Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Jednego nie rozumiem. Z kilku postów, które przeczytałem wyżej wynika, że jakość obrazu na kartach ati jest lepsza niż na nvidii. Skąd takie wnioski? Możecie zapodać jakieś testy, które udowodniłyby to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem. Z kilku postów, które przeczytałem wyżej wynika, że jakość obrazu na kartach ati jest lepsza niż na nvidii. Skąd takie wnioski? Możecie zapodać jakieś testy, które udowodniłyby to?

Kiedyś tak było ale sa osoby które nadal twierdza ze taka sytuacja ma miejsce chociaz od czasów NV40 wiele portali porównywało jakość obrazu i nierzadko to obraz na ATI był gorszy.... Tak czy siak obraz jest bardzo porównywalny.... Oczywiście mówię tutaj o grach.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie -kiedyś obraz w grach na Ati był bardziej nasycony, oczywiście pomijam milczeniem fakt ,że sterowniki posiadają ustawienia...Obecnie tak sytuacja ma miejsce tylko w głowach userów ,a nie realnie na monitorze....a może i szkoda.Walka byłaby ciekawsza :wink:

@zzizzy -zamiast pisać o marży NV zanurz się we wspomnienia i przypomnij sobie ceny 3850 i 3870 początkowe...Słabsze karty całkiem niedawno puścili dużo drożej niż obecnie mocniejsze.Pewnie z dobroci serca?Fajnie ,że Ati staje na nogi -nam tylko wypada się uśmiechać ale nie plećmy o "dobru i złu" w kontekście NV i Ati.To przecież norma ,że jak któraś z nich korytem zarządzać będzie większościowo to zaraz zacznie wałeczki kręcić piękne...Bez względu na nazwę.Teraz NV wskoczyło bijąc i paląc na górkę...Ati ich podkopuje.Ale mam nadzieję ,że nie na długo i nie ważne co będę miał w slocie -bo jak staną u sterów(czyli zdecydowana większość rynku) to się skończy ich pseudo dobroć i miłość do graczy.Rany -nie bądźmy przesadnie naiwni :rolleyes: .Ma się na lepsze -oby to się utrzymało.Inna sprawa ,że gów...na optymalizacja gier i tak karty nam zarżnie szybciej niż je kupować zdążymy <_<

Ponawiam pytanie -znalazł ktoś szeroki test 4850 w grach?Nie tylko w markach i Crysis czy CoD4 i CoJ?Szukam cały czas...

Słowo do krytyki zmiany 88GT na 4850 -czyżbyście nie wierzyli w DX10.1?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalcie sobie coś na TV mając kartę Ati, a potem odpalcie to samo na karcie od NV.

 

Gwarantuje, że przestaniecie pisać o tym, że obraz na NV jest takiej samej jakości jak na ATI :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mówił ,że na TV graliśmy?W sumie mi tam zwisa TV out -przy tej jakości filmów(by wujo) co widzę u 90% userów to w zasadzie jest to argument czysto demagogiczny.Tak jak pure dla NV.Jak idę do kogoś to stały punkt "kinowy" -avi czy rmvb plus sub edit :wink:

Pisaliśmy o obrazie w grach -zakładam ,ze po to się komputer z monitorem kupuje aby grać na nim.I co -rózni się ten obraz?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie -znalazł ktoś szeroki test 4850 w grach?Nie tylko w markach i Crysis czy CoD4 i CoJ?Szukam cały czas...

To widać że szukać zupełnie nie potrafisz. Wystarczy przeczytać ten topic żeby znaleźć wiele linków do kompleksowych testów 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompleksowe?Hahaha -trzy gry i dwa marki.Świetny kompleks :razz: .Zanim wydam kasę to potrzebuję czegoś więcej....A zresztą weź się capnij za "topik" -widziałeś ilość stron?Do tego trzeba odcedzać bzdety i marketing w testach od reszty.Liczę ,ze jak ktoś znajdzie coś porządnego(duuuużo gier) to się podzieli.

@Domell -dziękuję uprzejmie -może faktycznie słabo szukam :sad:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalcie sobie coś na TV mając kartę Ati, a potem odpalcie to samo na karcie od NV.

 

Gwarantuje, że przestaniecie pisać o tym, że obraz na NV jest takiej samej jakości jak na ATI :mur:

Co do TV to nie bede się sprzeczał bo ani na NVIDII ani na ATI nie podłaczałem nigdy TV.... Pisałem o obrazie na monitorze w grach a tutaj NVIDIA jest co najmniej tak samo dobra pod tym względem o ile nie lepsza (szczególnie jakość AF)....

 

miron72

 

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar..._hd_4850_rv770/

 

http://www.firingsquad.com/hardware/amd_ra...orce_9800_gtx+/

 

Prosze bardzo :wink:

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem. Z kilku postów, które przeczytałem wyżej wynika, że jakość obrazu na kartach ati jest lepsza niż na nvidii. Skąd takie wnioski? Możecie zapodać jakieś testy, które udowodniłyby to?

Gdy 2 lata temu przesiadłem się z Radeona X600Pro na GeForce 7300GT jakość obrazu w 2D była wyraźnie gorsza. W 3D nie zauważyłem różnic. Nie sugerowałem się wcześniej żadnymi testami, to był mój subiektywny odbiór. Teraz nie wiem jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołożę swoje 2 grosze do tematu jakości obrazu na kartach nVidii oraz ATI

 

Jako ze miąłem już sporo kart obu marek począwszy od Rivy 1 do R600 to stwierdzam że jeśli chodzi o obraz w grach to nie zauważyłem wielkich różnic w obrazie natomiast jeśli chodzi o obraz w filmach jak i ten wyświetlany na TV przez tvout to tutaj rządzi ATI różnice może nie są powalające ale na pewno dostrzegalne gołym okiem. Sam nawet zmieniłem jakiś czas temu moje 7900GS na 8800GT i jako że właśnie zależało mi na lepszym obrazie właśnie w filmach zwróciłem 8800 bo jakość filmów w żaden sposób się nie zmieniła no i zakupiłem używane 2900XT ba nawet nieświadomie przeprowadziłem test :] obejrzeliśmy z dziewczyną film oczywiście DivX który oglądaliśmy tydzień wcześniej na 7900GS po czym zapytała mnie czy załatwiłem nową wersje bo jakiś obraz ładniejszy.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy o obrazie w grach -zakładam ,ze po to się komputer z monitorem kupuje aby grać na nim.I co -rózni się ten obraz?

Skoro uważasz że komputer kupuje się żeby na nim grać to Ci współczuje. Nie samymi grami się żyje, a komputer ma dużo więcej zastosowań.

 

W grach różnicy nie widać, ale w filmach owszem. Sam specjalnie kupiłem kartę z ATI bo lubię oglądać filmy na komputerze i często podłączam go pod TV.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NeoMagNeT

Ty się nie wychylaj ze zbędnym współczuciem -równie dobrze mogę napisać tym co o obrazie na TV z grafiki piszą podobny bzdet "współczuję ,bo nie do tego komputer kupuje się aby filmy na nim oglądać i gdzie macie DVD i telewizor".Na przykład Tobie...Ale co kto robi ze swoim sprzętem to jego sprawa i ja to rozumiem.A do czego używam komputera za własnoręcznie zarobione pieniądze to nie Twoja sprawa capito?Takie dylematy to miałem jak kupowałem lata temu "foliaka" za kieszonkowe czy Atari 800kę , że nie wspomnę o komentarzach do zakupu Amigi w domu("nie za stary na gierki jesteś?"A ja dla kablówki i do Video "ślubnych" czołówki....).A jak nie grasz na komputerze to co u licha robisz w tym wątku kart za kilka setek?Do filmów("szersze zastosowania" :rolleyes: ) to chyba sporo tańsze grafiki starczą?

No i wreszcie -uważasz ,że kupowanie komputera do gier jest naganne i wymaga współczucia?Co z Tobą?Więc sorry za OT ale weź daj mi spokój ok?

BTW -pozwoliłem sobie zerknąć i jesteś X2(jak AMD hehe) razy młodszy ode mnie i...jeszcze trochę.Ubolewam nad upływem czasu ale ma to dobre strony -wiem już czym oprócz gier "się żyje" :wink: .A zresztą chodziło mi o użycie do gier monitora ,a nie TV(nie każdy ma plazmę no nie?) -nie złapałeś kontekstu.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak było ale sa osoby które nadal twierdza ze taka sytuacja ma miejsce chociaz od czasów NV40 wiele portali porównywało jakość obrazu i nierzadko to obraz na ATI był gorszy.... Tak czy siak obraz jest bardzo porównywalny.... Oczywiście mówię tutaj o grach.... :wink:

Ta jasne ... nVidia miała cofnięty "LOD" o 0.2 (jak dobrze pamiętam) ... i to tyle.

 

A najlepiej widać różnicę w jakości na np. GF 7900 vs. X1950 gdzie 7900 filtruje przy ustawieniu 16x na odpowiednich kątach jedynie 2x (LOL) a ATI X1950 stałe 16x ...

 

... jak by ktoś miał wątpliwości:

Dołączona grafika

 

Jak widać na pochylonej ścianie i karcie po prawej jest plama na dalszym planie ... a tak filtruje GF6xxx i 7xxx ... dopiero od 8xxx w górę jest pełne 16 krotne filtrowanie anizotropowe.

 

Dlatego ja już zamówiłem sobie 4850 Gigabyte za 530zł i od razu S1 na to cudo co by się nie grzał za bardzo:) Jestem na prawdę ciekaw co to pokaże, chociaż u mnie za wielkich zmian nie uraczę przy 1280x1024 i takim procku, ale zawsze warto, chociażby na przyszłość. Boli mnie tylko to, że niestety jeszcze za wiele zależy od procków. Myśle że powoli będzie się to zmieniać ale jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie.

Ja jakoś zawsze mam problemy z nie nadążającą kartą graficzną (a procesory kupuję stosunkowo słabe) ... no ale jak grasz w niskiej rozdziałce bez aa i af ... Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta , ale pie.... głupoty za czasów nv40 lod był 0.1 , a po jakimś czasie 0 i nic się nie zmieniło w tej kwestii bo dzisiejszy dzień.

A to dziwne bo jak sprawdzałem niegdyś na przykładzie 7900 to było -0.2 :] A -0.1 to nigdy nie widziałem (a tym bardziej 0.1). (więc kto tu głupoty ... jak to napisałeś błyskotliwie inaczej "pie...") Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NeoMagNeT

Ty się nie wychylaj ze zbędnym współczuciem -równie dobrze mogę napisać tym co o obrazie na TV z grafiki piszą podobny bzdet "współczuję ,bo nie do tego komputer kupuje się aby filmy na nim oglądać i gdzie macie DVD i telewizor".Na przykład Tobie...Ale co kto robi ze swoim sprzętem to jego sprawa i ja to rozumiem.A do czego używam komputera za własnoręcznie zarobione pieniądze to nie Twoja sprawa capito?Takie dylematy to miałem jak kupowałem lata temu "foliaka" za kieszonkowe czy Atari 800kę , że nie wspomnę o komentarzach do zakupu Amigi w domu("nie za stary na gierki jesteś?"A ja dla kablówki i do Video "ślubnych" czołówki....).A jak nie grasz na komputerze to co u licha robisz w tym wątku kart za kilka setek?Do filmów("szersze zastosowania" :rolleyes: ) to chyba sporo tańsze grafiki starczą?

No i wreszcie -uważasz ,że kupowanie komputera do gier jest naganne i wymaga współczucia?Co z Tobą?Więc sorry za OT ale weź daj mi spokój ok?

BTW -pozwoliłem sobie zerknąć i jesteś X2(jak AMD hehe) razy młodszy ode mnie i...jeszcze trochę.Ubolewam nad upływem czasu ale ma to dobre strony -wiem już czym oprócz gier "się żyje" :wink: .A zresztą chodziło mi o użycie do gier monitora ,a nie TV(nie każdy ma plazmę no nie?) -nie złapałeś kontekstu.

Przeczytaj kilka razy te 2 zdania które napisałem :/ Nie było tam słowa że nie gram w gry, lubię sobie pograć, to prawda, ale u mnie komputer nie służy jedynie do gier, ale również do nauki i pracy, bo takie w sumie powinny być jego zastosowania imho.

 

A to że do filmów jest DVD i telewizor - racja, ale za dobre DVD które obsłuży wszystkie formaty tak jak PC zapłacisz kilka razy więcej niż za peceta, który będzie dawał radę nawet przy filmach FullHD.

 

PC to urządzenie wielofunkcyjne, a do gier to wolałbym konsole, bo nie trzeba w niej nic wymieniać co pół roku. No ale konsoli nie mam bo mnie chwilowo nie stać, a grać to gram raz na jakiś czas więc mi tak bardzo do szczęścia nie potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj kilka razy te 2 zdania które napisałem :/ Nie było tam słowa że nie gram w gry, lubię sobie pograć, to prawda,

Po co?Ja je zrozumiałem ale wyszło ,że się zagalopowałeś ze "współczuciem".

Tak samo przecież u mnie nie było zdania ,że komputer służy mi wyłącznie do gier -chcesz ,żeby Cię rozumiano -postaraj się zrozumieć innych.I ponawiam pytanie -gdybym nawet(teoretycznie) kupił komputer wyłącznie do gier -masz z tym jakiś problem?Nie każdy lubi internet i pracę na kompie i nie każdy ma taką potrzebę.Nawet w Japonii....

ale u mnie komputer nie służy jedynie do gier, ale również do nauki i pracy, bo takie w sumie powinny być jego zastosowania imho.

Powinny być takie jakich sobie człowiek-posiadacz życzy ,a nie definicja dyktuje.Innymi słowy -mam potrzebę pracować na komputerze to pracuję, chęć grać to gram i nie potrzebuję Twojego współczucia(a raczej ironicznie wyrażonej złośliwości).U mnie zresztą sprawa jest banalnie prosta -co robię z komputerem dyktuje osoba .która za niego zapłaciła, karmi go prądem(opłaca) i doposaża(płacąc) czyli JA.I nie wnikam co tam na informatyce komuś opowiadają ,że ma do tego czy tamtego komputera używać.Ale też nikogo nie pouczam.Widuję laptopy zapomniane na półce pod kurzem za 3k kupione pod wpływem "aaa -spodobał się Ani choć nie używa" i nie wnikam ,bo nie chodzę przez to głodny :wink:

I wcale nie racja ,że do filmów tylko TV plus DVD.Jak pisałem -posiadanie warunkuje używanie.Jak ktoś ma kaprycho to sobie może kino dla jednego filmu kupić.Tak samo komputer aby flashować ukochaną komórkę.

Wracając do tematu to ja wiem od dawna ,że ATi ma TV out lepsze niż NV ale mnie to nie obchodzi.To co oglądam ma jakość "daleko od HD" i gdybym chciał tylko to filmów kartę to kupiłbym za 150 i basta.I żeby jeszcze te filmy warte były poniesionych nakładów -ale to już kwestia gustu.Nowe Ati może mnie zapchają multimedialnie(o ile kupię) pod każdym względem -i do gier i do filmów wydają się być ok.Mam naprawdę niezłego kupca na moją kartę -inaczej bez sensu zmiana chyba....Miło ,że wreszcie AA zaczyna rozsądnie działać na Ati -ich walka z wygładzaniem zaczynała błazeńskich rozmiarów przybierać....

Z tym AF to wałek pamiętny miał miejsce przy przejściu chyba z FX na 6ki(mowa oczywiście o NV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie było więcej fizyki w grach niż w życiu -no wiesz ,wybuchające samochody w amerykańskich filmach po uderzeniu w plastikowe wiaderko :razz: .Jak dać cymbałowi młotek to nie wbije gwoździa ,a komuś miejsce na nowe oko zrobi w głowie.Twórcy gier jak zaczną płodzić na nowych narzędziach to pewnie nie jedno dziwadło zobaczymy :wink: Ale jeszcze chwila im zejdzie -na dziś to niewiele studiów tworzących gry uporało się w 100% z tworzeniem gier korzystających w pełni z DX9c(tak tak -nie wspominając o nowszych...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne ... nVidia miała cofnięty "LOD" o 0.2 (jak dobrze pamiętam) ... i to tyle.

 

A najlepiej widać różnicę w jakości na np. GF 7900 vs. X1950 gdzie 7900 filtruje przy ustawieniu 16x na odpowiednich kątach jedynie 2x (LOL) a ATI X1950 stałe 16x ...

Ja niewiem jaki LOD czy to to tam jest ma NVIDIA tylko ja opieram się na opiniach przytoczonych w recencjach na óżnych portalach gdzie w zdecydowanej większości przypadków recenzenci pizą że jakość obrazu wygląda identycznie .... PCLab, Firing, Hardocp i inne portale przeprowadzały takie testy więc sa one raczej obiektywne.... oczywiście rozumiem ze jako zagorzały fan ATI mozesz się nie zgadzać jednak pisze to co czytałem na wielu portalach.... :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portale są obiektywne ale recenzent jak kazdy inny uzytkownik kompa jest do pewnego stopnia subiektywny.

Mnie jest wszystko jedno co pisza na ten temat skoro widze na własne oczy. A widac że głównie różnica jest na TVout. Gry wyglądają bardzo podobnie choc minimalne róznice w jakości FA są ale nie az tak duże żeby mówić że ktoś ma slaby obraz.

 

Za to ogólnie obsługa wyjścia na TV w nvidii jest beznadziejna jak i to cale centrum zarządzania sterownikami. Co by złego nie mowić o CCC to napewno ma logiczny i przejżysty uklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portale są obiektywne ale recenzent jak kazdy inny uzytkownik kompa jest do pewnego stopnia subiektywny.

To ja subiektywnie chce Stalkera i Dirt na Vista 64bit.

:damage_wall::damage_wall:

Rozumiem nowy produkt ale żeby nie można było odpalic tych tytułów,jak widac nic się nie zmieniło od czasu kiedy1950XT próbowałem i czekałem na stery do odpalenia INFERNAL.

Oby im to pól roku nie zajeło.

No wkońcu stalker i Colin działa.A teraz cała prawda. :wink:

Jeżeli ktoś w chwili obecnej siedzi na systemie Vista x64 może zapomnąc o graniu w te gry nie ma sterowników do 4850 by te gry odpalic.

Vista 32bit poszło bez problemu.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mozę podaj jakie masz tempy w stresie?

 

Acha te wyniki mam w upał do tego wentyle na minimum na chłodnicy :P

W stresie @ 700 / 1728 / 1840 w te upały bez wiatraków żadnych w obudowie mam do ~58 a mam leciwe chłodziwo Gigabyte'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...