Jump to content
Sid

Codzienność za kierownicą

Recommended Posts

Różnica jest taka, że nie szarpie w mieście i komplet sprzęgieł wystarcza na zajebiscie długo- bo to przeca hydrokinetyk więc nie ma kompletu sprzęgieł tylko "torque converter". Do miasta skrzynia idealna, chociaż powolutku idąc w kierunku automatu z pierdylionem przełożeń producenci robią tył w zwrot w kierunku wyjących CVT- tu można zaprogramować i dwadzieścia przelozen.:p

Edited by KWS89

Kwestia żywotności przemawia właśnie na korzyść ZF. Nie wiem tylko jak z szybkością redukcji, 7G-Tronic w Mercu działa dobrze w Sport+, ale w normalnym trybie było pole do poprawy.

Jeśli dobrze widzę, to gość jedzie na automacie (nie dotyka łopatek przy przyśpieszaniu). To dobrze świadczy o współczesnych przekładniach automatycznych.

Edited by Kyle

Tylko problem co robić z ropą którą produkuje. Ciągniki wszystkiego nie wyjeżdżą, a żniwa raz w roku. Jak rzyć?!!

To co, wszyscy już na wielosezonach jeżdżą że nikt nie pyta czy już zakładać zimówki?

• Downvote 1

Przy 19 stopniach na plusie i pełnym słońcu zimówki? Chyba na głowę se mam założyć.

Przy 19 stopniach na plusie i pełnym słońcu zimówki? Chyba na głowę se mam założyć.

Nie wiedziałem że razem z Masellem podróżujesz po ciepłych krajach.

• Downvote 2

Też mam wielozezony ( Vredestein Quatrac 3 ), więc czy jutro będzie +20 czy -20 to jeden kit :)

Zgodnie z testami, zachowują się w lecie jak przeciętne letnie, a w zimie jak przeciętne zimowe.

Edited by Kyle
  • Upvote 2

W zeszłym roku kupowałem do Brery nowe zimówki i w tym roku powtórka z rozrywki bo do Brery minimalne jakie wchodziły to 17", a do RSa minimum to 18" cali wiec zimówki po Brerze musiałem ożenić na olxach.

BTW zawsze myślałem, że spalanie podawane przez kompa to bujda, a w reno. pokazuje niemal z aptekarską dokładnością. Spalone wg kompa 50,5 litra wlane pod dystrybutorem 50,1 litra :D Brera też potrafiła się kopnąć o 0,4 litra ale na każde 100km :D

Edited by KAX_

Nie wiedziałem że razem z Masellem podróżujesz po ciepłych krajach.

Jakich tam krajach, we wsi siedzę.

W zeszłym roku kupowałem do Brery nowe zimówki i w tym roku powtórka z rozrywki bo do Brery minimalne jakie wchodziły to 17", a do RSa minimum to 18" cali wiec zimówki po Brerze musiałem ożenić na olxach.

BTW zawsze myślałem, że spalanie podawane przez kompa to bujda, a w reno. pokazuje niemal z aptekarską dokładnością. Spalone wg kompa 50,5 litra wlane pod dystrybutorem 50,1 litra :D Brera też potrafiła się kopnąć o 0,4 litra ale na każde 100km :D

W astrze też to co na komputerku i to co pod dystrybutorem jest w miarę podobne.

A jaki procent drogi to miasto w tych wynikach spalania?

Ostatnio przy 444km przebiegu - 100% miasta, komputerek pokazał 7.1. Jednak po zatankowaniu wyszło 7.8! Co prawda leję pod korek na maksa ile mi się uda wcisnąć i czasem różnie to wychodzi, więc chyba stąd taka różnica. Może wcześniej wlałem nieco mniej. Wcześniej najczęściej jest 0.4-0.5 różnicy.

Su vitara.

W tych Megankach "to zależy" z tego co czytałem, Ty masz chyba ph2 i tam jest dobrze skalibrowany ten licznik. U mnie w ph3 1.2TCE komputer zaniża jakiś 0,75L/100km (a przynajmniej na tym silniku co tam był, zobaczymy co się stanie jak wreszcie odzyskam swoje auto z fabrycznie nowym motorem, może wtedy będzie się zgadzało :P).

Mam RS'a 2011 wiec to jeszcze ph1 od 2012 chyba było ph2. U ojca w Lagunie II z 1.6 16V też pokazuje z taką dokładnością. On śmiga praktycznie tylko po mieście ja praktycznie tylko na trasie.

P.S Mam turbobenzyne, a nadal <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>le o spalaniu... :lol:

Edited by KAX_

Mam RS'a 2011 wiec to jeszcze ph1 od 2012 chyba było ph2. U ojca w Lagunie II z 1.6 16V też pokazuje z taką dokładnością. On śmiga praktycznie tylko po mieście ja praktycznie tylko na trasie.

P.S Mam turbobenzyne, a nadal [ciach!]le o spalaniu... :lol:

To na ile te 50l starczyło? ;)

No to słaba trasa :huehuehue:

U mnie wychodzi mniej w mieście niż w trasie ale ja dziwny jestem.

P.S Mam turbobenzyne, a nadal [ciach!]le o spalaniu... :lol:

Stare nawyki, mówiłem.

Niecałe 500km trasy wiec nie najgorzej :D

Podobnie jak u mnie, tylko przyspieszenie mam zdaje się ciut słabsze.

No to słaba trasa :huehuehue:

U mnie wychodzi mniej w mieście niż w trasie ale ja dziwny jestem.

Pewnie piłujesz jak typowy sebix aby zaoszczędzić pół minuty wiec nie ma się co dziwić :D

Edited by KAX_
  • Upvote 1

Pewnie piłujesz jak typowy sebix aby zaoszczędzić pół minuty wiec nie ma się co dziwić :D

Sebix w saabie? u make my day ;D

Inne drogi nic po za tym. Ja ustawiam tempomat na 190km/h /3,9k rpm i kilometry lecą czasem zwalniając żeby puścić szybszych. Powyżej tej prędkości zasięg na lpg spada <300km, a takie trasy robię najczęściej więc weszło w nawyk.