyzoncie to i motywacji do zakupu brak. Poza tym argument powyzej tez ma znaczenie: nie chce mi sie nosic paru urzadzen, tym bardziej, że telefon ma mozliwosci sprzetowe by zastapic PSP czy DS-a. A i chec na all-in-one (navi, mp3, mp4, gry) mnie naszla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iP i PSP to w najlepszym przypadku urządzenie komplementarne, a nie swoje substytuty. W gry, w które dobrze gra się na PSP (np GTA CT Wars) na iP wypada to blado i vice versa.

 

@ Jacek- a czemu iP odpada na 100%? Zewn. karty pamięci nie obsłuży, ale z resztą wymagań poradzi sobie z palcem w ... nosie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iP odpada z wielu powodów, ale nie będę ukrywać, że cena jest jednym z głównych. Za 3GS bez locka trzeba wysuplac prawie 2k, mnie interesowałby tylko iP4 a cena tego to już w ogóle jakiś kosmos. Przy cenie 1,5k za wypasionego Androida to zdecydowanie za duzo. Poza tym są też inne. Obecny Samsung utwierdzil mnie w przekonaniu, ze touch screen to stolec i tyle. Na 100% będę szukał czegoś z QWERTY, a takiego patentu w produkcie Apple raczej nie należy się spodziewać. I jeszcze pare innych mniejszych i większych minusów. Wierz mi, myśl o iP wraca do mnie co jakiś czas, ale to nie jest jednak telefon jakiego szukam. Android jest znacznie blizej tego czego oczekiwalbym po sluchawce, ale jak wspomnialem wczesniej, totalne dno jesli chodzi o gry sprawia, ze mysle o migracji na WP7.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już parę telefonów przewinęło się przez moje palce i jeszcze nie widziałem żadnego którego można nazwać pełnoprawną platformą do gier. Jeżeli chcesz sobie pograć w ciekawe gry to nie ominie Cię kupno PSP/DS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze malutki motywator apropos iP (na moim 3gs śmiga ładnie, wygląda obłędnie, jak na telefon/handhelda- grafika przewyższa imho xbox 1st gen) ;)

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=WtcLSXKk5To

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik masakra. Ale myśle, że telefony ze Snapdragonem będą w stanie pokazać coś równie fajnego.

 

@poca: oczywiście, że na konsolkach przenośnych będzie grało się lepiej, bo mają chociażby dedykowane przyciski, ale IMO granica między sprzętem typowo growym, a telefonami zaczyna się zacierać i to dość szybko. Zresztą nie oczekuje nie wiadomo czego, ale to co obecnie jest dostępne na Androida nie nadaje się do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Engadgetcie kiedyś pisali, że Sony pracuje nad połączeniem kontrolerów PSP z telefonem na Androidzie.

 

Plus dla iPhone to gry które nie są szczególnie skomplikowane ale wsysają na maxa jak np. Angry Birds. Zmarnowałem pół popołudnia na wersję darmową :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a dokładniej Sony Ericsson. Zamiast qwerty wuswaane pady ala te z PSP :)

 

Ciekawie zapowiada się następca G1 czyli G2 Correction: T-Mobile G2 will feature 800 MHz processor – Android and Me

 

Mogliby jednak jakiś konkretniejszy procek tam dać. Osobiście dalej siedzę G1, ale szybkość tego telefonu coraz bardziej mnie męczy. Do androida przyzwyczaiłem się przeogromnie, jednak przesiadki na mocniejszy sprzęt z powodu ciągle zmieniającego się systemu, przypominają to co dzieje się z PCtami. Jak tylko zaczną iść w kierunku gier, ten proces będzie jeszcze szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisnęło mnie wkońcu do kupienia jakiejś przenośnej pamięci. Zastanawiałem się nad pendriverm ok 16 gb, jednak cena 199 zł trochę mnie przeraziła. Przeszedłem na dział dysków przenośnych a tam segate 320 gb za 189. Wielkość nie miała tu większego znaczenia, dlatego szybko zdecydowałem się na twardziela. Pogooglałem trochę aby sprawdzić co to wkońcu kupiłem. Okazało się, że dysk należy do rodziny dysków i urządzeń FreeAgent GoFlex. Zainteresowało mnie urządzenie Odtwarzacz multimedialny HD | Cyfrowy odtwarzacz multimedialny | Telewizyjny odtwarzacz multimedialny | FreeAgent | GoFlex TV HD | Seagate , które mogłoby zastąpić mój wysłużony odtwarzacz dvd oraz konieczńośc znoszenia kompa do tv.

 

ps. ciekawy artykuł nt G2. Oby tak było. Wyjście hdmi dałoby wiele ciekawych możliwości. Nie pozostaje nic innego jak czekać.

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus dla iPhone to gry które nie są szczególnie skomplikowane ale wsysają na maxa jak np. Angry Birds. Zmarnowałem pół popołudnia na wersję darmową :P

 

Tak swoją drogą Angry Birds wyszło parę dni temu na Androida i działa nawet na low/mid endowym i5700 z andkiem 2.1 :>

 

Fakt, że narazie jest w fazie beta i ma tylko 15 lvl, ale jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...