Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Widze co drugi tu marudzi :] U mnie instalacja SP1 na laptopie z podpisu przebiegła bezproblemowo, trwała ok 25-30min i leciała sobie w tle do czasu restartu :P

 

 

Po zainstalowaniu SP1 stwierdzam nieco szybszy start systemu, duzo szybsze zamykanie sie, i do 30% szybsze kopiowanie plików co zostało na szybko przetestowane na HDD i pendrive :P I tak jakby system działał plynniej i lepiej 2 rdzenie obslugiwał ale to moze takie złudne wrazenie ;)

 

Nie jest zle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mniej zasobów ramu zjada ta vista z sp1 co za tym idzie gry powiiny chodzi lepiej, malo mam czasu na granie wiec trudno obiektywnie coś powiedzieć.

 

I moje pytanie czy warto do Visty zapodać 8 gb ramu czy mija sie to z celem na dzień dzisiejszy .

O ja pier.... 8GB? obliczenia atomowe jakieś przeprowadzasz? 4GB to max, więcej nie zapchasz na www,grach, photoshopie i nawet z wylaczonym plikiem wymiany, nonsens

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej mam Vistę tym bardziej jej nienawidzę.

 

np. wczoraj:

 

Instaluję service pack1 ... ściąga się ściąga ... zaczyna instalować ... i po krótkim czasie efekt jak na zapchanej pamięci i praktycznie zwis. Myślę sobie no tak ... wyłączyłem plik wymiany a mam jedynie 2 GB (!!!) ... po włączeniu pliku strony się sp1 zainstalował suuuuper ... :lol:

 

Ściągnąłem 6 minutowy klip HD 1280x720 w formacie WMV ... odpalam na videolan player - chodzi OK ... ale sobie myślę ... są pewne niedociągnięcia więc uruchomię ten klip demo na windowsmedia player z windowsa visty (bo na WMP zwykle pliki WMV lepiej chodzą i wyglądają). Komp się praktycznie przy odpalaniu na WindowsMediaPlayer powiesił ... więc reset (przyciskiem). Po uruchomieniu sobie myślę ... hmmm no może był jakiś nieprawdopodobny błąd ostatnio ... uruchamiam klip ponownie ... na WindowsMedia Player - tym razem ponownie zwis (!!!). No to ... reset. Tym razem komp się jednak już nie uruchomił (system się nie załadował) :mur: :mur: :mur: :mur:

Wkładam płytkę Visty - poskładała na szczęście system do kupy funkcją naprawiania. Ale LOL i tak pozostał ! Pomijam już to że Vista czasem wiesza się na Battlefield 2 (demo i full ) - ten system to jeden wielki JOKE ( znajomy mówi że to "zemsta Billa Gatesa" - zgadzam się z nim ).

 

ps. wspomniany klip pod video lan player teraz mi idealnie chodzi - pod windows media shit playerem boję się odpalać ... znowu bym roztrzaskał Vistę (system Microsoftu) WMplayerem (od Microsoftu) odpalając plik w formacie wmv (formacie Microsoftu) :lol2: :lol2: :lol2: ROFL

 

ps2. zwisy o których piszę są tego typu że wciskanie ALT+TAB lub ALT+CTRL+DEL lub ALT+F4 lub power off z klawy/obudowy i czekanie .... czekanie .... czekanie NIC NIE DAJE !!!

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem jedno, jaja jakieś macie :D

 

Chyba vista nie lubi specyficznych konfiguracji komputerów :) Ja mam ją od listopada i nie narzekam. Sporadycznie gram, korzystam z pakietu office, visual basic, delphi, ms project, phosothop, corel, komunikatory i firefox i lata jak talala :D Aha dodam że odkąd mam viste uzywam tylko windows media playera do muzyki czy jakis klipow HD i hula ładnie :) zwis WMP zdarzył mi się ze 2 razy od poczatku, na jakiejs mp3.

 

 

P.S Ogólnie widzę, że na nowych laptopach mało kto notuje problemy z vistą, może tu chodzi właśnie o kompatybilność, sterowniki do chipsetu, obsługę sprzętu?

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem jedno, jaja jakieś macie :D

 

Chyba vista nie lubi specyficznych konfiguracji komputerów :) Ja mam ją od listopada i nie narzekam. Sporadycznie gram, korzystam z pakietu office, visual basic, delphi, ms project, phosothop, corel, komunikatory i firefox i lata jak talala :D Aha dodam że odkąd mam viste uzywam tylko windows media playera do muzyki czy jakis klipow HD i hula ładnie :) zwis WMP zdarzył mi się ze 2 razy od poczatku, na jakiejs mp3.

 

 

P.S Ogólnie widzę, że na nowych laptopach mało kto notuje problemy z vistą, może tu chodzi właśnie o kompatybilność, sterowniki do chipsetu, obsługę sprzętu?

Wiesz ... mi też firefox, edytory tekstu itd. itd. śmigają jak ta lala ... dokąd nie odpalę BF2 (który często przy nowej mapce się wysypuje - ściągnij sobie demo i sam zobacz ... i te irytujące komunikaty visty podczas gry), lub dokąd nie odpalę tego jednego klipu (inne śmigają jak to piszesz "jak ta lala")

 

Pół biedy że VIŚŚŚTA się zbiera do kupy przy opcji naprawy z płyty instalacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... mi też firefox, edytory tekstu itd. itd. śmigają jak ta lala ... dokąd nie odpalę BF2 (który często przy nowej mapce się wysypuje - ściągnij sobie demo i sam zobacz ... i te irytujące komunikaty visty podczas gry), lub dokąd nie odpalę tego jednego klipu (inne śmigają jak to piszesz "jak ta lala")

 

Pół biedy że VIŚŚŚTA się zbiera do kupy przy opcji naprawy z płyty instalacyjnej.

Spróbuj uruchomić BF 2 jako administrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w BF2, podstawowa wersji wymaga patchy i to jest wina BF2 bardziej niż visty. Za czasów tworzenia BF2 nie myślano raczej o tym jaki system bedzie za pare lat.

To w takim razie ja "dziękuję" za taką kompatybilność. :wink:

 

Spróbuj uruchomić BF 2 jako administrator

Uruchamiam jako admin ( bez tego wyskakuje komunikat błędu w BF 2 ".... o/s privileges...." :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na x64 też nie mam żadnych problemów z BF2 :unsure: .

 

 

Potestowałem trochę dużej SP i jednak czuć zwiększenie wydajności :D . Komputer zamyka\ otwiera się dużo szybciej. Szybkość otwierania programów też się zwiększyła :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowałem Viste 64 Premium PL z SP1. Uzyłem do tego programu Vista Update Integrator 1.0 (Beta 5) (http://www.winvistaside.de/downloads/details.php?file=47)

Plyta działa ok. Polecam program.

 

Niestety Vlite nie sprawdził sie. Integracja przebiegła prawidłowo ale podczas instalacji Visty wyskakiwały komunikaty ze brak plikow instalacyjnych.

A czym zrobiłeś obraz visty, bo ten program chyba nie widzi iso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem jak w biosie nie przestawiłem trybu IDE na achi czy jakoś tak. Po przestawieniu tego Vista instaluje sie u mnie z 25-35min :) może w tym leży wina??

nie jestem lamą, kompa używam i katuję od 10 lat, więc wiem co w nim siedzi i jak działa. Zwłaszcza jak działa bios...

 

4h to w sumie zajęła zabawa z tym całym syfem, sama Vista instalnęła sie w przeciągu 30-40 min(nie jestem pewien dokładnie)

 

3h to ustawianie jej, zainstalowanie grafy, dźwięku, proba zainstalowania WinColors(wiem ze niepotrzebna...teraz), próba skopiowania czegoś z Flaszki bez stosownej poprawki M$ (przygotowywanie do kopiowania...20 min)

i 2h próba zainstalowania SP1, przy czym do konca zostało mi z 20% jak se dałem spokój.

 

dzis odpale XP, w tle zapuszcze vLite i spróbuje integracji SP1 z odchudzeniem V. Albo moze format i czysta instalka?

 

BTW - za 1 razem SP1 potrzebował 9GB wolnego miejsca na partycji systemowej...na 2 próbie(tak, jak głupi próbowałem jeszcze) chciał już 11GB....skąd do cholery ta róznica? Partycję wydzieliłem tylko na viste na 20GB, a ten system zajmuje 11-12 zaraz po zainstalowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja pier.... 8GB? obliczenia atomowe jakieś przeprowadzasz? 4GB to max, więcej nie zapchasz na www,grach, photoshopie i nawet z wylaczonym plikiem wymiany, nonsens

wyobraz sobei ze 8gb ramu do pracy w photoshopie to podstawa

1gb na system zostaje 3gb - po 10 minutach mojej pracy photoshop i bridge zjadaja sobei juz 5gb ramu no i co??

dobra dobra wiem tobie wszystko smiga szybciej na 2gb ramu nawet :lol2:

nie opowiadaj bajek jesli nie masz o czyms pojęcia

jesli ktos pracuje i nie ma czasu na jakiekolwiek doczytki to 8 czy 16gb ramu jest jak najbardziej na miejscu - odpal sobie automat w photoshopie ktory w 1000 zdjęć zmieni ci jedną rzecz, na 4gb ramu :lol2: idz na kawe i nie wracaj:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyobraz sobei ze 8gb ramu do pracy w photoshopie to podstawa

1gb na system zostaje 3gb - po 10 minutach mojej pracy photoshop i bridge zjadaja sobei juz 5gb ramu no i co??

dobra dobra wiem tobie wszystko smiga szybciej na 2gb ramu nawet :lol2:

nie opowiadaj bajek jesli nie masz o czyms pojęcia

jesli ktos pracuje i nie ma czasu na jakiekolwiek doczytki to 8 czy 16gb ramu jest jak najbardziej na miejscu - odpal sobie automat w photoshopie ktory w 1000 zdjęć zmieni ci jedną rzecz, na 4gb ramu :lol2: idz na kawe i nie wracaj:D

 

Z tekstami idz na kawe i nie wracaj to nie tutaj ok? Troszkę kultury.

 

Nie twierdze, że photoshop nie potrafi zająć takiej ilości pamięci, ale user VIRU$ Spytał czy jest sens dokładania ramu w sposób świadczący o tym że nie wie do czego on mu jest potrzebny, tak jakby 8GB a 4GB miało robić różnicę w działaniu systemu bez uruchomionych innych zaawansowanych aplikacji.

 

Jeśli chodzi o photoshopa to chodziło mi raczej o zwykłą obróbkę, amatorskich zdjęć ( co zajmuje 100-200MB RAM) a nie tworzenie zaawansowanych projektów. Chociaż ciekaw jestem czym mozna 8GB w psie zapchać :) Najwięcej udało mi się około 1GB podczas tworzenia plakatu w rozdziałce 50MPIX :D z kilkudziesiecioma warstwami, ale wierze, że dałoby radę 8GB zapchać, ale nie o tym temat. Starczy OT

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tekstami idz na kawe i nie wracaj to nie tutaj ok? Troszkę kultury.

 

Nie twierdze, że photoshop nie potrafi zająć takiej ilości pamięci, ale user VIRU$ Spytał czy jest sens dokładania ramu w sposób świadczący o tym że nie wie do czego on mu jest potrzebny, tak jakby 8GB a 4GB miało robić różnicę w działaniu systemu bez uruchomionych innych zaawansowanych aplikacji.

 

Jeśli chodzi o photoshopa to chodziło mi raczej o zwykłą obróbkę, amatorskich zdjęć ( co zajmuje 100-200MB RAM) a nie tworzenie zaawansowanych projektów. Chociaż ciekaw jestem czym mozna 8GB w psie zapchać :) Najwięcej udało mi się około 1GB podczas tworzenia plakatu w rozdziałce 50MPIX :D z kilkudziesiecioma warstwami, ale wierze, że dałoby radę 8GB zapchać, ale nie o tym temat. Starczy OT

sam system dziala szybciej na 8gb ramu w porownaniu do 4gb ramu - sprawdzalem

zalezy tez o ktorym photoshopie mowimy - moze pracujesz na starej wersji ktora faktycznie zjada malo ramu (chociaz ten plakat 50MPIX to moim zdaniem bajeczka)

Chodzi mi tylko o to ze od zawsze wszystko ci pieknie smigalo na biednym kompie....i nadal slysze od Ciebie takie rzeczy

Drazni mnie to bo chyba nei posiadam jakiejs wiedzy tajemnej - po co mi quad core i 8gb ramu skoro na 2 jajach i 2gb ramu pieknie mozesz robic plakaty 50mpix:)) serio - to brzmi jak bajka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości ramu, to ja mam aktualnie 4 GB i mi często go braknie jak coś robie, chociaż z drugiej strony mój standardowy zestaw programów to:

 

Origin, SolidEdge, Matlab, Apache + Mysql + PostgreSQL, Jakieś edytory kodu, kompilator(Fortran) czasami jeszcze PS i ostatnio Flash, czasami się zawieruszy, o standardowych gg, FF, Thunderbird niewspominając.

 

A już nawet mi się zdarzało że mi PS zapchał mi ponad 2 GB a grafikiem nie jestem.

 

Chociaż czasami mój własny programik do obliczeń potrafi mi 4 GB i 4 jajka zapchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc EOT:

jesli ktos nie ma duzych wymagan i tylko gra to styknie mu vista 32bit i 4gb ramu, w przeciwnym wypadku 64bit wersja i wieksza ilosc ramu nie zaszkodzi a na pewno bedzie to bardziej przyszlosciowe....

raczej odwrotnie - do określonych celów 64bit, a 32 do wszystkiego. pod 64 niestety wciąż brakuje czasem sterownika czy odpowiedniej wersji sprawdzonego programu (a 32-bitowa działa czasem wyraźnie wolniej). do V32 szaremu userowi powinno w zupełności wystarczyć 2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jeśli ktoś tylko gra to 4GB i 32bit - do niczego więcej to się nie nada. @ projekt plakatu 49.3Mpix, PS CS3, objętość pliku 103MB, jeśli chcesz podeślę Ci go w jpg ;] Zajętość RAM na wskaźnikach vistowych 65%. Jest to projekt plakatu z mojej ubiegłorocznej imprezy w Lbl i naprawde bardzo komfortowo na 2GB RAM obróbka się odbywa.

 

Ale ciekawe jest to co piszesz bo ja osobiście nie widzę żadnej róznicy miedzy 4 a 8GB w działaniu gołego systemu. Jeśli masz na to dowody to poproszę to poświęcimy nawet na to arta i zaproszę Cię przeprowadzisz na ten temat wykład ;] To tak samo jakby powiedzieć że na 4GB goły XP działa szybciej niż na 2GB co jest bzdurą.

 

Już sobie wyobrażam forum za 5lat, 16 a 32GB RAM - dyskusja. 16GB do tetrisa a 32GB do poważnych aplikacji ;] Prawda jest taka, że apetyt samego systemu na ram rośnie wraz ze wzrostem jej pojemności, niestety nie zawsze przekłada się to na wydajność.

 

@ genghiskhan

 

Zależy co rozumiesz pod pojęciem biedny komp, jak dla mnie Twoja konfiguracja jest biedna taksamo jak moja, ups przepraszam 2 lata temu miałeś dużo biedniejszy config niż ja w podpisie, a mówiłeś, że to mocarz nad mocarzami i totalny wypas wystarczający do wszystkiego - A nie wmówisz mi że od 2 lat zapotrzebowanie na wydajność aplikacji graficznych typu PS czy corel wzrosła kilkukrotnie. Ktoś tu ma chyba kompleks wielkości, rozmiaru, wydajności =] czyt. To się już w USA leczy :)

 

Ja to podłączam komputer w domu pod najlepsze gniazdko zasilające które daje dokłądnie 230V, bo na takim któro ma spadek napięcia do 226V tak jakby podzespoły nieco wolniej pracowały, zauważalnie wolniej dysk się rozkręca. To tak jak wyczytałem gdzieś w necie na mądrym forum, że im krótszy kabel w klawiaturze tym mniejsze lagi =] . Jeden tak doradził, wszyscy poskracali kable i za chwile posty- oh ah faktycznie, miałeś rację, dzieki za dobrą rade! rotfl

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej odwrotnie - do określonych celów 64bit, a 32 do wszystkiego. pod 64 niestety wciąż brakuje czasem sterownika czy odpowiedniej wersji sprawdzonego programu (a 32-bitowa działa czasem wyraźnie wolniej). do V32 szaremu userowi powinno w zupełności wystarczyć 2GB.

Tak piszesz jak by 2 GB szaremu graczowi miało spokojnie wystarczyć przez następne 3 lata ... obawiam się że za rok (raczej rok niż dwa nie wspominając o trzech) system 32 bitowy nie będzie się nadawał z powodu ograniczeń w obsłudze większej ilości pamięci do odpalania choćby najnowszych gier.

 

Kupowanie systemu 32bit aby go zmieniać za rok lub dwa jest marnotrawieniem pieniędzy.

 

Fakt że zmiany są dla wielu ludzi straszne ... ale chyba lepiej wcześniej się przystosować do 64 bit niż za jakiś czas "obudzić się z ręką w nocniku" :razz:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

BTW - za 1 razem SP1 potrzebował 9GB wolnego miejsca na partycji systemowej...na 2 próbie(tak, jak głupi próbowałem jeszcze) chciał już 11GB....skąd do cholery ta róznica? Partycję wydzieliłem tylko na viste na 20GB, a ten system zajmuje 11-12 zaraz po zainstalowaniu...

Dołączona grafika

 

W tym 1GB w SWAP wiec sam system z SP1 jakieś 3GB zaraz po instalacji.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja BOX - w środku są dwa nośniki - 32 i 64 bit.

Wersja OEM - w środku jest, jeden wybrany system.

 

W licencji OEM nie ma nic, nt. zakupu innego nośnika - więc jeżeli to zrobisz - to OEM też jest legalny nawet jeżeli kupiłeś 32 bity a dokupiłeś nośnik 64 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W licencji OEM nie ma nic, nt. zakupu innego nośnika - więc jeżeli to zrobisz - to OEM też jest legalny nawet jeżeli kupiłeś 32 bity a dokupiłeś nośnik 64 bit.

A to Ja nie mam wątpliwości co do tego że kiedy kupisz wersję 32bit a następnie kupisz ponownie ale wersję 64 to będziesz w pełni legalny ... heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...