Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Połowa paliwa szła w eter, czy jak? Dołączona grafika

 

Nie wiem co wywołało u ciebie takie zdziwienie.

Zbiornik był w miejscu koła zapasowego, dokładnej pojemności nie znam ale nigdy nie weszło mi tam więcej jak 27 czy 28 litrów gazu.

Benzyny pod uwagę nie biorę bo co za sens mieć auto na gaz i jeździć na benzynie non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było miejsca na wiekszy zbiornik? Ja mam u siebie 32l, robie na zbiorniku ok 340-350km a problemy o ktorych piszesz - gasniecie na biegu jałowym- to kwestia wyregulowania instalacji raz na dwa lata lub wiekowego stanu reduktora(wg gazowników nalezy taki zregenerowac co 5-6 lat, chociaz u mnie zyl prawie 9 na tych samych membranach tyle ze byl ze 3 razy rozbierany i czyszczony). Moje auto juz 12 rok na gazie jezdzi i tez mam instalacje IIgen Dołączona grafika Jestem na kupnie własnie czegos nowszego i tez gaz planuje założyc, bo się po prostu opłaca.

 

PS: "klekot dizla" w poprzednim poscie miał charakter czysto zaczepny :) Mam okazje jezdzic takze passtuchem 2.0 TDi i nie powiem ze komfort jazdy jest zły ;p Tankowac natomiast wole moje :D

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wywołało u ciebie takie zdziwienie.

Zbiornik był w miejscu koła zapasowego, dokładnej pojemności nie znam ale nigdy nie weszło mi tam więcej jak 27 czy 28 litrów gazu.

Benzyny pod uwagę nie biorę bo co za sens mieć auto na gaz i jeździć na benzynie non stop.

 

Wychodzi na to, że właśnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w przypadku jakiegoś zdarzenia / wypadku - taka kamerka udostępniona Policji to broń obosieczna np w przypadku przekroczenia prędkości?

Miał ktoś taki przypadek, że Policja studiowała jego nagranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nie ma GPS, więc musieli by zaprzęgnąć tęższe głowy, jeżeli chcieli by sobie policzyć prędkość w oparciu o FPS i odległość pomiędzy punktami...

 

Ogólnie- w mojej zaczyna się sypać automatyczne nagrywanie i datownik więc raczej użył bym tych nagrań w w razie większych wątpliwości, póki co- odpukać, nie była potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy gdzieś na forum temat o takich kamerkach? W PL takie sytuacje to codzienność, dlatego rozważam coraz bardziej żeby zakupić. Wczoraj mi radiowóz policyjny pod blokiem przeleciał przez spowalniacz z prędkością circa 60-70km/h (ograniczenie do 40, a na progu 20 oczywiście). Nie zauważyli... pierdyknęła kijanka przepięknie. Ale pojechali dalej, naprawi się za nasze podatki przecież :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiasz że na środku kabiny może być 5V do lampki na środku/nad drzwiami 2 rzędu?

 

Nie 5v, a 12v, do których można podpiąć ładowarkę, oryginalna raczej się nie zmieści, ale można kupić jakąś kompaktową i ją rozebrać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "nowoczsesnych" samochodach z instalacja multipleksowa to w istniejace odbiorniki bym sie raczej z czyms dodatkowym nie wpinal, mozna sobie w prosty sposob upalic jakis modul sterujacy.

 

@xperia

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Olsztyna dysponuje miernikiem grubości powłoki lakierniczej i nie bałby się go użyczyć na dzień? Oczywiście płatność w złotym trunku chmielowym. PILNE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzka głupota nie zna granic. Jakiś kretyn postawił dużego dostawczaka, praktycznie na przejściu dla pieszych i chyba tylko 7 zmysł mnie podkusił, żeby się przed nim zatrzymać, bo nie widziałem tam nikogo. Nagle przed maskę samochodu wyskoczył tatuś trzymający za rękę malutkie dziecko Dołączona grafika I wyglądało to tak, jakby dzieciaka na zwiad puścił, żeby sprawdził czy nic nie jedzie Dołączona grafika Ciasna jednokierunkowa ulica, a dzieciak oczywiście przodem, od strony nadjeżdżających samochodów. Gdybym dalej jechał ze 20-30 km/h na bank bym go [ciach!]lnął... szkoda słów...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj prawie definitywnie pożegnałem fiacika z zimą. Umyłem, nawoskowałem, posklejałem pękniętą dokładkę do zderzaka, zaszpachlowałem i pomalowałem (szału nie ma, ale z daleka nie widać). Poprawiłem uszczelkę drzwi pasażera, bo była źle założona i za bardzo wchodziła do środka przy zamykaniu drzwi, przez co ciężej je się zamykało. Posprzątałem wnętrze, wyczyściłem skóry i natłuściłem jakimś szuwaksem. Pozostała zmiana kół na letnie, ale to jak pojadę do siebie, bo wszystko to robiłem u rodziców w garażu.

Jakiś czas temu skróciłem sobie drążek zmiany biegów, było to okrutne ucięcie piłką do metalu drążka o długość kciuka, ale efekt jest super, w końcu dźwignia zmiany biegów nie jest tak długa jak w autobusie, a wygląda całkiem ok. Jeszcze by się przydało gałkę obszyć, bo chyba Helmut lubił jeździć z łapą na drążku i jest cały wytarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo na trasie Pułtusk-Serock-Nieporęt-Warszawa Dołączona grafika Pół biedy ten śnieg, 40 kilometrów przejechałem po 1cm warstwie lodu - na letnich i bez ABSu. 100km w 2h. Im bliżej Warszawy tym gorzej. Piaskarek jak na lekarstwo.

Edytowane przez Grimlock
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marcu na letnich? Wymyśli ktoś coś śmieszniejszego?

 

W Bytomiu to co rozjeździły auta różniło się o świeżego śniegu. Solniczki nie widziałem. Pługu też.

ContiWinterContact TM TS 830 daje redę w dupowozie CXP.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na letnich jeździłem w lutym, RWD zresztą, ale było plus pińć. Nie wiem co się stało, zainaugurowałem wiosnę, wybyłem na trzy tygodnie, wracam a tu zima. Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonasku, tylko że ty masz ancug odświętny (letni?) Bee-eM-Wuuu i woła roboczo pociągowego. Na ile udało mi się poznać Twój internetowy "imidżżż", wiem, że nie skażesz bumy na spacer w trampkach po śniegu lub lodzie.

Dziwuję mnie ludziska, którzy wiedzą, że będą musieli jechać swoimi ukochanymi folcwagenami w marcu, kwietniu i wkładają im trampki "made in stomil".

Żeby nie było, W clio 1149ccm, rocznik 1996 stosowaliśmy relaksy "stomil" i byliśmy zadowoleni, naprawdę dawały radę.

Na czyją prawdę? Brrrr.

 

jonas, poprawiłeś tego błęda co do ilości rdzeni w "tandecie" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...