Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego tak niskie wartości? Da się to zmienić?

Da się - podkręcając kartę :wink: Te wyniki nie mają żadnego znaczenia i przełożenia na rzeczywistą wydajność. Proponowałbym się nimi nie przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy wie ktos jak rozwiazac problem nie pojawiajacych sie miniatur?

w opcjach folderow mam wszystko ok. sustem pokazuje miniatury dla zdjec, filmow, dokumentow powerpointa. natomiast bardzo sie broni przed pokazaniem miniatur worda, pdf'a i kilku innych. dziwne jest to, ze przy poprzedniej instalce tego samego systemu wyswietlalo mi miniatury worda chocby (jestem tego pewien). przeszukalem troche net'a i niestety nic nie znalazlem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może w tym przedświątecznym zgiełku ktoś znajdzie rozwiązanie mojego problemu z dźwiękiem. Zintegrowana dźwiękówka nie obsługuje DirectSound3D ani żaden EAX. Problem opisałem w TYM temacie jakiś czas temu jednak bez odzewu :(

Edytowane przez Sqter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rzeczywiście działa ;) Tylko jakoś przeoczyłem lub źle zrozumiałem:

Z tej lokalizacji regsvr32 powinien zadziałać.

I efekt:

Dołączona grafika

A po wywołaniu regsvr32 z sysWOW64:

Dołączona grafika

 

Dzięki za pomoc ;) Co prawda raczej pozostanę przy Real Alternative bo kodeki z ffdshow niezbyt się nadają do RealMedia ale w przyszłości może się to przydać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam świeżo zainstalowanego Windowsa 7 x64. Raz na parę uruchomień wyskakuje mi taki obrazek:

Dołączona grafika

Problem występował również przy poprzedniej Siódemce. Za każdym razem instaluję najnowsze i pasujące sterowniki i programy, a mimo to mam ciągle takie coś. Jak pozbyć się tego raz na zawsze? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SGJ Mam problem z dźwiękiem na Win7 x64. Konfiguracja jak z podpisu. Karta dźwiękowa z płyty głównej AD1988B. Po zainstalowaniu ściągniętych ze strony ASUSa sterowników AD1988AB_Audio_V6585_XpVistaWin7 do karty dźwiękowej niby wszystko działa . Tzn. w Soundmax 5.1 ustawienia itd jest ok. Słychać w teście wszystkie głośniki. Ale w grach nie słychać tylnych głośników (np. Call Of Duty MW2). W programie Everest , zakładka dotycząca DirectX- Dźwięk, pokazuje ze nie jest obsługiwany żaden EAX. Wcześniej na WinXP miałem podobny problem ale inny sterownik go rozwiązał i te opcje były zaznaczone, włącznie z EAX2. Tutaj udostępniony jest tylko jeden sterownik. Dla zainteresowanych podaję link do SCREENA z Everesta. No co do tego DirectSound3D no to nie wiem czy akurat musi to być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Vista i 7 nie obsługują ani DirectSound ani innych EAX-ów. Dostęp do EAX można uzyskać za pośrednictwem OpenAL - Creative udostępnia programik ALchemy, karty Asus Xonar robią coś podobnego, ale z tego co słyszałem, dużo sprawniej (bez dodatkowych programów). Myślę, że w przypadku zintegrowanego układu dźwiękowego sprawa nie wygląda zbyt różowo - zdaje się, że Realtek udostępnia coś na wzór ALchemy, ale czy coś tego typu daje Analog Devices? Nie mam pojęcia.

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szaroczek

1. MPC HC. Jest śliczny i odtwarza wszystko.

2. BESTplayer ma jakiś tam edytor napisów.

3. WMP sprawdza się bardzo dobrze, ewentualnie Cyberlink PowerDVD (płatny, ale jest dołączany do wszelakiego sprzętu więc jest duże prawdopodobieństwo, że masz go razem z laptopem/kartą graficzną/płytą główną/napędem).

 

Szakal85

Audigy działa poprawnie na sterownikach z Windows Update, coś o tym wiem bo miałem podobne przygody.

 

"Rikki", wielkie dzięki, BEST player rozwiązuje większość moich problemów! Ale pytanie takie jeszcze, czy znasz coś pod Win 7, co by otwierało płytki CD i DVD i dawało taką samą możliwość, jak BEST player (i SubEdit też na przykład), żeby można było "przeskakiwać" o kilka sekund "do przodu" i " do tyłu" przy użyciu kliknięcia JEDNYM klawiszem? Albo na przykład, czy można w tym celu "zmusić" BEST playera do odtwarzania CD i DVD przy urzyciu może jakiś kodeków czy coś...? Bardzo by mi to było przydatne... :wink:

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Z kodeków mam zainstalowany: Dvix, Xvid, FFDshow

Edytowane przez szaroczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media Player Classic - mozna ustawic przewijanie klawisze i wartosc o ile ma przewijac. Ja jak ogladalem film dvd (Pianista) to ustawilem sobie w ffdshow aby mi dekodowal taki strumien, dzieki temu moglem zapodac Post processing, Sharpen, oraz podbicie rozdzialki do 1280. Z VCD tez mozna tak zrobic, a dokladnie z prawie wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media Player Classic - mozna ustawic przewijanie klawisze i wartosc o ile ma przewijac. Ja jak ogladalem film dvd (Pianista) to ustawilem sobie w ffdshow aby mi dekodowal taki strumien, dzieki temu moglem zapodac Post processing, Sharpen, oraz podbicie rozdzialki do 1280. Z VCD tez mozna tak zrobic, a dokladnie z prawie wszystkim.

 

1. Co ten MPC "chce" ode mnie, że gdy próbuję odtwarzać DVD to mi "mówi": "No D3DX9 dll found. To enable stats, shaders and complex resizers, please make sure to install the latest DirectX End-User Runtime."? Ale potem odtwarza film poprawnie... Czy ja ten DirectX potrzebuję, a jeśli tak, to do czego...? ;-)

 

2. Jak dokładnie się to robi, żeby te klawisze "przeskakiwania" do przodu i tyłu uaktywnić w MPC...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo - tu masz rozwiązanie

 

"epoxer" to jest fajne, dzięki, ale zgłupłem w tym momencie: Po rozpakowaniu zawartości tego DirectX, którego ściągnąłem z zaproponowaniej stronki Microsoftu "instrukcja YouTube" kazała wybrać odpowiedni plik w zależności od systemu 32-bity lub 64-bity. A tam są dwa pliki z końcówką: "x64" i... "x86" (!). Czy mam rozumieć, że do systeju 32-bitowego należy wybrać ten plik z końcówką "x86"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam świeżo zainstalowanego Windowsa 7 x64. Raz na parę uruchomień wyskakuje mi taki obrazek:

(ciach)

Problem występował również przy poprzedniej Siódemce. Za każdym razem instaluję najnowsze i pasujące sterowniki i programy, a mimo to mam ciągle takie coś. Jak pozbyć się tego raz na zawsze? Pozdrawiam

Jakiej poprzedniej siódemce?

 

Okna, które widzisz to okna systemowe, które domyślnie są ukryte przed użytkownikiem. Jeśli je widzisz, to masz skopaną wersję systemu lub masz jakieś robactwo (takie piękno wersji z torrentów) ;]

 

Jakie programy instalujesz? Może programik od BT pokazuje wszystkie ukryte okna? Odinstaluj go i zobacz, czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikla91, problem, o którym mówisz dotyczy niektórych wersji sterowników do drukarek HP. Jest to najczęstsza przyczyna tego, co widzisz.

 

@szaroczek: nie prościej zainstalować DirectX 9? On jest potrzebny temu odtwarzaczowi do obsługi m.in. shaderów (czasami się przydają, np. do szybkiej i prostej konwersji przestrzeni barw). Po co kombinować z ręcznym kopiowaniem plików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest.

 

Dzięki, pięknie zadziałało. Ale jeszcze dziecinna ciekawość, do czego po prostu służy ten DirectX, co on właściwie robi poza likwidacją okienka informującego o jego braku... Czy on przydaje się przy innych jakiś okolicznościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz prawda?

DirectX

 

Raczej nie; bardziej to, że jestem w tych tematach słaby i z doświadczenia wiem, że "profesjonalne" definicje często niczego mi nie wyjaśniają, a tylko bardziej jeszcze gmatwają... Chodziło mi o bardzo uproszczoną informację, która dawałaby mi jedynie prymitywne pojęcie, o co w tym chodzi. Ale przeczytałem informacje zawarte na stronie z Twojego linku i... myślę, że takie mniej więcej pojęcie właśnie uzyskałem. Więc dziękuję i przepraszam za głowy zawracanie. :oops: Na przyszłość po prostu spróbuję się najpierw czegoś doczytać poza forum, a dopiero potem pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikla91, problem, o którym mówisz dotyczy niektórych wersji sterowników do drukarek HP. Jest to najczęstsza przyczyna tego, co widzisz.

Ja mam drukarkę od Brothera (jeszcze nie instalowałem sterowników.

Odinstaluję utorrenta i zobaczę czy coś pomogło. Jakby co miałem i Professional i Ultimate i jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam Bluetooth USB Pentagram i nie wiem skad wziac sterowniki do niego, aby dzialal z Windows 7 x64? Wywala mi, ze nie moze znalezc sterownikow, na stronie producenta ich nie ma, a Windows Update nie znajduje.....

Może spróbuj od Visty sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka oto sprawa. Mam problem z zapisywanie plików na pulpicie. Raz na jakiś czas przy próbie zapisu (np. dokumentu, który stworzylem w wordzie) wyskakuje mi info, że nie mam uprawnień, tworzony jest plik 0KB, po czym daje ponownie zapisz. Program pyta czy nadpisać, daje tak i plik zapisany. Jest to jednak irytujące. Podobnie dzieje się w momencie, gdy chce zapisać coś w folderze znajdującym się na pulpicie. W innych lokalizacjach nie ma problemu. Co może być przyczyną?

 

I jeszcze druga sprawa. Również raz na jakiś czas głupieje program obsługi zastawu logitecha (mysz+klawiatura) -SetPoint. Efekt jest taki, że blokuje się funkcja wciśniętego klawisza lewej strzałki. Kursor popierdziela na non stop w lewo. Musze wyłączyć wtedy to badziewnie w menadżerze zadań, ale trace w tym momencie możliwość korzystania z klawiszy funkcyjnych. Mam najnowszą wersje tego usrojstwa, ale i tak sie zwiesza. Może ktoś z użytkowników sprzętu logitecha miał podobny problem?

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o defragmentarorze plików w nowym Windowsie? Jest ok, czy lepiej używać czegoś innego?

 

I druga sprawa. Przy odłączaniu pendrive'a używam funkcji "bezpieczne usuwanie sprzętu". W przypadku windowsa XP użycie tej opcji skutkowało zniknięciem dysku z widoku oraz dioda na pendrivie gasła. W sevenie jedynie dysk znika, ale lampka dalej się świeci sugerując, że dysk jest nadal zasilany. Czy tak jest prawidłowo? Z tego co się orientuję ta funkcja powinna powodować odcięcie zasialania w porcie usb.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@USB

W windows 7 taki sposób usuwania sprzętu jest normalny, w viście też tak było. Ale prawdę mówiąc mi też się to rozwiązanie nie podoba i wolałem to z XP gdy urządzenie USB było całkowicie wyłączane a nie tylko usuwane z systemu. Niestety nie wiem czy da się to zmienić by było tak jak w XP.

 

Poza tym mam pytanie do posiadaczy Radeonów z serii 4800 korzystających z wyjścia TV. Ponieważ od samego początku mam z nim problemy (na XP było wszystko ok). Po instalacji systemu wraz z Catalyst 9.10 pulpit na TV był czarno-biały, a kolory pojawiały się dopiero w filmach. Dodatkowo nie działa opcja trybu teatralnego rozciągająca film odtwarzany w oknie z pierwszego ekranu (monitora) na pełny ekran na drugim ekranie (TV). W dodatku po zmianach w konfiguracji trybu teatralnego, przy próbie oglądania filmu na TV, dojść często zdarzało się że obraz robił się czarny na kilka s, następnie się pojawiał na ok 1s i wyświetlał się BSOD.

Z początku myślałem że to wina niedopracowanych sterowników, ale dzisiaj zainstalowałem wersję 9.12 i naprawiony został jedynie problem z czarno-białym pulpitem na TV, natomiast problem z trybem teatralnym oraz z BSOD'ami pozostał.

Nigdzie nie widziałem żeby ktoś miał podobny problem, więc pytanie czy innym TV out działa prawidłowo czy może tylko u mnie coś powoduje te problemy?

 

//dół:

Na XP mam Catalyst 9.7

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z początku myślałem że to wina niedopracowanych sterowników, ale dzisiaj zainstalowałem wersję 9.12 i naprawiony został jedynie problem z czarno-białym pulpitem na TV, natomiast problem z trybem teatralnym oraz z BSOD'ami pozostał.

Nigdzie nie widziałem żeby ktoś miał podobny problem, więc pytanie czy innym TV out działa prawidłowo czy może tylko u mnie coś powoduje te problemy?

IMHO to jest wina sterownikow. Zauwazylem ze na Radku x1600 Theater Mode nie dziala na sterach od 9.7 wzwyz. Fakt, ze Ty mowisz o zupelnie innej serii kart i innym systemie, ale problem jest ten sam, wiec cos musi byc z tymi sterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...